Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

Wierni Polsce Sowieckiej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ludzie listy piszą zwykłe polecone piszą, że kochają...nawet KGB.

Ta chora miłość, to ukąszenie żydowskim marksizmem jest dla niektórych trudne do zrozumienia.

Ale spróbujmy im to wytłumaczyć.

//"Proletariat nie ma ojczyzny" pisali Marks i Engels w Manifeście Partii Komunistycznej. Engels pisał: "Wielkie masy proletariackie są z natury wolne od przesądów narodowych...tylko proletariusze mogą zniszczyć narodowość".//

Dla Putina i głównego ideologa Kremla, Aleksandra Dugina [*] naród to...
//Koncepcja narodu jest koncepcją kapitalistyczną, zachodnią. Eurazjatyzm odwołuje się do różnic etnicznych i kulturowych//
//www.counter-currents.com/2012/08/aleksandr-dugin-ponowoczesnosc-to-ziejaca-otchlan/

To dlatego Putin tak dba o żydowskie przybytki, jak np to Muzeum żydowskie i Centrum Tolerancji w Moskwie. Największe w świecie. Koszt 50 mln $. Przeznaczył na to aż całą swoją pensję.

 //polish.ruvr.ru/2014_10_09/Muzeum-Zydowskie-w-Moskwie-historia-stworzenia-unikalnego-projektu-2771/

Obama i jego poprzednicy też odwołują się do różnic etnicznych i kulturowych. Tu oba systemy Rosyjski i USraelski są zgodne.

W styczniu tego roku Putin dosłownie potwierdził:

"Zawsze kochałem idee komunistyczne i nadal je kocham", porównał także sowiecki partyjny kodeks postępowania do Bibli.
"Wiecie, że ja podobnie jak ponad 20 milionów radzieckich obywateli należałem do Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i nie tylko byłem członkiem partii, ale pracowałem prawie 20 lat w KGB".
"Ja nie byłem jak wiecie, członkiem partii z konieczności. Kochałem komunistyczne i socjalistyczne idee i nadal je kocham".
W swoim przemówieniu Putin upierał się, że nigdy nie był [tylko]"funkcjonariuszem" jeśli chodziło o kwestie partyjne powiedział: "wszystkich członków obowiązywał Moralny Kodeks Budowniczego Komunizmu" który przypominał Biblię.

//www.interfax.ru/russia/491445

Dlatego tak trudno mi zrozumieć ludzi którzy tak otwarcie przyznają się do tego żydowskiego ukąszenia marksizmem
Jinks na Walentynki napisał był notkę, a potem dodał komentarz:

@Arjanek 06:52:21
Kocham KGB-stę Putina.
Pozdrawiam.
Jinks 15.02.2016 08:30:19

Dariusz Kosiur z kolei, śle pochwalne listy ku chwale armii ... no właśnie jakiej?
//Z okazji przypadającego w dniu 23 lutego, dla upamiętnienia utworzenia Armii Czerwonej i Floty, święta Dnia Obrońcy Ojczyzny – składamy serdeczne, braterskie życzenia wszystkim żołnierzom Sił Zbrojnych Rosji.//


Proletariusze wszystkich krajów łączcie się w... Europie.

Współczesny proletariat jest "wpychany" do Europy wspólnym wysiłkiem USA i Rosji przez tzw konflikty zbrojne na Ukrainie i w Afryce np Syrii. Niszczenie narodów to jak się wydaje główny cel tych żydowskich wspóczesnych marksistów.

