Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1615 komentarzy

Pieska demokracja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nikt nie zabrania tego, czego się nie boi"

Nikt nie ogląda się na "prawa człowieka" kiedy trzeba powziąć decyzję. "Swobody" działają tak długo jak ich istnienie nie przeszkadza decydentom. Z chwilą kiedy ktoś zagrozi obecnej linii politycznej to "wolności" idą w kąt. Chesterton w książce o Dickensie mówi, że "równość demokratyczna wyraża się w dwóch cechach: w śmierci i humorze. Wszyscy ludzie są równi przez wspólny tragizm losu i przez komizm, wyrażający się np. w tym, że każdy z nas posiada dwie dolne kończyny zwane nogami".

Niektórzy demonstrują swą "wierność" wobec zasad demokracji śmiesznym górnolotnym bełkotem, żeby broń Boże ktoś nie posądził ich o najmniejszy cień autorytaryzmu. Zagadują demokrację. Grzebią ją pod tak płytkim pustosłowiem jak "wolny", "niezależny" czy "bez cenzury". A przecież wszyscy oni wiedzą, że taka demokracja to ustrój niekończącej się dyskusji, która  niczemu nie służy. I służyć nie powinna.

Słowo demokrata w tym przypadku jest słowem pustym, pozbawionym znaczenia, jest etykietą którą się powiewa przed motłochem żeby się usprawiedliwić. Taki demokrata często używa podobnych pustych słów-etykiet na oplucie ich przeciwników. W modzie ostatnio są "negacjonista holocaustu", "propagandysta hitlerowski" czy "antysemita".

Nasz wiek jest zdominowany przez tą samozwańczą "demokratyczną elitę". Pax Russo - Americana narzuca swoje standardy, kontrolując państwa i niszcząc narody. Współcześni demokratyczni marxiści jak Putin czy Obama nigdy o sobie nie powiedzą "burżuje". Takie wyznanie byłoby dzisiaj niewątpliwie wstydliwe. W poprzednim systemie nazywano ich "czerwoną burżuazją". Może należałoby powrócić do tej nomenklatury, pamiętając przy tym że, żyd Marx, przeciwnik burżuazji był także jej wiernym apologetą. Nie potępiał kapitalisty. Uważał, że walka o dobra materialne jest właściwą funkcją człowieka.
 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031