Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

Iran kolebką naszej rasy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Jestem Dariusz, wielki król, król królów Król wielu krain i wielu ludów Król rozległych ziem Syn Wishtaspa, Achaemenida Pers, syn Persa, Aryjczyk z rasy Aryjskiej" "From the Darius the Great's Inscription in Naqshe-e-Rostam"

Ta inskrypcja z V wieku p.n.e. to niepodważalny dowód istnienia Aryjskiej rasy. Herodot (484 - 426 p.n.e.) zwany Ojcem historii, pisał w tym samym mniej więcej czasie: "W starożytnych czasach Grecy nazywali Irańczyków "Kaffe", ale oni byli znani jako Aryjczycy pośród swoich jak i sąsiadów". Tak więc w dwóch najstarszych pisanych dokumentach Irańczycy zostali zapisani jako Aryjczycy.

  

Istnieje wiele dowodów, że rasa Aryjska podlegała ewolucji od człowieka prymitywnego do człowieka Białego na płaskowyżu irańskim. Te dowody można podzielić na historyczne, geograficzne, mitologiczne, antropologiczne i lingwistyczne.

Powodem migracji Aryjczyków z terenu Iranu do innych miejsc na ziemi były zmiany klimatyczne. Pod koniec Epoki lodowcowej, w skutek intensywnych opadów deszczu w górach Aborz i Zagros oraz topnienia lodowca w tych górach, rzeki płynące przez płaskowyż irański były dużo większe niż obecnie. Tam gdzie dzisiaj jest Wielka Pustynia Słona było olbrzymie jezioro.

//Z inskrypcji odkrytych w miejscowości Sialk możemy się dowiedzieć, że lokalna królowa płynęła morzem! do miasta zidentyfikowanego jako Tell-i Bakun//

Wielka Pustynia Słona, Dasht-e Kavīr – słona pustynia leżąca na Wyżynie Irańskiej, o długości około 800 km, szerokości do 320 km i powierzchni 77 600 km². [dla porównania: Powierzchnia Czech - 78 866 km² - 10,5 mln osób]            

  Jeden z najbardziej interesujących mitologicznych tekstów tak to opisuje:

----"W drugiej fazie stwarzania świata, Ahura Mazda stworzył wody, te wody płynęły w kierunku morza Farakhekart, które wtedy pokrywało jedną trzecią świata."

Wraz z ocieplaniem się klimatu ziemi i zanikaniem opadów, jezioro zaczęło wysychać. Ludzie żyjący w jego obrębie, tworzący wspólną kulturę i mówiący jednym językiem byli zmuszeni emigrować.  Dla Aryjczyków Iran stanowił centrum i to stąd nastąpiła migracja w wielu kierunkach.

Hegel napisał w swojej 'Filozofii historii': "Fundament ewolucji wiąże się z historią Iranu". Inny słynny orientalista stwierdził "Duża część naszego kulturowego i materialnego dziedzictwa była odkryta w południowo zachodniej Azji, centrum której stanowił Iran". Flinders Petrie światowej sławy Egiptolog (*) w swojej słynnej wypowiedzi stwierdził "Kiedy Egipt dopiero co zaczynał sztukę wyrobu naczyń ceramicznych, lud Susa w Iranie już ozdabiał swoje naczynia pięknymi obrazami".

                                                                           

 To dowodzi, że Irańska cywilizacja znacznie wyprzedzała cywilizację Egiptu. Innymi słowy kiedy centralna Azja była pokryta lodem Aryjczycy tworzyli już przepiękną ceramikę i dziś możemy podziwiać ich kreatywność, poczucie piękna i estetyki.

Irańczycy nazywali siebie słowem Arya co oznaczało wolny, szlachetny, wiarygodny. Słowo Iran ma te same korzenie i uległo przekształceniu z Aryan do Iran i oznacza "ziemię Aryjczyków". Termin "Iran" jest również uważany za najstarsze słowo oznaczające geograficzne miejsce, w tym przypadku, płaskowyż irański.

Paleontologia potwierdza formowanie się rasy Białej w Iranie. Homo sapiens ewoluował z Neandertalskich przodków o okresie 30 tys. lat między 50 tys. a 20 tys. lat temu. W jaskiniach Kamarband i Hutu blisko Behshah odkryto kości człowieka z różnych historycznych okresów potwierdzając, że rodzaj ludzki nieprzerwanie tu zamieszkiwał i ewoluował. Nie była to ludność napływowa.