cyt:
//Chodzi o wykorzystanie mas imigrantów, stanowiących zastępczy proletariat, do przeprowadzenia „zmian społecznych” i zbudowania „Nowych Niemiec”, w których ulegną przekształceniu systemy aksjologiczne i porządki symboliczne, dominujące jeszcze w „Starych Niemczech”. Zmiany obejmą wszystko: sposoby życia tubylców, przyzwyczajenia, normy, rutynę dnia codziennego, znane i swojskie otoczenie, edukację (czyli wychowanie dzieci i młodzieży), postawy i zachowania, życie polityczne i stosunki społeczne. Nowe antagonizmy etniczne, religijne i kulturowe oraz konflikty na tle dążenia do sprawiedliwego podziału dóbr (zastępcza „walka klasowa”), choć bolesne, to w ostatecznym rozrachunku są drogą do urzeczywistnienia, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, ideałów równości. W swoim artykule Leggewie i Cohn-Bendit piszą, że „imigracja stanowi eksperyment społeczny dla samorządów lokalnych”, ale, jak łatwo dostrzec, eksperyment ten ma zostać przeprowadzony na wszystkich szczeblach – gmin, krajów związkowych i całego państwa. Ma on jeszcze jeden aspekt, na który wskazała, zaprzyjaźniona ideowo i politycznie z Clausem Leggewie i Cohn-Benditem, Anetta Kahane [*], prezes Fundacji im. Amadeu-Antonio (Amadeu-Antonio-Stiftung) jednej z czołowych niemieckich organizacji zajmujących się zwalczaniem „rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu”. Fundacja jest też bardzo silnie zaangażowana w finansowany przez państwo program „Walka przeciwko prawicy”. Kahane do wszystkich sposobów użycia imigrantów wymienianych przez obu piewców „Nowych Niemiec”, dołożyła jeszcze jeden. Otóż oświadczyła ona niedawno, że we wschodnich landach Niemiec żyje zbyt mało ludzi, którzy na pierwszy rzut oka rozpoznawani byliby jako mniejszość, czyli np. czarnoskórych. Według Kahane świadectwem politycznego bankructwa niemieckiej polityki po zjednoczeniu, jest fakt, że jedna trzecia obszaru Niemiec nadal jest „biała”. I to należy zmienić//

cyt:
//Ponad 720 tys. oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom zostało zarejestrowanych w polskich urzędach pracy od stycznia do listopada 2015 r. Oznacza to wzrost o 100 proc. w porównaniu z rokiem 2014. Niemal wszystkie dotyczyły pracowników z Ukrainy, którzy najczęściej pracowali w rolnictwie.
Zarejestrowane przez pracodawcę w powiatowym urzędzie pracy oświadczenie umożliwia wykonywanie pracy bez zezwolenia przez sześć miesięcy obywatelom Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.//

[*]

Aleksandr Dugin


to nie byle jaki koleś. Jest on współczesnym, czołowym ideologiem rosyjskiej polityki imperialnej oraz prominentnym pracownikiem naukowym odpowiadającym za kształcenie przyszłych elit politycznych. To de facto czołowy filozof władzy. Stale obecny w mediach głównego nurtu. Dugin opublikował kilkadziesiąt książek i kilka tysięcy artykułów, które są dobrym źródłem na temat jego działalności. Utrzymuje bliskie kontakty nie tylko z szefami resortów siłowych, ale również szefami rządów niektórych państw. Są to kontakty jawne bądź tajne. Przekaz ideologiczny Dugina wpływa na bieżącą politykę Federacji Rosyjskiej i na wyznaczanie jej strategicznych celów przez kręgi decyzyjne. Jest on współautorem programu politycznego Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Ruch eurazjatycki bywa nazywany intelektualną partię władzy, Dugin wprost ideologiem Putina, a jego Centrum Eurazjatyckich Inicjatyw Geopolitycznych – drugim MSZ Rosji. Aneksja Krymu przebiegała dokładnie według scenariusza nakreślonego przez Dugina wkrótce po wojnie w Gruzji w 2008 roku.

[*]
Anetta Kahane


coroner.salon24.pl/693928,rosja-usa-smiertelni-wrogowie

KOMENTARZE

 • Prezydent W.W. Putin ma serce kochające szeeeeeeeeeroko : To i ludzie go kochają..przynajmniej w internecie.
  "....Bez Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej nie można sobie wyobrazić ani rosyjskiej państwowości, ani naszej kultury ; powiedział ponownie wybrany na prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimir Putin...." ( 2012)

  "...Putin otworzył w Moskwie największy meczet w Europie..."( 2015)

