Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1060 komentarzy

Moje komentarze

 • Gdzie podziali się Germanie?
  https://archive.org/details/tacitusagricolag00taciiala

  Opisy charakteru Germanów przez Tacyta są miejscami nader przychylne, kontrastujące z opinią o Rzymianach z jego czasów. Za bardzo wartościową uważa ścisłą monogamię i cnoty panujące w germańskich małżeństwach, w przeciwieństwie do wad i braku moralności szerzących się wśród ówczesnych Rzymian, jak również podziwia germańską gościnność, prostotę oraz męstwo w boju (cechy te wyszczególniono zapewne z racji ich podobieństwa do wyidealizowanych cnót starorzymskich). To pozytywne wyobrażenie spowodowało, że dzieło (począwszy od XVII w.) zyskało na popularności zwłaszcza w Niemczech – szczególnie wśród niemieckich nacjonalistów i romantyków.

  W początkowych rozdziałach autor m.in. stwierdza, iż pod względem fizycznym Germanie wydają się rasą odrębną i „z innymi ludami bynajmniej nie są zmieszani”; „ludy Germanii wcale nie pokrzyżowały się przez małżeństwa z innymi plemionami, lecz są rasą odrębną, czystą i tylko do samej siebie podobną”. W rozdz. 4 wspomina o ich wspólnych cechach charakterystycznych, takich jak „groźne, niebieskie oczy, ryże włosy, ciała rosłe”.

  Rozdział 7 zawiera opis ich rządów oraz przywódców jako wartościowych i nie wyrastających nad ogół, z pierwszeństwem wynikającym raczej z wzorcowych ich zalet niż z prawa; rola ich nie jest przesadna, gdyż nawet wymierzanie kar zastrzeżone jest dla kapłanów. W rozdz. 11-12 opisano postać zgromadzeń ludowych (przypominających tzw. Thing wzmiankowany w późniejszych źródłach germańskich), ponieważ podjęcie ostatecznej decyzji leży w gestii członków plemienia jako całości. Sprawom religii (bóstwa) i kultowym poświęcone są rozdziały 9-10.

  W rozdz. 8 autor omawia rolę kobiet, nadmieniając, że często towarzyszą one mężczyznom w walce, dodając im męstwa, ci zaś okazują je tym bardziej z obawy przed pojmaniem ich kobiet w niewolę. Wspomina też o poszanowaniu zdania kobiet („ani ich radami nie gardzą, ani wróżb nie lekceważą”). Tacyt zauważa, że Germanom wystarcza jeden związek małżeński (rozdz. 18), z wyjątkiem niektórych małżeństw zawieranych ze względów politycznych; widocznie też na ich korzyść wyróżnia to na tle innych barbarzyńskich kultur. Podkreśla jak rzadkie są przypadki cudzołóstwa, zaś wspólnota nie zna przebaczenia dla kobiet niewiernych bez względu na ich urodę (rozdz. 19).

  Rozdziały 16-27 zawierają opisy domostw, ubiorów, stosunków domowo-rodzinnych (w tym stosunek do niewolników) i kultury obyczajów (higiena osobista, uczty, rozrywki, zajęcia, pogrzeby).

  W zakończeniu Tacyt przedstawia różne mniej znane germańskie plemiona oraz ich (względne) umiejscowienie z podaniem cech charakterystycznych. Liczne wymienione przez niego plemiona znajdują potwierdzenie w innych źródłach historycznych i w tradycji, podczas gdy co do niektórych brak zupełnej jasności.


  PS //Czas gdy europejczycy byli imigrantami//

  Tytuł pachnie manipulacją i propagandą. Europę nie tworzyli imigranci. Państwa nie są tworzone przez imigrantów. Imigranci ruszają gdy są już warunki stworzone do imigracji i gdy ktoś im otworzy szeroko granice.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @
  Na 38 mln Polaków 4 000 000 dzieci pobiera zasiłek 500+ (Czy ta liczba obejmuje Ukraińców?)