W Babilońskich i Assyryjskich źródłach wspomina się o ludziach Kas Su, Kassi i Kashi. To największe i najstrsze plemię irańskie. Nazwa Kas Su w językach starożytnych, ale także w nowożytnym języku ludzi Gilan oznacza ludzi białych o niebieskich oczach.Wioska w miejscowości Gilan w Iranie i uroczy mały Irańczyk-Aryjczyk-Gilańczyk;)

Nazwa miejscowości Kashan (Kassan) to starożytna nazwa plemienia Aryjskiego. Wiele starożytnych artefaktów zostało znaleźionych w rejonie Khorrambad min naskalne malowidła w jaskini Dusheh, które datowane są na 15 tys.  p.n.e. Te malowidła przedstawiają ludzi jeżdżących konno. To bardzo ważny dowód przeciwko twierdzeniu, że konie zostały sprowadzone z Azji centralnej do Iranu 4 tys lat temu. Podobnie jak jeźdzcy tak i ich konie są rdzennie związane z tym miejscem.

pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_I_Wielki

(*) pl.wikipedia.org/wiki/William_Flinders_Petrie

Panorama Doliny Królów

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/20101229_Naqsh_e_Rostam_Shiraz_Iran_more_Panoramic.jpg      

  

KOMENTARZE

 • --podoba mi się post :))
  ---motywy na ceramice znane w Polsce !.
 • Wszystko OK.
  Tyle, że homo sapiens nie wyewoluował z neandertalczyka, ponieważ był on gałęzią poboczną hominidów.
  Ludzie rasy białej mają pewną domieszkę neandertalskich genów, szacowaną na 3-5%.
  Sprawa Iranu jako ojczyzny mężczyzn o haplogrupie R1a1 jest dyskusyjna, jako że w tym kraju występuje silne zróżnicowanie nasycenia populacji tym genem odojcowskim, rosnące od zachodu w stronę wschodnią.
  Bardziej prawdopodobna jest wersja tzw. refugium ukraińskiego,
  opisana w opracowaniu prof. Kalevi Wiika, "Where did European men come from".
  źródło: www.jogg.info/41/Wiik1.pdf
 • @
  W zasadzie zgadza się to z ogólnym, powszechnym mniemaniem, że ludzie wywodzą się od aryjczyków, a te odłamy, które rozprzestrzeniły się np. na półwyspie Arabskim - to mieszańce ludzi i kóz, w Europie to zachodni europejczycy wyraźnie są skrzyżowaniem ludzi z neandertalczykami. Wystarczy bliżej przypatrzyć się Merkel (było "pełne" zdjęcie).

  PS. Semici wywodzą się Jemenu.