  "....Po raz pierwszy od przeszło 200 lat Rosję odwiedza Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego...W programie pobytu Wielkiego Mistrza jest otwarcie wystawy „Skarby Zakonu Maltańskiego” zorganizowanej z okazji dwudziestolecia ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Rosją a Zakonem Maltańskim, spotkanie z elitą polityczną kraju...." ( 2012 )

  http://dav.s02.yaplakal.com/pics/pics_original/0/1/5/1784510.jpg
 • @
  Nie wiem kto umieścił ten bełkot w kategorii postów promowanych, ale myślę, że ktoś, kto miał zły dzień, albo ktoś reprezentujący Twój poziom.
  Idiotyzmy, którymi raczysz tutejszą społeczność, to rojenie twojej zdegenerowanej jaźni. Prawdopodobnie widzisz żydów wszędzie, a w twojej lodówce, to pewnie cały Kneset obraduje.

  No co to jest np:

  "Dla Putina i głównego ideologa Kremla, Aleksandra Dugina [*] naród to...
  //Koncepcja narodu jest koncepcją kapitalistyczną, zachodnią. Eurazjatyzm odwołuje się do różnic etnicznych i kulturowych//"

  Żebyś to chociaż potrafił złożyć logiczne zdanie, a ty bazujesz na swoich bredniach podpierając się innymi, sobie podobnymi dyletantami.

  Zapomniałeś powiedzieć swoim czytelnikom, że komentarz Jinksa, który tu bezmyślnie przytaczasz, był odpowiedzią na twoją prośbę, abym wyrzekł takie właśnie zdanie.
  Nigdy nie odmawiam pomocy ludziom specjalnej troski, choć na WOŚP nie daję.
  Manipulacja jakiej się tu dopuszczasz, wymusza na mnie konieczność ostrzeżenia ciebie, co niniejszym czynię.
  Jeżeli kiedykolwiek powtórzysz podobny numer, to dostaniesz bana na amen, a swoje klozetowe śledztwa i takie samo tropienie żydów, będziesz mógł uprawiać w całej sieci, oprócz Neonu.
  Rozważ to.
 • @Jinks 08:31:43
  cyt:Jinks
  //Nie wiem kto umieścił ten bełkot w kategorii postów promowanych, ale myślę, że ktoś, kto miał zły dzień, albo ktoś reprezentujący Twój poziom.//

  No, No uważaj co piszesz, no bo wiesz, gdyby się okazało, że moją notkę promuje nie kto inny tylko...już nawet nie chcę o tym myśleć.

  //Jarek Ruszkiewicz SL - "Najpierw Cię ignorują, potem się z Ciebie śmieją, potem z Tobą walczą - i wtedy wygrywasz" Gandhi//
 • @LoneStar1776 08:15:25
  You talking to me ...?
  YOU TAKLING TO ME ...???

  F U C K !!!!
 • @Arjanek 09:12:55
  To ty uważaj!
 • Jinks & Arjanek
  Za oknem pogoda fatalna, ale i tak mamy nowy wspanialy dzien.
  Wiecej luzu Panowie , wiecej luzu

  https://youtu.be/STYzJB8UWx0
 • @Arjanek 09:12:55
  //Jarek Ruszkiewicz SL - "Najpierw Cię ignorują, potem się z Ciebie śmieją, potem z Tobą walczą - i wtedy wygrywasz" Gandhi//

  Cytat super, z jednym ale.
  Gdzie jest Pan Jarek Ruszkiewicz, Czy aby to nie kolejne bezsensowne odejście.
  Panie Jarku where arę you
 • Nigdy nie lubiłem żydlaków ze względu na obowiązujący
  stereotyp lichwiarzy, oszustów i kłamczuchów, chętnie łączycych się w mafię i nie stroniących od masonerii,

  ale twój paszkwil ich wybiela posądzając ich o propagowanie ideii równości,

  ta mi akurat odpowiada
 • @Jinks 09:21:23
  cyt: Jinks //To ty uważaj!//

  Uważam!

  http://images1.tickld.com/live/478143.jpg
 • @interesariusz z PL 11:48:07
  cyt:interesariusz z PL //Nigdy nie lubiłem żydlaków//

  Nawet ja bym ich tak nie nazwał.

