Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1615 komentarzy

Amerykanizm, marxizm i sprawa Wawiłowa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednym z epizodów najlepiej charakteryzujących duch bolszewizmu jest sprawa Wawiłowa.

Profesor Nikołaj Wawiłow[*] był rosyjskim biologiem i genetykiem, który został zesłany na Syberię z kolegami, nie z powodów stricte politycznych, ale po prostu za to, że bronił teorii genetycznej.

W odróżnieniu od Hitlera, bolszewicy uważali genetykę za naukę kontrrewolucyjną. Żydowski marxizm wyznawał (wyznaje) pogląd, że człowiek to rezultat czynników środowiskowych - ekonomicznych i społecznych w szczególności. Na tej podstawie, komuniści wierzyli, że mogą stworzyć nowego człowieka, kolektywnego proletariusza, wolnego od "indywidualistycznych cech burżuazyjnej ery". Ta teoria mogłoby zostać obalona, jeśliby przyznano, że człowiek posiada wewnętrzną, niepowtarzalną strukturę, że istnieje w swojej własnej naturalnej formie, a nie tylko jest zbiorem atomów, które można dowolnie kształtować i mechanicznie obrabiać zgodnie z kolektywnym, marxistowskim "widzimisię".


"Każda kucharka powinna nauczyć się rządzić państwem."
jak twierdził Lenin.


Kampania prowadzona przez marxistowskiego biologa Trofima Łysenkę wskazała genetykę jako niebezpieczne ziarno herezji i profesor Wawiłow, najpierw skazany na karę śmierci w konsekwencji wylądował na Syberii, w miejscu gdzie umysły podlegały reedukacji. Tam wkrótce dokonał żywota.

Amerykanizm
Jedną z teorii, która najlepiej ukazuje umysłowość Amerykanina jest "behawioryzm" w połączeniu z poglądami Johna Deweya[*]. Zgodnie z tą teorią, każdy może stać się kim chce, przechodząc odpowiedni pedagogiczny trening. Jeśli pewna osoba jest tym kim jest, jeśli posiada pewne talenty, powiedzmy, jest myślicielem, artystą czy politykiem, to nie zależy to od jego natury. To jest ten amerykański przysłowiowy już "self-made man", a obecnie koniecznie z dodatkiem "self-made woman".


 "from rags to riches" - od pucybuta do milionera


Mit ten jest ściśle powiązany z dogmatem egalitaryzmu i demokracji. Jeśli ta teoria jest prawdziwa to nikt dłużej nie może zaprzeczyć realnym różnicom w naturze człowieka.
W ten sposób poglądy marxizmu i amerykanizmu splatają się. Podobnie jak marxistowska ideologia, amerykańska teoria nie toleruje wszystkiego co w człowieku ma niepowtarzalną formę i jakość. 
Nie powinien nas mylić popularny pogląd o indywidualizmie i aktywności Amerykanów. W praktyce są oni zaprzeczeniem kartezjańskiej dewizy "Myślę, więc jestem", ponieważ oni nie myślą, są "infantylni i naturalni", na sposób w jaki egzystuje warzywo. Amerykańska psyche jest bezkształtna i otwarta na wszystkie formy standaryzacji, od kultury typu Reader's Digest do społecznego konformizmu, manipulacje opinią publiczną, reklamę i iluzję demokratycznego postępu.Tak więc dzisiaj, usuwając na bok różnice, które nie dotyczą istoty sprawy, mamy w naszej części świata Człowieka kształtowanego przez kulturowy marxizm i amerykanizm. Te dwa poglądy, posiadają symboliczną wartość i agresywny wektor skuteczności. Oba są kategorycznym zaprzeczeniem tradycyjnego ideału personalizmu i atakują jego podstawy. Szczególnie tragicznym bezkształtnym amalgamatem tych ww postaw staje się dzisiejsza "demokratyczna" Rosja z kapitalizmem a la Starbucks, gdzie 40% wojska stanowią muzułmanie, a Putin otwarcie przyznaje się do komunizmu:

"Zawsze kochałem idee komunistyczne i nadal je kocham. Wiecie, że ja podobnie jak ponad 20 milionów radzieckich obywateli należałem do Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i nie tylko byłem członkiem partii, ale pracowałem prawie 20 lat w KGB. Ja nie byłem jak wiecie, członkiem partii z konieczności, kochałem komunistyczne i socjalistyczne idee i nadal je kocham".

pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Wawi%C5%82ow

pl.wikipedia.org/wiki/John_Dewey
 

KOMENTARZE

  • Na razie katastrofalny bliżniak i jego kamaryla rządowa i sejmowa walczy tylko z teoriami prawniczymi
    Nawet do aborcji milej dla wawelskiej damy dla kopulacji in vitro laskawej odnosi się z rezerwą kompromisowo jakniegdyś Rydzyk ograniczający propagandę Radia Maryja przeciw legislacji bezwzględnej ochrony życia poczętego za pierwszy kompromis geotermalny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031