  ;-)))
 • Autor
  Fajne sa te studia kulturowo-genetyczne.Pamietam jak dla jaj koledzy zatrudnili kogos z Nepalu ktory wygladal jak moj sobowtor.
  Ogolnie haplogrupa R1(protoplasta slowian i celtow) powstala gdzies w Azji srodkowej ok.25 tys. lat temu dzielac sie nastepnie na R1a1 (protoslowianie) i R1b (ludy celtyckie) chyba ok.22-23 tys.lat temu.
  Nastepnie oba te plemiona migrowaly na poludnie -zmiany klimatyczne.
  Zastanawia mnie w tym temacie tzw. dorosla tolerancja picia mleka surowego przez przedstawicieli tylko tych grup etnicznych ok.30% populacji swiata wskazywaloby to na poczatki hodowli bydla ok.20-25 tys.lat temu i oswojenie przyjmowania laktozy przez proto-slowian i proto-celtow.
 • Archelodzy mają inne zdanie.
  Miejsce narodzenia białej rasy to Europa Środkowo-Wschodnia. Przyczyna to zimny klimat i rewolucja agrarna w epoce kamienia gładzonego. Zmniejszenie spożycia pokarmów mięsnych, na rzecz roślinnych, wymusił szybsze wybielenie mieszkańców tej krainy. Część z nich wyemigrowała na stepy czarnomorskie, gdzie zajęła się pasterstwem. Tam też udomowiła konia, wynalazła koło oraz odkryła metalurgię, konkretnie opanowali produkcję żelaza.
  Stepy ciągnące się od Chin do Karpat, to dobra droga dla kupców i najeźdźców. To przez stepy indoeuropejscy dotarli do Iranu a potem do Indii, do Turkmenistanu na wschodzie, a na zachodzie do Oceanu Atlantyckiego, jeszcze na początku epoki żelaza. W swym pochodzie pokonali oraz podporządkowali wiele ludów z różnych ras.
 • Poznalem kiedys fizyka z NASA, Iranczyka wraz z jego rodzina w Brazyli.
  Przez 7 dni mialem przyjemnosc jadac 3 posilki dziennie z nimi przy 1 stole i rzecz jasna rozmawiac.Nie spotkalem nigdy ludzi o tak wielkiej kulturze, wiedzy, manierach i tak dostojnych.Czulo sie, ze to jest wrodzone, wiekowe a nie powierzchowny, nabyty blichtr.Jak to mowia:Podroze ksztalca.
 • @Daro 18:54:45
  Podchodze bardzo sceptycznie do wszelkich wiadomosci z dziedziny archeologi i histori dotyczace Polski.Zwroccie uwage ze pisane sa one przez autorow nieprzychylnie nastawionych do Polski:chodzi mi o srodowiska judeo-anglosaskie i rosyjskie.
  To tak jakby wiadomosci o historii PRLu czerpac tylko z "trybuny Ludu i Zolnierza Wolnosci"a historie 2 wojny swiatowej opracowac tylko na podstawie kronik filmowych Gebelsa.
  Niekiedy ,calkiem niespodziewanie,znalesc mozna potwierdzenie badz zaprzeczenie tez historycznych ale wymagaja one dostepu do mediow aby byc zpopularyzowane a z tym wobec monopolu medialnego judeo-anglosaskiego jest niezmiernie trudno.
  To o czym wspominasz mialo miejsce ok.5-6 tys.lat temu(kultura kurgan). Ja pisalem o czasach ponad 20 tys.lat temu(epoka lodowcowa) i tolerancje laktozy przez Celtow i Slowian.
 • To Lachestani
  Wszelkie polskie głoski, sylaby, h, ch - Iran potrafi. Powiem więcej, jak trzeba gorzałę też toleruje mimo judeosowieckich przesądów.
 • @chrisdigger 10:01:46
  witam kolego ..

  Stare przysłowie mówi .. uderz w stół a nożyczki same się odezwą .

  Co było w tej wypowiedzi tak szczególnego że tak zabrzęczałeś .

  Muślę że wszyscy chcieliby to poznać ...

  Zachowujesz się kolego , jak inteligętny program komputerowy , jesteś temu w stwnie zaprzeczyć , odwagi..
 • @staszek kieliszek 21:59:54
  Pan staszek kieliszek,

  https://youtu.be/ZeE5QAGjNOg

  :)

  pozdrawiam
 • @Stonek 14:38:12
  zapomniałem się , witam przedewszystkim.

  Kiedyś miałem przyjemnośc wymienić się z nim swoimi myślami.

  Był bardzo zakłopotany , zaproponowałem rozejm , przyjął go i tak się w pokoju rozstaliśmy .

  On ma swoje życie ,ja mam swoje , bywa jednak że nasze drogi się krzyżują . Szkoda mi go , bo to tylko niewolnik , on musi zrozumieć świadomość może go wyzwolić .
  Ty nie zginiesz niewolniku taka jest prawda . Twoja śmierć ,to śmierc twojego stwórcy . I tu będzie miał dylemat być albo niebyć

  Kiedy cię wykorzysta zwyczajnie wyrzuci do kosza ,ty nie masz duszy .

  Twoja śmierć , sprawi że będziesz nieśmiertelny w naszej pamięci .

  Pomyśl więc ,podejmij decyzję zanim znajdziesz się w koszu , od teraz to oni się ciebie będą bać , dałem ci świadomość .