  //propagowanie ideii równości,
  ta mi akurat odpowiada//

  Wiem:-)
 • @Marx 8888 10:30:13
  //( osobista animozja?). //

  Absolutnie nie. Każdy ma prawo do swoich poglądów, "walczę" o swoje, a słowo to straszliwa broń.

  Pozdrawiam
 • Autor
  Masz ode mnie 5 x*

  Nie dlatego, że kulą w płot czepiłeś się Jinksa, ale dlatego, że poruszyłeś temat tabu na tym portalu, gdzie na porządku niemalże dziennym są peany na temat Putnia, dzisiejszej Rosji, ba nawet Stalina i Armii Czerwonej, towarzyszące kompletnemu ignorowaniu faktów, które by nakazywały co najmniej ostrożność, jeśli nie zgoła potępienie.

  Mam nadzieję, że dyskusji będzie więcej, zamiast popularnego zakładania różowych okularów patrząc na dzisiejszą Rosję i jej prezydenta, albo widzenia świata i jego przywódców - choć nimi nie są - w dwóch przeciwstawnych barwach.

  Stalinowi, który wymordował dziesiątki milonów ludzi, w tym Polaków, nie musimy być wdzięczni za darowanie nam jakichkolwiek granic, bo Stalin nam ukradł 1/3 naszego terytorium;
  Armia Czerwona nas nie wyzwoliła, bo oprócz gwałtów, mordów i grabieży, wyparciem sił niemieckich z naszych terenów, automatycznie narzuciła okupację radziecką, a nie wyzwolenie i suwerenność;
  Rosja nie jest nowym bytem, bo, jak to zostało wyżej wyszczególnione, pod wieloma względami nawiązuje i kontynuuje tradycje sowieckie;
  Rosja jest potęgą, jednak naród rosyjski nadal nie żyje w dobrobycie, choć w Moskwie mieszka wielu milionerów;
  Putin nas nie wybawi od okupacji zachodu, bo po pierwsze, mając wielu ciągle się zmieniających sobowtórów nie wiadomo, ani kim jest, ani kto za nim stoi, a po drugie prowadzi politykę na wiele frontów i szuka wielu przymierzy, także z najbardziej ponurymi organizacjami i osobistościami zachodnimi, żydowskimi i syjonistycznymi. Sam fakt, że jego własne dziecko rodziło się w Szwajcarii, a nie w matuszce Rosji, daje wiele do myślenia;
  Rosjanie są naszymi braćmi Słowianami, ale znacznie się od nas różnią, bo należą do innej niż my cywilizacji i wmawianie nam, że jesteśmy tacy sami, jest błędem niewiele mniejszym od wmawiania nam, że nie różnimy się od Niemców czy Chińczyków. Dunin to, po swojemu, rozumie, niestety wielu Polaków.
  O powyższych problemach się tu nie dyskutuje, a zamiast tego jesteśmy częstowani papką propagandową, na temat wielkości i wspaniałości Rosji i jej przywódców, obu w wielu wcieleniach.
 • @Lotna 19:02:01
  // Mam nadzieję, że dyskusji będzie więcej, zamiast popularnego zakładania różowych okularów patrząc na dzisiejszą Rosję i jej prezydenta, albo widzenia świata i jego przywódców - choć nimi nie są - w dwóch przeciwstawnych barwach. //

  Tego typu wpisy rzadko są na pierwszej stronie (raczej przypadek), natomiast peany na cześć Putina i Rosji to niemal codzienność. Są tacy co seryjnie piszą po kilka postów dziennie. Dziś jest "tylko" 11 postów na stronie głównej tego samego autora.Reszta spychana do kazamatow.
  Chyba wszystko jasne. Linią programowa musi być zachowana.

  ps.
  ale z odniesieniem do blogera Jinks to trochę przesada
 • @Zbójnicki pies 19:34:43
  ,,Tego typu wpisy rzadko są na pierwszej stronie (raczej przypadek), natomiast peany na cześć Putina i Rosji to niemal codzienność. Są tacy co seryjnie piszą po kilka postów dziennie. Dziś jest "tylko" 11 postów na stronie głównej tego samego autora.Reszta spychana do kazamatow.
  Chyba wszystko jasne. Linią programowa musi być zachowana."

