Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

Moje komentarze

 • @Arjanek 15:39:45
  Dodam..., ktoś kto działa na taką globalną skalę jak ten Shamir //About 335,000 results (0.40 seconds)// nie robi tego sam. On jest takim "słupem" ogłoszeniowym. Pod jego "nazwiskiem" kryje się cała masa żydów, którzy piszą na jego konto. Taka promocja "żydostwa" po drugiej stronie barykady:)
  Banowanie na Facebooku za mówienie prawdy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:08:27
  Israel Shamir (Russian: Исраэль Шамир; born 1947),[1] also known by the names Robert David, Vassili Krasevsky[2], Jöran Jermas[3][4] and Adam Ermash, is a Russian-born Swedish writer and journalist.[5][6][7][8]

  Jego przyjaciel Norman Finkelstein cyt: “He has invented his entire personal history. Nothing he says about himself is true."

  Tu z żydem Finkelsteinem się zgadzam.
  Banowanie na Facebooku za mówienie prawdy
 • @
  Żyd Shamir skarży się na żyda Zuckerberga i ja mam w to wierzyć?

  Jednocześnie dwaj marksiści "brothers in arms" jak siebie nazywają Shamir i Głogoczowski są obecni w żydowskim googlu aż do przesytu.

  Np. "Israel Shamir"

  About 335,000 results (0.40 seconds)
  Banowanie na Facebooku za mówienie prawdy
 • @Pedant 12:30:51
  Cyt://Hmm, czy rozwiązaniem ma być wspólnota identyfikującą z wodzowską jednostką?//

  A bo co??:)

  Autorytarna (od autorytetu) forma państwa wymaga, aby to osoby, które posiadają naturalną umiejętność przewodzenia brały na siebie odpowiedzialność! Czy ktoś widział ją w demokraturze?
  Religia nauczycielska
 • @Pedant 12:10:53
  Nie bądź taki pedantycznie cwany:)

  //Kiedy Goebbels w 1933 roku stwierdził, że rewolucja Hitlera "zdetronizowała nieokiełznany indywidualizm", nie oznaczało to, że ograniczyła wolność dla rozwoju osobistego. Hitler wyjaśnił w styczniu 1941 roku: "Naszym ideałem jest naród. W nim widzimy mentalną i fizyczną wspólnotę, którą stworzyła opatrzność i do której należymy. To dzięki temu możemy kierować naszą egzystencją. ... To oznacza triumf nad indywidualizmem, ale nie w tym sensie, że indywidualne zdolności są tłumione lub osoba z inicjatywą jest paraliżowana; tylko w tym sensie, że interesy wspólnoty stoją ponad indywidualną wolnością i indywidualną inicjatywą."//
  Religia nauczycielska
 • @programista 10:22:46
  cyt://[Hitler] Bo spotęgował wszystkie jej wady [demokracji] i wyeliminował wszystkie zalety.

  No, coś takiego...:)
  https://www.youtube.com/watch?v=zDD7enjTbqQ

  Niech odpowie prof. Wieczorkiewicz od 5:30 (z którym nie do końca się zgadzam, ale...)
  https://www.youtube.com/watch?v=Uy2ayAnpafA
  Religia nauczycielska
 • @programista 09:52:51
  "Demokracja jest śmiertelnym wrogiem wszystkich talentów." mówił Hitler

  Demokracja zawiodła, ponieważ była produktem liberalizmu. Skoncentrowanie się na jednostce doprowadziło do "samolubstwa i wyrzeczenia się wspólnoty," "Przypisywanie rzeczom materialnym nadmiernej wartości różnicowało klasy społeczne z ekonomicznego punktu widzenia, a to doprowadziło do załamania wspólnoty. Nie ten o dobrym charakterze cieszył się większym szacunkiem, ale ten bogaty. . . . Praca już nie służyła jako środek budujący i dźwigający całą społeczność, ale wyłącznie własny interes.

  System parlamentarny sprzyja przeciętności. Generalnie odrzuca asertywne osoby przyzwyczajone do niezależnej inicjatywy. Hitler argumentował, że ta praktyka "krępuje wolność działania i twórcze możliwości osobowości i nakłada kajdany każdemu kto wykazuje talent do przywództwa." Pisał, że "prawdziwy przywódca zdystansuje się od działalności politycznej jeśli nie widzi, że to przekłada się na twórcze osiągnięcia i pracowitość.