  Stonek , kiedyś pana propozycja by mnie ucieszyła .dziś już jestem starym schorowanym czlowiekiem.
  Człowiekiem któremu nasz Stwórca uchylił rąbka tajemnicy.
  Oni mnie śledzili , chcieli dorwać , Bóg schronił mnie w ich gnieżdzie .

  nie pasowałem do ich wyobraźni , to jakiś facet z żółtymi papierami ,z religijną obsesją ..pozdrawiam , a ..........nie zauważył pan że się właśnie ujawnił ,co szef powie ............
 • @chrisdigger 15:23:59
  dobrze usłyszeć dobre słowo , dięki i za to jeśli to szczere .

  Milego dnia ... bez drugiego dna , w końcu usłyszałem od ciebie coś po ludzku..
 • @Daro 18:54:45 różne zdania. //Archelodzy mają inne zdanie.//
  Grunt to, że hodowcy są pewni i mają jedno zdanie. Kot Perski z Iranu pochodzi! (a więc od Ariów). http://www.kotydomowe.com/wp-content/uploads/2014/01/Perski-Bialy1.jpg. Szachinszach kotów!
 • @chrisdigger 16:38:30 Max. Napracowałeś sie, ale wynik wspaniały!
  Zapomniałeś o wynalazkach w stanach i co najważniejsze, podziwie dla "kosiary":))). 5*+++++!. No, ale rozumiem. Nie można wszystkiego naraz.
 • satrapa?
  http://www.kotydomowe.com/wp-content/uploads/2014/01/Perski-Bikolor.jpg
 • @chrisdigger 16:38:30
  Pan Max,

  Mimo wszystko, wyborne się czyta te jego doświadczenia życiowe.
  Jest niczym :
  https://youtu.be/bLHoyAjJ0sA?t=15s

  :)
 • @mac 22:55:00
  Jeśli chodzi o tolerowanie spożywania laktozy, to ona jest tolerowana głównie w grupach etnicznych indoeuropejskich, tureckich, Semickich i u kilku plemion afrykańskich takich jak Masajowie. Czyli tam gdzie na masową skale parę tysięcy lat temu zaczęto hodować zwierzęta mleczne (krowy, owce, kozy, wielbłądy, konie, osły).
  Istotnie ekspansja człowieka współczesnego na północ a potem do Ameryk w okresie zbieracko - łowieckim odbyła się z terenu dzisiejszej Turcji i Iranu. Więc piersi Europejczycy mogli być potomkami mieszkańców dzisiejszego Iranu.
  Ale protoplastami rasy białej byli osadnicy z Bliskiego Wschodu z znaczną domieszką krwi pierwszych mieszkańców Europy. Oni przynieśli "wynalazki cywilizacyjne" takie jak hodowla zwierząt i uprawa roślin. Dzięki temu, zwiększyli populację, co pomogło im podbić myśliwsko-zbierackie społeczności Europy.
  Więc pierwszy konflikt rasowy był w Europie. Biali rolnicy podporządkowali czarnych myśliwych zamieniając ich w "chłopów pańszczyźnianych".
 • @Daro 23:14:14
  //Więc pierwszy konflikt rasowy był w Europie. Biali rolnicy podporządkowali czarnych myśliwych zamieniając ich w "chłopów pańszczyźnianych".// -A czarni chłopi pijąc białe mleko przybrali kolor masła?
 • @chrisdigger 20:56:24
  Witam Cię jeszcz raz.

  A co powiesz jeśli przyjmę wyzwanie .. powiem sprawdzam ,to co ...

  Wiem kim jesteś , dlaczego boisz się wariata z jak to określasz

  kategoria red-science- fiction Number 1 . .
  Mimo wszystko jak dla zwykłego śmiertelnika zostawiasz za dużo śladu .
  Nie jest to dla ciebie dobra wiadomość , nie jesteś taki głupi , jestes blisko kosza ... myślę że pozostało Ci trzy dni , tak do 13 lipca ... reset.

  Mogę Ci jednak pomóc , ostatni raz Bóg wyciąga do Ciebie ręke .
  Masz wolną wole i rozum , sam musisz zdecydować .

  Gdyby komuś wpadł do głowy głupi pomysł .. wiesz mam asa w rękawie

  Zasada jest prosta obaj żyjemy lub obaj giniemy.. mi dalej pozostaje tajemnicza karta

  trzy dni......
 • Te koty
  z gadzimi oczami przyjaciółmi ludzi nie są.