  //3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska//
  http://gosc.pl/doc/4006559.Prawie-4-miliony-dzieci-otrzymuje-swiadczenie-500-plus

  Na 2 mln Ukraińców w Polsce nawet 1 000 000 może dostać „500 złotych na dziecko”

  Oficjalna strona 500+
  http://500pl.pl/1-mln-ukraincow-moze-dostac-500-na-dziecko/
  500+ - drugie rozdanie.
 • 10 000 żydów w szeregach Konfederacji.
  Judah Benjamin
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Judah_Benjamin

  http://www.rense.com/general26/morethan10000.htm
  "Spisek mrożonych ryb" – otwieranie puszki Pandory w USA
 • @laurentp 22:11:03
  //To i tam przeciw prawicowcom pyskował ŻYD?
  Gdzie nie spojrzysz, pejsy...//

  Ta "prawica" w USA jest żydowskiego chowu, podobnie jak nasze ONR.

  Tu jej główne twarze.

  //Sformułowanie i popularyzację pojęcia alt-right przypisuje się jednak głównie Richardowi B. Spencerowi, założycielowi nacjonalistycznego think tanku National Policy Institute i witryny Alternative Right[3][23].//

  R. Spencer to kryptożyd.

  https://spencergate.wordpress.com/2017/07/07/spencer-cryptojew/

  Matt Heimbach
  Fan A. Dugina, żyd.
  Tu jego poglądy na żydów.
  https://www.youtube.com/watch?v=wsj0AF809dc

  Pax Dickinson
  Nazywa siebie “Redneck Zionist”,
  https://www.youtube.com/watch?v=Ch2WJUuLQYs

  Mike Enoch ma żonę żydówkę.
  //Mike Peinovich, commonly known by his pseudonym Mike Enoch, is an American white nationalist blogger and podcast host. He founded the alt-right media hub The Right Stuff and podcast The Daily Shoah.
  In January 2017, Peinovich's personal information was leaked, revealing that his wife was Jewish.//

  Augustus Sol Invictus z gwiazdą dawida
  https://twitter.com/lying_media/status/887984288079126528/photo/1
  Charlottesville: Żydowska wojna z pomnikami i jej skutki
 • 12.Wrocław, Rafał Dutkiewicz
  Prezydent Wrocławia poinformował także, że oddaje Fundacji Ukraina 50 tys. euro z otrzymanej niedawno Niemieckiej Nagrody Narodowej, mając na uwadze dobro Ukraińców przebywających u nas.

  „Chcę, by czuli się jak u siebie. Ich obecność we Wrocławiu to błogosławieństwo. Dzięki nim nasze miasto staje sie jeszcze bardziej wielokulturowe – powiedział Rafał Dutkiewicz, przekazuje serwis Tu Wrocław.

  Wrocław jest jednym z największych skupisk Ukraińców w Polsce, których ilość szacuje się między 50 a 65 tys., czyli 8-10 proc ogółu mieszkańców miasta.

  Przypomnijmy, że wrocławscy aktywiści wystąpili z wnioskiem o przyznanie tak dużej grupie mieszkańców, którymi są Ukraińcy formalnej reprezentacji we władzach miejskich.
  http://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item/12530-we-wroclawiu-mianowano-pelnomocniczke-ds-ukrainskich.html
  12 prezydentów miast popierających przyjmowanie nachodźców.
 • @
  // Żołnierz, dowódca ZWZ, pułkownik Janusz Albrecht, został zamordowany przez Bora Komorowskiego, za to tylko, że próbował podjąć walkę przeciwko sowieckiej partyzantce.//

  //Merz próbował ustępstwami przekonać Albrechta do współpracy i konsultował się w tej kwestii w Radomiu z SS-Hauptsturmführerem Paulem Fuchsem, który przychylił się do tej metody. Albrechtowi dano do zrozumienia, że kiedy Niemcy przegrają już wojnę, nie będzie to równoznaczne ze zwycięstwem i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Zwycięzcami będą Sowieci, skutkiem czego dojdzie do zniewolenia narodu polskiego przez komunizm. Dlatego – takich używano argumentów – interesy Polski i Niemiec są chwilowo zbieżne. W tej ciężkiej sytuacji chodzi o to, by nie snując dalekosiężnych planów, zredukować do minimum walkę między Niemcami a Polakami, tak by Niemcom dać wytchnienie, a Polacy zachowali siły, które przydadzą im się w przyszłości.