  W Berlinie w lutym 1933: "Chcemy przywrócić wartość osobowości jako odwiecznego wzoru, to znaczy twórczego geniuszu jednostki. W ten sposób, chcemy zerwać więzi z każdym przejawem apodyktycznej demokracji. Chcemy ją zastąpić ponadczasową świadomością, że wszystko, co wspaniałe, ma swoje źródło w sile indywidualnej osobowości, i to wszystko, co przeznaczone żeby przetrwać musi zostać ponownie powierzone jej zdolnościom".
  Religia nauczycielska
 • Na celowniku z obu stron czyli Rosji i NATO jest NACJONALIZM
  Cyt://Myślę, że nie tylko ja mam kłopot ze zrozumieniem powyższego.//

  ROSJA I NATO WSPÓLNIE ZWALCZAJĄ NACJONALIZM

  Pytanie: gdzie Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm? Odpowiedź: wszędzie tylko nie w Izraelu.

  Metodami m.in. takimi jak Pan opisał.

  "27 maja 1997 r. na szczycie NATO w Paryżu we Francji NATO i Rosja podpisały akt założycielski w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, mapę drogową dla przyszłej współpracy NATO-Rosja."


  Cytat z aktu założycielskiego:

  "NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel
  wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla
  korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i
  wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm"

  www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm

  Cyt:"Rada NATO-Rosja (NRC) została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja. NRC zastąpiło Stałą Wspólną Radę (PJC), forum konsultacji i współpracy stworzone przez akt założycielski NATO-Rosja z 1997 roku."


  Tegoroczna pierwsza sesja rady NATO - Rosja odbyła się 25 stycznia 2019 jak poinformował TASS.
  tass.com/world/1040965
  Totalitarny liberalizm
 • @ikulalibal 21:52:20
  Już ci wcześniej napisałem, że jesteś cham i przynosisz portalowi wstyd swoim zachowaniem..

  Odpowiem ci tak:

  W 2002 r G. W. Bush stworzył tzw „Kwartetet Bliskiego Wschodu” (USrael, ONZ, UE i Rosja)… ale pod wyraźnym przywództwem Waszyngtonu.

  To Sekretarz Generalny UN Kofi Annan zgodził się podporządkować to "ciało światowe" (wg mnie rząd światowy) „przywództwu” Waszyngtonu, w sprawie przywrócenia Palestyńczyków do Izraela. (KGB_sta Putin i UE również optowali za tym).

  Podporządkowanie ONZ USraelowi w Kwartecie miało ogromne konsekwencje. Przez ostatnie 17 lat Organizacja Narodów Zjednoczonych jako ciało (podobnie jak reszta Kwartetu) nie wydała żadnego znaczącego wyzwania dla dyktatu Waszyngtonu w kwestii Palestyny, czy to w Jerozolimie, Strefie Gazy, w Izraelu, czy w jakiejkolwiek innej sprawie związanej z Palestyną.

  Kilka lat temu wydawało się, że Kwartet umarł śmiercią naturalną, ale we wrześniu Trump przeniósł ambasadę USA do Jerozolimy i wyrzucił przedstawiciela OWP z Waszyngtonu, co pokazało na krótko oznaki odrodzenia Kwartetu. Czterech jego członków wydało krótkie wspólne oświadczenie wyrażające „zaniepokojenie” możliwością eskalacji między Izraelem a Gazą. Ale w ogóle nie było mowy o Jerozolimie, brutalnym oblężeniu Gazy ani o dalszym projektach budowy osadnictwa żydów.

  Pomimo 50-letnich rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ (non-executive ) wzywających Izrael do zakończenia okupacji terytoriów palestyńskich i umożliwienia Palestyńczykom skorzystania z prawa do samostanowienia ... I pomimo faktu, że Organ wykonawczy ONZ, Rada Bezpieczeństwa, pozostaje wierny własnym kluczowym rezolucjom 242 z 1967 r. i 338 z 1973 r., które podkreślają „niedopuszczalność nabywania terytorium siłą” i wzywają Izrael do wycofania się z ziem okupowanych przez jego armię w 1967 r. to nic się nie dzieje.