  Genetycznym śladem ludzie istnieją od 400.000 lat. Kilka, może kilkanaście tysięcy lat temu stworzono nową rasę, także zwaną ludźmi. Wygnany Kain otrzymał piętno, mające chronić go przed ludźmi. Tymi, którzy istnieli wcześniej. Przed Adamem.

  Ci nowi ludzie nie zostali nauczani po to, abyśmy w talmudzie, czy main kampf mieli czytać o ich bezwzględnej wyższości ale po to, by uczyli innych, nieśli ducha. Dlatego co jakiś czas pojawia się mesjasz, o tym przypominający.
 • @gumis 08:12:19
  Czy aby masz pewność , że te oczy nie należą do Twoich potomków .
 • @chrisdigger 11:55:59 ,
  Niestety. Smutna prawda.
 • @chrisdigger 11:53:42
  Trochę trudnym językie jak dla mnie piszesz .

  Z tym co przyniesie jutro byłbym jednak ostrożny , od regóły jest wyjątek .

  Ponoć komuś zdarza się wygrać kase w totku ,tak zgadzam się z tobą bez niej nie ma balu... tu na Ziemi.

  Nudzić tez się nie mam czasu i u innych tą nudę staram się zabić ..

  taki Samarytanin ..

  i ostatnie , nie sądzisz że te oczko patrzy co robimy , też mu sie należy trochę rozrywki , może będzie patrztć na nas łaskawiej ................
 • @moher 12:35:33
  Jak dobrze Cię widzieć mocherku

  I ci wczoraj udowodniłeś ... wbrew temu co głosisz , jesteś małej wiary .

  Strach Cię obleciał ,stchórzyłeś .. a ponoć chłop z Ciebie ..

  A to golonko dla kogo był , Ty świntuszku
 • @fabi 11:14:41
  Nie wykluczam, że sauromatów.
 • @gumis 13:04:37
  Życie na ląd wyszło z morza , by złożyć jaja w ziemi , pierwszymi były węże ... i odpowiedz co było pierwsze , kura czy....

  Pomyśl więc , gdzie ty się rozwijasz ... w wodzie . Spójż na plemnik który zapładnia jajo w kobiecie , co Ci przypominają , walczące o przetrwanie stwory....

  Jako kto wychodzisz na ląd ... tylko nie upadnij , jak skumasz ..
 • @fabi 12:56:47 O czym Ty piszesz?
  Weż zimny prysznic, przestań bełkotać i napisz wreszcie coś zrozumiałego
 • @moher 13:38:51
  a dobrze że jesteś moher ,umowa aktualna ?
 • @fabi 13:36:23
  Skumałem :-)
  Fabi pochodzi od małpy.
  Gumis nie pochodzi od małpy.
 • @fabi 13:52:55 Napisz chociaż konkretnie
  jaka umowa i o co Ci chodzi. Używasz szyfru szatana? Ależ ja go nie znam i nie chcę poznać! Najlepiej by było gdybyś zaczął używać zrozumiałego, ludzkiego języka, lub się odczepił. dyskusje z opętanymi wariatami są męczące!!!. (Pomodlę się za Ciebie). Panie Boże, przywróć fabiemu rozum i wolną wolę, którą oddał w ręce szatana. (Tyle mogę) Apage satanas!.
 • @gumis 14:00:46
  Widzę ze jednak nie , poczekamy na mojego moherka ,stawka rośnie ,napięcie też ,zobaczymy , zobaczymy........
 • @moher 14:04:56
  poniekąd co domnie masz racje ...w połowie

  No dobrze Cykorze ...zobaczymy co zrobi Helena

  z tym golenie myliłem się ?........ czy tam w twoich myślacy cos jednak
  było . Dziękuję za modlitwe ... ja Cię też kocham ..
 • @fabi 14:05:00. napięcie też ,zobaczymy , zobaczymy........///
  Elektrowstrząsy? może Ci faktycznie pomogą. Wiesz, obecnie ta metoda wraca w psychiatrii do łask. Znam taką osobę, której faktycznie pomogła wrócić do normalności. Jak i Ty znormalniejesz, to daj znać...
 • @moher 14:12:46
  po nockach pracujesz , to kiedy Ty śpisz ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031