  Albrecht zgodził się ostatecznie przekazać propozycję takiego modus vivendi swojemu przełożonemu, komendantowi głównemu ZWZ Stefanowi Roweckiemu. Pułkownik został zwolniony bez dalszych zobowiązań i nie był śledzony. Miał zdać sprawę z wyniku tych rozmów na spotkaniu pod Falenicą 12 albo 16 września 1941 roku. Rowecki odmawiał jednak spotkania z Albrechtem. Co więcej, pułkownikowi dano do zrozumienia, że powinien popełnić samobójstwo. 6 września 1941 roku Albrecht zmarł po zażyciu cyjanku.//
  Bajki na dzień dobry.
 • Żydowski Pax Russo-Americana > rozbiór Ukrainy > rozbiór Polski
  //„Chcę, by czuli się jak u siebie. Ich obecność we Wrocławiu to błogosławieństwo. Dzięki nim nasze miasto staje sie jeszcze bardziej wielokulturowe – powiedział Rafał Dutkiewicz, przekazuje serwis Tu Wrocław.

  Wrocław jest jednym z największych skupisk Ukraińców w Polsce, których ilość szacuje się między 50 a 65 tys., czyli 8-10 proc ogółu mieszkańców miasta.

  Przypomnijmy, że wrocławscy aktywiści wystąpili z wnioskiem o przyznanie tak dużej grupie mieszkańców, którymi są Ukraińcy formalnej reprezentacji we władzach miejskich.//

  http://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item/12530-we-wroclawiu-mianowano-pelnomocniczke-ds-ukrainskich.html

  http://wschodnik.pl/polska/item/12495-ruchy-miejskie-apeluja-o-powolanie-pelnomocnika-prezydenta-wroclawia-do-spraw-mieszkancow-pochodzenia-ukrainskiego.html

  2 000 000 "Ukraińców" to swoisty zamach stanu na tożsamość Polaków i Polski. Na zewnątrz euforia patriotyzmu, a w gminach....

  //Wicepremier ogłosił budowę fabryki [potrzeba 600 pracowników] Lufthansy koło Środy Śląskiej, ale jej los w rękach samorządów. Okoliczni mieszkańcy wciąż protestują. "Powstaną miejsca pracy dla Niemców i Ukraińców, bo brak już pracowników na miejscu" - argumentują. //

  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/w-podwroclawskiej-fabryce-lufthansy-beda-pracowali-ukraincy-i-niemcy,11555649/

  //W Legnicy powstanie podstawówka dla dzieci Ukraińców - tak, wbrew woli prezydenta miasta i po interwencji przedstawicieli środowiska ukraińskiego, zdecydowali radni. W zwanej kiedyś "Małą Moskwą" Legnicy od lat prowadzony jest międzyszkolny punkt nauczania języka ukraińskiego, kultury i tradycji, finansowany z budżetu miasta. Nowa placówka będzie utrzymywana z pieniędzy Polaków.//

  4 000 000 dzieci pobiera zasiłek 500+

  3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska,
  http://gosc.pl/doc/4006559.Prawie-4-miliony-dzieci-otrzymuje-swiadczenie-500-plus

  Nawet 1 000 000 Ukraińców może dostać „500 złotych na dziecko”

  Oficjalna strona 500+
  http://500pl.pl/1-mln-ukraincow-moze-dostac-500-na-dziecko/
  Wódz IIIŻydo-RP, Kaczyński, usiłuje robić z nas durniów
 • @telewidzacy 14:53:56
  //przywrócenie praw Konwencji Haskiej i Genewskiej w warunkach jego kapitulacji//

  "Gdy w dniu 28 sierpnia znowu zostałem [Adam Ronikier] zawezwany do pana Schindhelma [płk SS] dla przedstawienia mu planu działania opracowanego przez nas, prosiłem, by pozwolił, by ze mną przyszedł i pan Bocheński najczynniej tą sprawą się zajmujący i mający wiele nowych zdrowych myśli w tej sprawie.