  Podporządkowując ONZ „przywództwu” Stanów Zjednoczonych w procesie palestyńsko-izraelskim i nie domagając się jasno określonych celów ONZ w tej dyplomacji, kolejni sekretarze generalni ONZ zezwalają USraelowi na prowadzenie żydowskiej polityki, który Waszyngton realizuje nieprzerwanie od 1993 roku, za zgodą również Rosji.

  Taki Benjaminem Netanjahu może wkroczyć do Kongresu USA i otwarcie upokorzyć prezydenta (tak jak to zrobił z Obamą 2015), i może rozwalać cywilów Gazy na drobne kawałki co kilka lat - i nadal uzyskać zobowiązanie w wysokości 38 miliardów dolarów na tzw uzbrojenie w ciągu dziesięciu lat od Obamy ... i tak od 51 lat.

  A na koniec ...Izrael jest już oficjalnie państwem jednego narodu.
  Izrael nie jest państwem wszystkich swoich obywateli - oświadczył izraelski premier Benjamin Netanjahu. Odnosząc się do Arabów zamieszkujących Izrael, podkreślił, że jest to "państwo narodowe Żydów" i tylko ich - dodał.

  Tak wygląda ewolucja żydostwa od zakończenia II WŚ, i takiemu żydostwu jest podporządkowany Pax Russo - Americana
  Christchurch "false flag"? Atak prawicy atakiem na..prawicę?
 • @trojanka 19:29:27
  Breivik jest tak samo zagorzałym syjonistą jak Orban.

  //Orban powiedział, że poinformował Netanjahu o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, których jednym z ważnych celów jest, według niego, wyparcie antysemityzmu z Europy. Dodał, że byłoby dobrze, gdyby po wyborach w Unii Europejskiej byli przywódcy, którzy nie finansują organizacji pozarządowych ingerujących w sprawy polityczne i reprezentujących antyizraelski punkt widzenia.

  Przypominając, że właśnie przypada 30. rocznica odnowienia węgiersko-izraelskich stosunków dyplomatycznych, Orban ocenił, iż Netanjahu odegrał kluczową rolę w odrodzeniu współpracy Izraela z Europą Środkową. Premier Węgier poinformował też, że rząd węgierski otworzy w Jerozolimie przedstawicielstwo handlowe. Jak dodał, będzie to krok na drodze do zacieśnienia stosunków węgiersko-izraelskich. Jak podkreślił, na Węgrzech działa obecnie 210 izraelskich firm i rząd węgierski pragnie zacieśnić współpracę dwustronną w sferze nowych technologii.

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izrael-viktor-orban-komentuje-nieobecnosc-przedstawicieli-polski,911011.html

  PS Izrael jest największym wrogiem europejskich państw narodowych i Orban to wie w końcu studiował za sorosowe szekle.//
  Christchurch "false flag"? Atak prawicy atakiem na..prawicę?
 • Żydowski Pax Russo - Americana w praktyce.
  Cyt://Współczesne gry wywiadów to wielopoziomowe operacje, często nie do rozwikłania dla zwykłego obserwatora sceny politycznej. Od 3 dziesiątek lat techniki operacyjne wojen hybrydowych (szczególnie tych wypracowywanych przez kontrwywiad rosyjski, amerykański i izraelski) osiągają wysoki poziom złożoności.//

  Dobry tekst, dorzucę ...międzynarodową podstawę prawną.

  ROSJA I NATO WSPÓLNIE ZWALCZAJĄ NACJONALIZM

  Pytanie: gdzie Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm? Odpowiedź: wszędzie tylko nie w Izraelu.

  "27 maja 1997 r. na szczycie NATO w Paryżu we Francji NATO i Rosja podpisały akt założycielski w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, mapę drogową dla przyszłej współpracy NATO-Rosja."


  Cytat z aktu założycielskiego:

  "NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel
  wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla
  korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i
  wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm"

  www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm

  Cyt:"Rada NATO-Rosja (NRC) została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja. NRC zastąpiło Stałą Wspólną Radę (PJC), forum konsultacji i współpracy stworzone przez akt założycielski NATO-Rosja z 1997 roku."