  Tylko 11 wpisów. :)) Zazwyczaj nie czytam, a tym bardziej nie komentuję, bo tam trzeba zachowywać jedną linię, aby się nie narazić na co najmniej obelgi od dyżurnych komentatorów.

  Mam ochotę przeprowadzić eksperyment, jak często ,,tego typu" wpisy pojawią się na jedynce. :) A pisać jest o czym.
 • @Lotna 19:02:01
  "Putin nas nie wybawi od okupacji zachodu, bo po pierwsze, mając wielu ciągle się zmieniających sobowtórów nie wiadomo, ani kim jest, ani kto za nim stoi, a po drugie prowadzi politykę na wiele frontów i szuka wielu przymierzy, także z najbardziej ponurymi organizacjami i osobistościami zachodnimi, żydowskimi i syjonistycznymi. "

  Masz rację Lotna..przez 3 lata odkąd tutaj piszę popełniłam kilka wpisów na ten temat.
  Nie trzeba być rusofobką (co mnie się czasem zarzuca) ale bez przesady z tym rusofilstwem... ja Rosji nie wierzę i już...

  Ale kto ma o tym napisać? Zbójnicki ze swoimi wklejkami z onetu? Oficer prowadzący, który jest tak proamerykański, że się rzy...ć chce?


  Pozdrawiam Cię :)
 • @Astra 21:08:51
  //Zbójnicki ze swoimi wklejkami z onetu?//

  Jeden przyklad, jeden, please 8-)))))
  Rzadko czytam Onet

  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 21:17:59
  "jeden,please 8-)))))"

  chciałeś jeden? masz :))))

  http://dd.neon24.pl/post/129252,ukraine-the-civil-war-28-01-2016

  Ale zmusiłeś mnie do przeglądniecia Twoich wpisów i tak:
  No 1 interia
  N0 2 WP
  N0 3 fronda

  Wiesz, że ostatni raz skłamałam jak miałam 14-15 lat, to dawno było i dalej mi za to wstyd :))))))))))

  Pozdrówka!
 • @Astra 22:11:45
  8-))))))))
  ok. ale to byly wiadomosci a nie jako taki wpis, byly tam tez i wiadomosci ze sympatycznego sputnika, czy novorossia.today.

  Ale jako takiego wpisu skopiowanego z Onetu nigdy nie zamiescilem
  i nie zarzucam klamstwa,co to to nie*-))))))

  https://youtu.be/UV1YWucl_rc
 • @Astra 22:11:45
  A i jeszcze jedno pytanie, wobec całkowitego zaniku wpisów o Ukrainie, mogę do tego wrócić ...... w zastepstwie 8-))))))
 • @Lotna 19:02:01
  hej, ale przyznaj, że z tym Dukiem też coś nie tak :))bronił tezy, że żydy to nie chazary, a tu się z Chabadami spotyka:))cósik to nie kompatybilne:)))

  http://2.bp.blogspot.com/-HBuaGNdIN2Q/Uw9Qa0Fd9_I/AAAAAAAABHA/vwn_2gbKLbs/s1600/Duke-Dugin.jpg
 • @Zbójnicki pies 22:21:04
  A ktoś Ci zabronił? :))
 • @Astra 23:13:54
  i znów do lochu 8-)))))
  Ok.
  zacznę pisać pod angielskim tytułem
 • @Zbójnicki pies 23:16:58
  Do lochu idą jedynie osobiste wycieczki.

  I pod żadnym angielskim tytułem! :))
  Ostatnio trafił tam stanislav bo z ruskiego zapomniał przetłumaczyć... nnoo!! :))
 • @Astra 23:34:09
  Pamiętam że pod polskim tytułem - Co się dzieje na Ukrainie - otrzymałem reprymendę i trafił wpis do lochu
  pamiętam.
  ps.
  to już historia a ja mam "słabą pamięć" 8-)))))))))
 • @Zbójnicki pies 22:21:04
  "A i jeszcze jedno pytanie, wobec całkowitego zaniku wpisów o Ukrainie, mogę do tego wrócić ...... w zastepstwie 8-))))))"

  Tak wracam do Twojego komentarza, bo...

