Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
130 postów 1690 komentarzy

Moje komentarze

 • @Arjanek 18:08:05
  cyt:
  //Chociaż dziś niełatwo to sobie wyobrazić, stosunki polsko-niemieckie za czasów III Rzeszy (do jesieni 1938 r.) były wyraźnie lepsze niż w okresie Republiki Weimarskiej (1919-1933). Dojście do władzy nazistowskiego reżimu Adolfa Hitlera zostało przywitane w Polsce z neutralnym optymizmem. Szybko zresztą przerodził się on w uczucia cieplejsze. Widomym tego dowodem była podpisana w styczniu 1934 r. deklaracja o niestosowaniu przemocy w stosunkach wzajemnych. Rozpoczęła ona okres dyplomatycznego odprężenia pomiędzy Warszawą a Berlinem. Jeden z najbliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego, Kazimierz Świtalski, odnotowywał to w swoim „Diariuszu” :

  Hitler poszedł tu [w sprawie porozumienia z Polską] odważnie przeciw Prusakom, począł enuncjować uznanie dla Polski jako państwa. Komendant mniej sobie ceni akty podpisane, a więcej to, że przez stanowisko Hitlera zmienia się psychologia narodu niemieckiego w stosunku do Polski. Dlatego nawet wtedy, gdyby do władzy przyszli Prusacy, a co byłoby dla nas najgorsze, to ta zmiana psychologiczna w narodzie niemieckim będzie dla nich przeszkodą w nawróceniu do starej antypolskiej polityki. Komendant w tym miejscu wyraził uznanie dla Niemców, że umieją iść rozsądnie etapami.

  Słowa te miały paść z ust Piłsudskiego podczas narady w Belwederze 7 marca 1934 r. Przebija z nich przekonanie, że polityka prowadzona przez „Prusaków”, a więc niemieckich polityków konserwatywnych, reprezentujących mentalność swoistego „junkierskiego imperializmu”, należy już w Berlinie do przeszłości.//
  Marszałek Piłsudski stawia pytanie: Niemcy czy Rosja?
 • @Husky 18:12:05
  Była opozycja która nie chciała wojny ale słaba.

  //Polish Ambassador Sokolnicki at Ankara supported Potocki in this effort. He was a close friend of
  Jan Szembek, and it was evident to Potocki and Sokolnicki that Szembek would accept their position if
  he were Polish Foreign Minister. It seemed likely, too, that Pilsudski would have rejected the Beck
  policy had he been alive. Sokolnicki confided to German Ambassador Papen at Ankara on July 14,
  1939, that he would like to see a negotiated settlement between Germany and Poland before the Jews
  and the Free Masons had convinced the world that a catastrophic conflict was inevitable. The Polish
  diplomat added that he would be pleased to see the Anglo-Soviet alliance negotiations end in failure as
  soon as possible.'" //
  Marszałek Piłsudski stawia pytanie: Niemcy czy Rosja?
 • @
  cyt://By odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest czasowo problem określić i oprzeć rozumowanie na sumiennej analizie stosunków w jednym i drugim państwie. Należy rozważyć, jakim te państwa rozporządzają narzędziem i jakie motywy mogłyby ich do akcji zaczepnej skłonić.//

  A tu niżej ciąg dalszy...

  //Wojsko, rozbudowa armii jest w Rosji osią całej pracy państwowej, w Niemczech jednym ze zjawisk, i to nie na pierwszym miejscu w hitlerowskiej ideologii.//

  PS Gdyby Szembek został MSZ prawdopodobnie do wojny by nie doszło.
  Marszałek Piłsudski stawia pytanie: Niemcy czy Rosja?
 • @Husky 11:14:29
  cyt://Co to ma wspolnego z Endlösung//

  "Endlösung"

  //Bez końca wzmacniane, przez dziesiątki lat przez intelektualistów i elitę medialną, twierdzenie, że to Niemcy i ich potomkowie są odpowiedzialni za ten "najbardziej ohydny występek w ludzkiej historii" miało tak demoralizujący efekt, że dzisiaj miliony Niemców popierają Angelę Merkel w próbie zniszczenia etnicznych podstaw ich własnego narodu.

  Kultura Holocaustu została użyta przez żydów na Zachodzie jako ostateczny argument w niszczeniu jakiejkolwiek opozycji do masowej, nie białej imigracji.