  Tegoroczna pierwsza sesja rady NATO - Rosja odbyła się 25 stycznia 2019 jak poinformował TASS.
  tass.com/world/1040965
  Christchurch "false flag"? Atak prawicy atakiem na..prawicę?
 • @ikulalibal 07:52:01
  Z zasady z chamami nie dyskutuję, ale zrobię wyjątek mośku...

  //Pytanie: gdzie Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm? Odpowiedź: wszędzie tylko nie w Izraelu.

  "27 maja 1997 r. na szczycie NATO w Paryżu we Francji NATO i Rosja podpisały akt założycielski w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, mapę drogową dla przyszłej współpracy NATO-Rosja."


  Cytat z aktu założycielskiego:

  "NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel
  wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla
  korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i
  wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm"

  www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm

  Cyt:"Rada NATO-Rosja (NRC) została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja. NRC zastąpiło Stałą Wspólną Radę (PJC), forum konsultacji i współpracy stworzone przez akt założycielski NATO-Rosja z 1997 roku."  Tegoroczna pierwsza sesja NRC odbyła się 25 stycznia 2019 jak poinformował TASS.

  //BRUKSELA, 21. stycznia / TASS /. Tegoroczna pierwsza sesja Rady NATO-Rosja (NRC) na szczeblu ambasadorów odbędzie się 25 stycznia w Brukseli, służba prasowa NATO poinformowała TASS w poniedziałek.

  „Po konsultacjach z Rosją, uzgodniliśmy, że 25 stycznia 2019 r. W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów. Rząd ”- podało źródło.

  Strony mają omówić sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa i przejrzystości wojskowej w Europie, a także sytuację w Afganistanie. Strony potwierdzą również swoje stanowisko w sprawie konfliktu ukraińskiego.//

  //tass.com/world/1040965

  Struktura Rady NATO - Rosja

  www.nato.int/nrc-website/media/65228/nrc_structure-external.pdf //
  Ale Orban!!! Zatrzymać upadek Europy
 • @staszek kieliszek 07:05:39
  W rozmowie ze znanym ci Oliwierem Stone Putin powiedział już w 2000 roku:

  "nasze społeczeństwo jest w dużej mierze liberalne. Po tym Putin zauważył, że nie ma formalnego zakazu dla obecności homoseksualistów w wojsku"

  Czyli w także w FSB, a on wie co mówi.

  A Węgry...

  //Kontakty homoseksualne zostały zalegalizowane na Węgrzech w 1962 roku[1]. W 2004 roku zrównano ze sobą wiek osób legalnie dopuszczających się kontaktów homo- i heteroseksualnych; wynosi on 14 lat. //
  Ale Orban!!! Zatrzymać upadek Europy
 • @
  //Ale Orban!!! Zatrzymać upadek Europy//

  Z kim z żydami? Czy to już 1 kwietnia?

  //Byłoby lepiej, gdyby do Izraela przyjechali przedstawiciele wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej - stwierdził we wtorek premier Węgier Viktor Orban. Pogląd ten wyraził w Jerozolimie na wspólnej konferencji prasowej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.//

  Węgry i Izrael zacieśniają stosunki

  Orban powiedział, że poinformował Netanjahu o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, których jednym z ważnych celów jest, według niego, wyparcie antysemityzmu z Europy. Dodał, że byłoby dobrze, gdyby po wyborach w Unii Europejskiej byli przywódcy, którzy nie finansują organizacji pozarządowych ingerujących w sprawy polityczne i reprezentujących antyizraelski punkt widzenia.

  Przypominając, że właśnie przypada 30. rocznica odnowienia węgiersko-izraelskich stosunków dyplomatycznych, Orban ocenił, iż Netanjahu odegrał kluczową rolę w odrodzeniu współpracy Izraela z Europą Środkową. Premier Węgier poinformował też, że rząd węgierski otworzy w Jerozolimie przedstawicielstwo handlowe. Jak dodał, będzie to krok na drodze do zacieśnienia stosunków węgiersko-izraelskich. Jak podkreślił, na Węgrzech działa obecnie 210 izraelskich firm i rząd węgierski pragnie zacieśnić współpracę dwustronną w sferze nowych technologii.