  Treść tego, cośmy panu Schindhelmowi dnia tego przedstawili, była następującą:

  Niemcy powinni tacite (milcząco) wyrazić zgodę na zawieszenie broni - pod tym warunkiem oświadczyłem gotowość pojechania z panem Bocheńskim do Warszawy dla osiągnięcia porozumienia z gen. Borem. Zastrzegliśmy się jeszcze raz kategorycznie, że wykluczoną jest rzeczą, byśmy mogli pertraktować na temat kapitulacji. Poza tym podkreśliliśmy konieczność przyznania powstańcom prawa kombatantów, następnie usunięcia z Warszawy Kałmuków i zaprzestania niszczenia miasta i pozbawiania ludności wychodzącej z Warszawy wszelkiego dobytku, który staje się pastwą bandytów i płomieni - wreszcie zezwolenia ludności opuszczenia spokojnie miasta z zaprzestaniem skandalicznego rozdzielania rodzin i wysyłania do obozów koncentracyjnych lub pracy. Zdawało się nam, że cierpienia przebyte w Warszawie przez ludność, nie mającą nic wspólnego z wywołaniem powstania, były chyba wystarczające jako odwet za to, że miejscem jej zamieszkania była stolica nasza.

  Pan Schindhelm obiecał przedstawić ten nasz plan, którego polityczną treść zdawał się rozumieć, w Berlinie, dokąd wybierał się tego samego dnia.

  Po powrocie z Berlina dnia 9 września 1944 r. pan Schindhelm zawezwał nas niezwłocznie i oznajmił, że z planu przez nas uprzednio przedstawionego zostało tam zaakceptowanym i generałowi von dem Bach poleconym do wykonania (miał w ręku depeszę do tego odnoszącą), co następuje:

  1. Kałmucy już otrzymali rozkaz opuszczenia miasta.
  2. Powstańcom zostały przyznane prawa kombatantów [*]
  3. Wychodząca z Warszawy ludność będzie traktowana po ludzku.

  Wobec tego, że sprawa zawieszenia broni nie została pozytywnie załatwioną, musiał upaść projekt jazdy mojej z Bocheńskim do Warszawy do generała Bora, podkreśliliśmy bowiem, że proponować kapitulacji w żadnym razie nie możemy i nie chcemy."


  [*] Wikipedia - "3 września 1944 Deutsche Nachrichtenbüro nadało komunikat, w którym ogłoszono, iż również Niemcy uznają prawa kombatanckie żołnierzy AK [6]"

  http://arjanek.neon24.pl/post/129648,powstanie-warszawskie-od-16-sierpnia-do-9-wrzesnia-czesc-iv
  1 sierpnia 1944 roku – syjonistyczna zbrodnia na Polakach
 • @
  Putin jest wdzięczny Izraelowi, że ten potępił obalanie sowieckich pomników.


  //Putin thanks Israel for denouncement of Soviet War Monuments’ toppling in Europe//

  http://tass.com/politics/957140

  PS Wypowiedział te słowa na spotkaniu zorganizowanym przez nikczemną globalną USRaelską organizację CFR
  Międzymorze czy Izrael bis – ?
 • @MacGregor 09:11:47
  żydowski katolicyzm uniwersalny + żydowski komunizm uniwersalny + żydowski kapitalizm uniwersalny = żydowski globalizm
  Ukraina jako przyszła zastępcza ojczyzna Żydów z Izraela.
 • @MacGregor 13:29:32
  //Katolicyzm w wersji rzymskiej jest współtwórcą unikalnej kultury polskiej//

  Należy dodać, unikalnej i Narodowej kultury polskiej, podobnie jak Chińczycy przejęli buddyzm i go schińszczyli. Dlatego dzisiaj, uderzając w katolicyzm polski tak naprawdę uderza się w naród polski, bo cóż nam pozostało. Cała sfera symboliczna została zawłaszczona przez żydów, zarówno z prawej jak i z lewej strony politycznej i kulturotwórczej.
  Ukraina jako przyszła zastępcza ojczyzna Żydów z Izraela.
 • @MacGregor 14:31:03
  Jesus’s frequent mention of slaves without a hint of disapproval, and even of his explicit contrast between the status of a hired servant (diakonos) and that of a slave (doulos)

  As everyone knows, the canonical “New Testament” specifically approves and sanctions slavery and emphatically commands slaves to obey their masters in all things except their private religious faith. But for a reason that is unknown, since the relevant part of the Reverend John Bois’s record of the deliberations of the translators has been lost, the committee of review that fixed the final text of the King James version approved the use of the word ‘servant’ to translate the Greek doulos, which designates a slave.