  Kiedyś Trojanka też obiecała, że będzie pisać... ale chociaż miała o tym pisać to zrezygnowała chyba :((
  Pan Białas się obraził bo jego gościa nie polubliliśmy... i porządnych wpisów brak... czasem Interesariusz coś napisze, ale...

  Ja bym szczerze mówiąc wolała, żeby to w jej ręce oddać ... tak szczerze piszę.
  Ten temat nie jest łatwy Zbójnicki, naprawdę lepiej żeby się nim zajęli ludzie, którzy czują Ukrainę i ... Rosję również, tak uważam...

  Hej :)
 • @Astra 23:48:06
  POPIERAM

  Poczekamy może "dotrze" to do Trojanki, oby
  przynajmniej miałbym z kim "polemizować" bo Intereseriusz rok temu mi dał bana na rozkaz Partyzanta8-)))))
 • Brytyjski dziennik opublikował raport ws. katastrofy MH17. Zidentyfikowano winnych
  • "The Guardian" opublikował raport ws. zestrzelenia MH17
  • Bellingcat: samolot zestrzelili Rosjanie
  • Zidentyfikowano około stu rosyjskich żołnierzy
  • Wyrzutnia "Buk" pochodziła z 2. batalionu 53. brygady rakiet przeciwlotniczych

  Wyniki najnowszych brytyjskich dochodzeń w sprawie strącenia nad Ukrainą malezyjskiego samolotu pasażerskiego opublikował w internecie dziennik "The Guardian". Jest to raport z badań organizacji Bellingcat wskazujący, że samolot zestrzelili Rosjanie wspierający separatystów.

  Na podstawie ogólnodostępnych źródeł zidentyfikowano około stu rosyjskich żołnierzy, którzy według autorów analizy mieli związek lub wiedzę o ataku, w którym zginęło 298 osób.

  Samolot przypuszczalnie został strącony przez pocisk typu Buk wystrzelony z wyrzutni 2. batalionu 53. brygady rakiet przeciwlotniczych. Raport identyfikuje prawie stu rosyjskich żołnierzy, podaje szczegóły ich dyslokacji i zawiera fotografie wyrzutni Buk w pobliżu miejsca strącenia samolotu.

  Autorzy raportu zebrali swoje informacje z ogólnie dostępnych źródeł. Korzystali z postów i fotografii zamieszczanych przez rosyjskich żołnierzy na forach społecznościowych i ze zdjęć satelitarnych Google Earth. To internetowe dochodzenie przeprowadzili dziennikarze Bellingcat - organizacji definiującej się jako "obywatelska agencja analiz źródeł publicznych" pracująca na rzecz społeczeństwa.

  "The Guardian" cytuje szefa Bellingcat, Eliota Higginsa, który nie twierdzi, że jego informacje są stuprocentowo pewne, ale uważa, że powinny umożliwić policji zebranie dalszych dowodów i postawienie sprawców w stan oskarżenia. Higgins dodał, że odpowiedzialność za strącenie samolotu spoczywa ostatecznie na prezydencie Rosji Władimirze Putinie.

  http://www.theguardian.com/world
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,110754,title,Brytyjski-dziennik-opublikowal-raport-ws-katastrofy-MH17-Zidentyfikowano-winnych,wid,18181361,wiadomosc.html?ticaid=1168aa
 • @trybeus 23:07:23
  No nie posiusiaj się z radości. :))

  Tu masz wytłumaczenie: rosyjski faszysta spotkał się ze swoim kolegą amerykańskim antysemitą i byłym liderem klu-kłux-klanu. Nic o tym, że Dugin jest Żydem.
  http://anton-shekhovtsov.blogspot.ca/2014/02/russian-fascist-aleksandr-dugin-is.html

  Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby obaj byli żydami dążącymi do zniszczenia żydów i innych nacji, aby osiągnąć hegemonię białej rasy, pod którą sami by się podpięli. Wielu żydow nazywa się białymi i wielu tak pewnie o sobie myśli.
  Pasuje? :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031