  Holocaust jest absolutnym fundamentem żydowskiego programu demograficznego, prowadzącego do kolapsu białej rasy w Europie, USA, a także w Rosji. Każda wzmianka o europejskiej solidarności etnicznej natychmiast jest łączona z Auschwitz i tym rzekomym horrorem w umysłach milionów, a może miliardów ludzi.//
  55 lat temu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna
 • @Arjanek 09:46:28
  Masz swój Endlösung
  http://www.zundelsite.org/images/syrian_refugee_crisis-u51539.png
  55 lat temu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna
 • @Husky 08:39:46
  cyt://Endlösung//

  Tego określenia po raz pierwszy użył Heydrich 24 czerwca 1940 roku po pokonaniu Francji. Napisał "eine territoriale Endlösung", co odnosiło się do propozycji deportacji żydów na Madagaskar, wtedy poważnie dyskutowanej. Taka jest prawda.
  55 lat temu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna
 • @Husky 08:13:27
  cyt:"kwesti żydowskiej"

  ?
  55 lat temu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna
 • @Husky 07:37:14
  Jeżeli Eichmann był żydem, w co osobiście nie wierzę, to może czeka go kiedyś taki żydowski spektakl:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Meir_Toubianski
  55 lat temu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna
 • @
  cyt://55 lat temu rozpoczął się proces//

  Dokładnie w tym samym czasie, 55 lat temu ukazała się "Biblia" holocaustników tj "Destrukcja żydów europejskich" Hilberga. To taki zbieg okoliczności.

  Katolikowi z genami z Kołymy pod rozwagę:
  “Jews are iconoclasts. They will not worship idols . . . The Jews are the conscience of the world. They are the father figures, stern, critical, and forbidding.” —Raul Hilberg

  PS Wystarczy poczytać transkrypt przesłuchania tego Niemca żeby wyrobić sobie zdanie o tej Szopce.

  //The ex-SS officer claims to have witnessed mass slaughter on a grand scale at Auschwitz in the fall of 1941, where the camp commandant, Rudolf Höss, informed him that the great, factory- like buildings, the chimneys of which belch smoke, are "working to capacity: Ten thousand!" This months before the Auschwitz crematoria were constructed, let alone in use.//
  55 lat temu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna
 • @
  Jeden z tych którzy wtedy nadawali nadal nadaje i często gęsto na NEONie:-)

  żyd Leonid Sigan obecnie nadaje ze Sputnika:

  //W 1943 roku zamierzał on walczyć jako ochotnik, lecz w jego dokumentach była notatka, że mówi on po polsku. Z tego powodu zamiast na wojnę wysłano go na front informacyjny: jako spikera tworzonej stacji radiowej Związku Polskich Patriotów w Moskwie. „Z dumą myślę, że wówczas byłem potrzebny, chociaż nie trafiłem na front” – mówi Leonid Sigan//
  Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2013_05_10/Leonid-Sigan-dwie-trzecie-stulecia-w-jezyku-polskim/
  Radio Erewań znowu nadaje,
 • @moher 06:51:08
  //-Trzeba być wszędzie! -SZCZĘŚĆ BOŻE!//

  Nawet na 1!

  Pozdrawiam
  „Nie będę popierał rządu Izraela”
 • @
  “Like the Indian idol Vishnu they will have a hundred hands, and every one of them will have a finger on any one of the public opinions as required."
  „Nie będę popierał rządu Izraela”
 • @
  cyt://Do tej pory żyłem z przekonaniem że aborcja to sprawa głównie kobiety//

  Bo żyjesz w społeczeństwie kreowanym przez żydów Poppera i Sorosa zwanym "społeczeństwem" otwartym (open society). Gdybyś żył w społeczności narodowej to byś zrozumiał, że dziecko jest albo najważniejszym (np Shakespeare) końcowym produktem miliardów lat ewolucji, dla ewolucjonistów albo zapierającą dech boskim dziełem stworzenia, dla ludzi wierzących.
  Im więcej praw, tym mniej sprawiedliwości.
 • @fretka 08:17:45 Ciekawe dlaczego Amerykanie go nie kupili:)
  //Powojenne losy

  3 kwietnia 1945 roku Suhl zajęły wojska amerykańskie. Wstrzymano i całkowicie zakazano produkcji broni. Hugo był tygodniami przesłuchiwany przez specjalistów od broni z wywiadu amerykańskiego i brytyjskiego. W końcu czerwca 1945 roku Amerykanie ewakuowali się z Suhl. Miesiąc później kontrolę nad tym terenem przejęła Armia Czerwona wznawiając wcześniejsze projekty aby wykorzystać je do produkcji własnej broni. Do sierpnia Rosjanie wyprodukowali 50 Sturmgewehrów z pozostałych w zakładach części i rozpoczęli ich badania. Jako ich część skonfiskowali także 10785 rysunków technicznych. W październiku 1945 roku Hugo Schmeisser został zmuszony do współpracy z Armią Czerwoną i nakazano mu prace nad nową bronią.