  https://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?t=kjv&strongs=g1401
  Ukraina jako przyszła zastępcza ojczyzna Żydów z Izraela.
 • @
  Путин и правительство скрывают реальные проблемы в экономике России
  https://www.youtube.com/watch?v=VetsoAnGRVo

  The Israelis have spoken - Putin is their person of the year for 2015

  http://www.jpost.com/Israel-News/The-Israelis-have-spoken-Putin-is-their-person-of-the-year-for-2015-439074
  Niepokojące zjawiska w finansowych mechanizmach Rosji
 • @lorenco 20:51:40
  7:08 :)
  https://www.youtube.com/watch?v=nBFyrKYI6TU
  Refleksje po modlitwie
 • @lorenco 16:25:10
  //A to: prawda jest prosta- kłamstwo wymaga długiej manipulacji.//

  http://sth.neon24.pl/post/139292,czy-hitler-byl-wariatem-czy-ziemkiewicz-klamca
  Refleksje po modlitwie
 • Wszyscy zaś oni uważają, że mają prawo wypowiadać się jako Polacy.
  //chodzi o określenie, kogo p. Wrzodak ma na myśli pisząc „suwerenny naród polski”//

  Żyd Mariusz Kamiński:

  "Dziś, kiedy żyjemy w niepodległym państwie, zdajemy trudny egzamin z naszej przyzwoitości. Czy potrafimy okazać elementarną ludzką solidarność i współczucie ofiarom reżimów, dyktatur i brudnych wojen?
  Polacy to naród uchodźców, dlatego mają szczególne zobowiązania moralne wobec tych, którzy uciekają dziś ze swych krajów przed wojną, więzieniem i torturami. My nie mamy prawa demonstrować obojętności i cynizmu, bo zbyt wiele otrzymaliśmy w przeszłości, aby dziś, zasłaniając się skromnymi możliwościami budżetowymi, dawać tak mało.
  Sprawy uchodźców powinny być nam, Polakom - jak żadnemu innemu narodowi na świecie - szczególnie bliskie."

  Nawet 1 mln Ukraińców może dostać „500 złotych na dziecko”

  http://500pl.pl/1-mln-ukraincow-moze-dostac-500-na-dziecko/
  Loty i niedoloty blogowania
 • @
  //Byłem w czołówce mądrych Polaków. //  https://r-scale-38.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/c1fea270c48e8079d8ddf7d06d26ab52/1fe8648f-f28a-4e6b-8ceb-940dbdba18f7.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=57/100&srcw=1/1&srch=3/4&dstw=970&dsth=546&quality=80
  Prezydent Trump przybywa do Polski na zaproszenia Almanzora
 • @Astra - Anna Słupianek 13:53:23
  Niech Pani się nie wygłupia, NEON usycha, temat ciekawy, a Pan Kosiur chce z kimś poważnie pogadać być może przełamać lody.
  „Małe piwo” albo cytrynówka i rabiniczna sofistyka
 • @
  Cyt://Ogólnie rzecz biorąc wszyscy haredzi są przeciwnikami syjonizmu//

  Tak goje mają to widzieć. To nie jest prawda.

  Być może "ideologicznie", ale z dużym znakiem zapytania.

  Neturei Karta to zaledwie od 100 do 5000 żydów (Wiki).

  Wybory w Izraelu są najlepszym przykładem ich współzależności, bo kto płaci żeby tak się mnożyli?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Izraelu_w_2015_roku

  PS
  http://arjanek.neon24.pl/post/135241,syjonizm-jest-kwintesencja-judaizmu
  Neturei Karta, czyli o tym jak Żydzi złamali 3 Przysięgi
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:41:52
  // będę z uwagą przyglądał się działaniom PiS//

  Oglądając właśnie teraz żydowską szopkę w tvp i żyda Jakiego w roli głównej okazuje się, że w sprawie danej szkoły chodzi tak naprawdę o żydowskie interesy. Patryk Jaki pyta i pyta, dlaczego gmina żydowska nie otrzymała tej szkoły, słowem miasto jest ich.
  Czemu wkurza mnie Amber Gold i podobne?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031