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izrael-viktor-orban-komentuje-nieobecnosc-przedstawicieli-polski,911011.html

  PS Izrael jest największym wrogiem europejskich państw narodowych i Orban to wie w końcu studiował za sorosowe szekle.
  Ale Orban!!! Zatrzymać upadek Europy
 • @marksista
  Cyt://Najlepszy zaś portret psychologiczny tego Wodza Narodu Wybranego (i jego pierwowzoru Mojżesza) można znaleźć w książce Hermana Reuschinga „Rozmowy z Hitlerem”. Portret ten został w następujący sposób streszczony przez „Gazetę Wyborczą” z września 1994: Mamy portret psychopaty, ogarniętego licznymi idee fixe, człowieka słabej woli, pełnego kompleksów, któremu w cudowny sposób udało się zwieść wielki, naród niemiecki (względnie: żydowski). Ale i obiecywał niemało: panowanie nad światem, tysiącletnią Rzeszę (wzgl. Izrael), Lebensraum (Ziemię Obiecaną) i status Ubermenscha (Narodu Wybranego). Niemcom (Żydom) to odpowiadało, gdyż w skrytości ducha są oni przeświadczeni o własnej wyższości kulturalnej, cywilizacyjnej i wszelkiej innej.//


  Wystawia się autor na pośmiewisko, podobnie jak Szeremietiew, którego notka na stronie głównej po moim komentarzu wyparowała...:)

  //Spin na Salonie24.

  Romuald Szeremietiew napisał:

  "5 listopada 1937 r. Adolf Hitler zwołał tajną naradę. Przebieg jej, znamy z protokołu sporządzonego przez szefa adiutantury kanc­lerza, pułkownika Friedricha Hossbacha."

  Ten dokument jest fałszerstwem, dokonanym po wojnie.

  //www.ihr.org/jhr/v04/v04p372_weber.html

  Romuald Szeremietiew:

  „Czy Polska pozostanie neutralna, jeśli stanę się aktywny na Zachodzie?” - zapytał, Hermanna Rauschninga, prezydenta Senatu Wolnego Miasta Gdańska, gdy ten ostatni referował mu treść rozmów prowadzonych z Piłsudskim w czasie styczniowej (1934 r.) wizyty w Warszawie. Ciągnąc dalej ten wątek führer stwierdzał, że „swoją politykę na Wschodzie” woli prowadzić z Polską niż przeciw niej. „Dam Polsce szansę” - powiedział Rauschningowi. Kontynuując swoje wywody kanclerz Rzeszy twierdził, że Niemcy powinni wspólnie z Polakami zaatakować ZSRR. Oczywiście nie oznacza to, że powstanie nowe mocarstwo polskie, ale Niemcy powinni pamiętać - mówił Hitler - że dzielenie Polski już teraz kosztowałoby zbyt wiele."

  Hermann Rauschining w środowisku poważnych historyków jest uważany za mitomana i fałszerza. Jego książka „Rozmowy z Hitlerem” jest tego najlepszym przykładem.//

  https://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Rauschning#Authenticity_of_Hitler_Speaks

  http://arjanek.neon24.pl/post/139961,hitler-i-tacy-tam-salonowi-spin-doktorzy
  WOJNA BOGÓW: Dwa Oblicza Neojudaizmu (cz. 6 z 8)
 • @stanislav 13:15:21
  Jest pan po prawie czy nie...

  Jeszcze raz powtórzę...formalną podstawą stosunków NATO-Rosja jest nadal akt z 1997 roku. KGB_sta Putin nie uznał go za nieważny czy za nielegalny.

  Zresztą w roku 2000 w rozmowie z Clintonem jasno stwierdził publicznie, że chciałby znaleźć się w tym żydowskim NATO_wskim gronie:)
  Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm.
 • @
  Egipt był prawdopodobnie pierwszym etnicznym narodem na świecie i tego zazdrościli im żydzi, co potem skopiowali.