  Talent Schmeissera "docenili" Rosjanie i wraz z innymi projektantami oraz ich rodzinami został przesiedlony do ZSRR. 24 października 1946 niemieccy specjaliści pojechali do Iżewska. Po dotarciu rozpoczął prace nad nowymi konstrukcjami.

  Niewiele wiadomo o okresie jaki spędził w Iżewsku (1946-1952). W 1952 wraz z innymi opuścił miasto, ale przetrzymywany był w ZSRR jeszcze około pół roku dłużej. Ostatecznie powrócił 9 czerwca 1952.

  Zmarł 12 września 1953 na zapalenie płuc i jest pochowany w Suhl. Kolejne rocznice jego śmierci są obchodzone w Suhl jako hołd dla jednego z najlepszych projektantów broni w XX. wieku.

  Jego firma C.H. Haenel istniała w Suhl pod zmienioną nazwą "Ernst Thälmann VEB" i zajmowała się również produkcją broni, m. in. AK-74. Po zjednoczeniu Niemiec została sprywatyzowana i funkcjonuje dzisiaj jako firma Merkel Jagd- und Sportwaffen GmbH.//
  Komory gazowe_detalem w historii?
 • @fretka 23:03:45
  Lekarz Hitlera być może został zamordowany przez aliantów w...Buchenwaldzie po wojnie.

  Komu ty wierzysz?

  An almost complete listing of the drugs used by Morell, wrote historian Hugh Trevor-Roper, was compiled after the war from his own meticulous daily records unlikely to have been exaggerated.[12]
  https://en.wikipedia.org/wiki/Theodor_Morell#Death

  Ten fałszerz Sir Trevor -Roper doczekał się nawet obecności w serialu TV pt Sprzedać Hitlera

  However, to the dismay of all, including eminent historians such as Hugh Trevor-Roper (Alan Bennett), who verified the diaries as authentic, it is discovered after the publication of first extract that the diaries are crude forgeries, faked by Stuttgart criminal Konrad Kujau.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Selling_Hitler
  Komory gazowe_detalem w historii?
 • @Husky 22:03:31
  cyt://Ja też przeczytałem z zaciekawnieniem , pamiętniki J.Goebbelsa i to aż 8 tys. stron.//

  W Polsce dzienniki Goebbelsa zostały wydane w 2013 roku.
  Czy warto czytać?

  M. Weber dyr IHR - zeznał pod przysięgą w sądzie: "Autentyczność Dzienników Goebbelsa budzi wiele wątpliwości, ponieważ są pisane na maszynie do pisania. Nie mamy sposobu ich weryfikacji, rząd U.S.A. formalnie potwierdził w części wstępnej publikacji...że nie bierze odpowiedzialności za dokładność całości."

  "[…] there is a great doubt about the authenticity of the entire Goebbels diaries because they are written on typewriter. We have no real way of verifying if they are accurate, and the U.S. Government certified, in the beginning of the publication, […] that it can take no responsibility for the accuracy of the diaries as a whole."

  David Irving
  "Nikt nie wie gdzie znajdują się oryginalne Dzienniki Goebbelsa i co się z nimi stało"

  Kilka (z wielu) wątpliwych publikacji:

  Iza:
  //Opieram się na dziennikach Goebbelsa oraz książce "Doctor Goebbels his life and death" Roger Manvell Heinrich Fraenkel//

  Roger Manvell Heinrich Fraenkel (autorzy wielu książek) - to żydzi i komuniści, którzy w czasie wojny pracowali dla rządu GB w departamencie Informacji i Propagandy. Fraenkel musiał uciekać z Niemiec był podejrzewany o udział w podpaleniu Reichstagu.

  Louis P. Lochner "The Goebbels Diaries, 1942–1943" - Opublikowana w 1948 roku.
  Lochner był komentatorem radiowym i zajmował się "analizą wiadomości". Prowadził swoistą krucjatę przeciwko Hitlerowi. Napisał książkę zatytułowaną "Co z Niemcami" w której znalazł się słynny "cytat Armeński", który do dzisiaj "straszy" w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

  arjanek.neon24.pl/post/123940,auschwitz-24-7-komendant-arjanek

  Hugh Trevor-Roper "Final Entries 1945: The Diaries of Joseph Goebbels" - Opublikowana w 1978 roku.Trevor- Roper był w czasie wojny oficerem wywiadu. Po wojnie za zasługi otrzymał z rąk Królowej szlachectwo. Napisał bardzo wiele książek. Jego książka o Hitlerze okazała się fałszerstwem.

  Fred Taylor "The Goebbels Diaries, 1939–1941" opublikowane w 1983. Były przedmiotem tzw "kontrowersji" w związku z fałszywymi informacjami.

  books.google.pl/books

  http://arjanek.neon24.pl/post/124346,iza-i-jej-pokurcze-grafomani-alfonsy-i-oblakancy
  Komory gazowe_detalem w historii?
 • @czerwony baron 21:56:26
  Co by to było gdyby Nazista miał być projektodawcą Sowieckiej broni?
  Ale żyją jeszcze ludzie którzy uważają właśnie jego za konstruktora.
  Dokumenty dotyczące tego pobytu Schmeissera są nadal utajnione. Dlaczego? Bez wątpliwości przebywał on w Iżewsku w tym samym okresie kiedy produkowano tam AK. Sam Schmeisser powiedział "dałem im kilka rad", bo co miał powiedzieć. A co ciekawe Kałasznikow przed śmiercią sam przyznał że pomagał mu H.S.
  Komory gazowe_detalem w historii?
 • @fretka 18:29:40
  cyt://karabin szturmowy Kalashnikov został opracowany i wyprodukowany w warunkach ''ściśle tajne'' i zaangażowanie ekspertów niemieckich, którzy prędzej czy później powrócą do ojczyzny nie miało sensu.//

  Mylisz się

  https://theawakezone.files.wordpress.com/2015/04/stg-ak.jpg?
  https://theawakezone.wordpress.com/2015/04/14/the-untold-story-about-the-ak-47/
  Komory gazowe_detalem w historii?
 • @fretka 11:39:40
  cyt://Tak wygląda denazyfikacja w praktyce
  http://www.istpravda.ru/pictures/8872///

  To była zbrodnia wojenna. Dachau wtedy to była bomba epidemiologiczna. Tam była ostra epidemia tyfusu i innych biegunek. Panował od wielu tygodni głód. Gdyby więźniowie opuścili obóz doszłoby prawdopodobnie do katastrofy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Dachau#Przebieg_zdarze.C5.84
  Komory gazowe_detalem w historii?
 • @fretka 11:39:40
  cyt://Za mało danych. Jedna książka niejakiego Normana M. Naimarka to nie wystarczy.//

  Mylisz się, tych książek jest więcej:

  Exorcising Hitler; The Occupation and Denazification of Germany, Frederick Taylor, Bloomsbury Press
  Werner Albring: Gorodomlia. Deutsche Raketenforscher in Russland. Luchterhand, Hamburg 1991, ISBN 3-630-86773-1.
  Heinz Hartlepp (Hrsg.): Erinnerungen an Samara. Deutsche Luftfahrtspezialisten von Junkers, BMW und Askania in der Sowjetunion von 1946 bis 1954 und die Zeit danach. Aviatic, Oberhaching 2005, ISBN 3-925505-83-0.
  Dimitri Alexejewitsch Sobolew: Deutsche Spuren in der sowjetischen Luftfahrtgeschichte. Die Teilnahme deutscher Firmen und Fachleute an der Luftfahrtentwicklung in der UdSSR. Mittler, Hamburg 2000, ISBN 3-8132-0675-0.
  Rainer Karlsch: Allein bezahlt? Die Reparationsleistungen der SBZ/DDR 1945-53, Ch.Links Verlag 1993, ISBN 3-86153-054-6.
  Hartmut Mehringer, Michael Schwartz, Hermann Wentker: Erobert oder befreit? Deutschland im internationalen Kräftefeld und die Sowjetische Besatzungszone (1945/46), R. Oldenbourg Verlag 1998, ISBN 3-486-64504-8.

  PS A kto wymyślił AK-47? Kałasznikow czy Schmeisser?, który był jednym ze szczęśliwców pojmanych być może w Operacji Osoaviakhim
  Komory gazowe_detalem w historii?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031