  Jako ilustrację definicji Narodu (w sensie ewolucyjnym) starożytny Egipt stanowi dobry przykład:
  1. Posiadał centralny rząd
  2. Ludzie tak rządzeni zajmowali określone terytorium (od morza Śródziemnego do I Katarakty tj ok 900 km.)
  3. Plemienne początkowo społeczności (nomes) stopniowo zapominały o swoich lokalnych różnicach i stawały się świadome członkostwa w większym narodowym związku
  4. Egipcjanie zdawali sobie sprawę, że ich naród był odseparowany od innych i różnił się od wszystkich innych. Mówili tym samym językiem, posiadali te same tradycje, zwyczaje, byli poddani temu samemu prawu i wierzyli w tego samego Boga (Bogów).
  5. Byli świadomi, że ich osobiste bezpieczeństwo zależy od ich własnego poświęcenia i oczywiście kochali swój kraj.
  Trwało to przez wiele generacji. Od pierwszej dynastii (3150 pne) do szóstej (2347 pne) tj przez okres ok 800 lat, centralny rząd pozostawał mocny i w ten sposób zjednoczył naród. W tym czasie ponad 30 generacji Egipcjan przyszło i odeszło. Powstała w ten sposób wspólnota etniczna, której liczba w czasach dynastycznej prosperity dochodziła do 7 milionów. Można uważać Egipcjan za pierwszą jednostkę ewolucyjną, pierwszy taki naród.
  WOJNA BOGÓW: Trumna Boga Przyrody (cz. 5 z 8)
 • @stanislav 23:43:43
  //Po roku 1945 układ monachijski został uznany przez państwa koalicji antyhitlerowskiej i NRD za nielegalny. Również Układ CSRS-RFN z 1973 uznał go za nieważny z powodu zawarcia pod groźbą siły[20].//

  Natomiast...

  Cyt://NRC została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. Deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. W sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja.//

  Panie stanislav, nie o...ć się tylko czytać TASSSSS!

  //BRUKSELA, 21. stycznia / TASS /. Tegoroczna pierwsza sesja Rady NATO-Rosja (NRC) na szczeblu ambasadorów odbędzie się 25 stycznia w Brukseli, służba prasowa NATO poinformowała TASS w poniedziałek.

  „Po konsultacjach z Rosją, uzgodniliśmy, że 25 stycznia 2019 r. W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów. Rząd ”- podało źródło.

  Strony mają omówić sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa i przejrzystości wojskowej w Europie, a także sytuację w Afganistanie. Strony potwierdzą również swoje stanowisko w sprawie konfliktu ukraińskiego.//


  Więcej:
  http://tass.com/world/1040965
  20 lat w bandyckim NATO
 • @Rzeczpospolita 20:56:49
  Cyt://ten "akt założycielski", który był czymś w rodzaju listu intencyjnego, a który, jak wiemy, nigdy nie był realizowany przez USA i od dawna stracił jakiekolwiek znaczenie.//

  Proszę nie zakłamywać rzeczywistości.

  Cyt://Rada NATO-Rosja (NRC) została ustanowiona jako mechanizm konsultacji, budowania konsensusu, współpracy, wspólnej decyzji i wspólnych działań. W ramach NRC poszczególne państwa członkowskie NATO i Rosja pracowały jako równi partnerzy w szerokim spektrum kwestii bezpieczeństwa będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

  NRC została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja. NRC zastąpiło Stałą Wspólną Radę (PJC), forum konsultacji i współpracy stworzone przez akt założycielski NATO-Rosja z 1997 roku.//
  20 lat w bandyckim NATO
 • @
  //W 2016r. Mateusz Piskorski pisał: w „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład… protestami społecznymi.//

  Biedak nie doczytał, że NATO wspólnie z KGB_ską Rosją takie protesty może tłumić, zgodnie z ich umową.

  Cytat z aktu założycielskiego:
  "NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel
  wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla
  korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i
  wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm"

  //NATO and Russia start from the premise that the shared objective of
  strengthening security and stability in the Euro-Atlantic area for the
  benefit of all countries requires a response to new risks and
  challenges, such as aggressive nationalism//
  https://www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm
  20 lat w bandyckim NATO

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031