Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1615 komentarzy

Norymberga - Treblinka - prawda czy farsa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobno Ministerstwo Kultury chce przejąć od władz Mazowsza Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince i powierzyć jego prowadzenie Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu

Mało mnie to obchodzi, bo Polacy tak naprawdę nie mają na to wpływu. Warto jednak przy tej okazji przypomnieć ważne fakty.

Na Międzynarodowym Procesie w Norymberdze polską delegację prawniczą stanowili żydzi:
Stefan Kurowski (Stefan Leon Warszawski) - od 1929 obrońca w procesach politycznych. Od 1942 w PPR, później PZPR. W latach 1946-1948 pierwszy prokurator Najwyższego Trybunału Narodowego. Uczestniczył w przygotowaniu dekretów: o amnestii, o postępowaniu doraźnym i odpowiedzialności za klęskę wrześniową i faszyzację kraju i przewodniczył delegacji polskiej na proces w Norymberdze. Od 1956 prezes Sądu Najwyższego.
Jerzy Sawicki - Od 1946 z polecenia ministra sprawiedliwości Henryka Świątkowskiego podjął śledztwo dotyczące zbrodni na polskich oficerach w Katyniu, z zamiarem przypisania tej zbrodni Niemcom jako ludobójstwa.
Tadeusz Cyprian [na zdjęciu] - Był członkiem polskiej delegacji na pierwszym posiedzeniu ONZ. W marcu 1946 został prokuratorem Sądu Najwyższego.
Oraz Stanisław Piotrowski - polski prawnik, prokurator, działacz ruchu ludowego. 
 Na procesie norymberskim w dokumencie 3311- PS podpisanym przez Tadeusza Cypriana czytamy:

"Władze Niemieckie działając z upoważnienia Hansa Franka założyły w marcu 1942 roku obóz koncentracyjny w Treblince z zamiarem masowego mordowania Żydów przez duszenie ich w komorach za pomocą pary wodnej"
W innych miejscach można przeczytać:
"W końcu kwietnia 1942 roku budowa pierwszych komór była zakończona w których przeprowadzono masowe mordy za pomocą pary wodnej"
"Małe dzieci były po prostu wrzucane do środka. Po calkowitym wypełnieniu, komory były hermetycznie zamykane i para wodna była wprowadzana. Po kilku minutach było po wszystkim"
"Z raportów otrzymanych możemy przypuścić że kilkaset tysięcy Żydów było zamordowanych w Treblince."
//avalon.law.yale.edu/imt/12-14-45.asp

Czy można pomylić parę wodną z gazem (CO)?

Jaka dzisiaj obowiązuje wersja w technice uśmiercania?

Na oficjalnej stronie muzeum w Treblince czytamy:

//Wpychaniem do komór i gazowaniem zajmowało się dwóch strażników ukraińskich, którzy pomagali sobie w tych czynnościach metalową rurą i szablą. Gazowanie stłoczonych ludzi trwało około 20 minut. Czasami proces ten przedłużano.//
//Wszystkie prace, od rozładunku transportu na rampie kolejowej aż do usunięcia z komór zwłok 5–6 tys. ludzi, były wykonywane przez 2–3 godziny.//
//www.treblinka-muzeum.eu/index.php/historia/oboz-zaglady/technika-usmiercania

Prawda to czy farsa?
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Temat bardzo dobry , czyli wszyscy czytają a nikt nic nie napisze . :)))
 • @Repsol 23:38:04
  Błąd co do okoliczności faktycznych (para wodna zamiast cyklonu B jako narzędzie mordu) może mieć wpływ na wymiar kary (np. wyższy wymiar kary w przypadku śmierci wyjątkowo drastycznej, co być może miało miejsce w przypadku cyklonu B), natomiast jeśli para wodna jest w stanie doprowadzić do śmierci, to taki błąd jest o tyle nieistotny, że nie powoduje zmiany kwalifikacji czynu (morderstwo czy nawet ludobójstwo).

  Oczywiście dziś taki błąd wydaje się kuriozalny... ale nasza świadomość jest o niebo szersza, niż tych funkcjonariuszy państwowych tuż po wojnie.... którzy o filozofii Grocjusza i jego wizji humanizmu i traktatów jako podstawy prawa międzynarodowego uczyli się często tuż przed procesem, więc do chybcika może doczytali, że za przestępstwo należy się sąd i kara... nie sądzę, by bez kompleksów jechali do Norymbergii, nawet jeśli mieli legitymację swego mocodawcy, który poniósł największą ofiarę ludzką w tej wojnie. Jestem natomiast pewien, że najmniejszych kompleksów nie miał prokurator Wyszyński... wiedział, jak bardzo alianci boją się ujawnienia faktu współpracowania z mordercą... i jechał na tym po bandzie.

  A co do błędu co do okoliczności czynu: możliwa jest także taka oto interpretacja:

  Paradoksalnie, jeśli w przypadku cyklonu B śmierć byłaby łatwiejsza (tego nie wiem, zastrzegam), mogłoby się okazać, że podnoszenie argumentu, że zabijano celowo przy pomocy pary wodnej, powodującej długotrwałą śmierć w męczarniach) mogłoby okazać się próbą jeszcze większego zdezawuowania sprawców....

  Osobiście nie traktowałbym tego przeinaczenia jako coś, co obnaża kompetencje oskarżyciela. Nie zawsze prokurator wie, czy zabito fińskim nożem, czy tasakiem, czy też scyzorykiem lub innym wytrychem. Jego uczciwość i kwalifikacje należy przede wszystkim oceniać po determinacji w pogoni za sprawcą i chęcią postawienia mu zarzutu za czyn, a nie w dbałości o szczegóły. To też, ale zawsze w kontekście sprawy...

  Oskarżyciel posiłkowy w procesie Popiełuszki (późniejszy lider ROP), oskarżając Pietruszkę, nie popełniał ISTOTNEGO błędu, nie wytaczając bezpośrednio oskarżeń przeciwko Ciastoniowi czy Płatkowi, jeśli nie miał na nich dowodów...
 • @maharaja 00:41:56
  cyt://Osobiście nie traktowałbym tego przeinaczenia jako coś, co obnaża kompetencje oskarżyciela. Nie zawsze prokurator wie, czy zabito fińskim nożem, czy tasakiem, czy też scyzorykiem lub innym wytrychem. Jego uczciwość i kwalifikacje należy przede wszystkim oceniać po determinacji w pogoni za sprawcą i chęcią postawienia mu zarzutu za czyn, a nie w dbałości o szczegóły. To też, ale zawsze w kontekście sprawy...//

  Ta twoja determinacja jest tu nie potrzebna:)

  Jakiej to morderczej broni użyli hitlerowcy do zabijania żydów w Treblince? Dlaczego to jest takie istotne?

  Jak pewnie niektórzy wiedzą Pat Buchanan startował na prezydenta USA, kiedy napisał w New York Post 17 marca 1990 roku, rujnując w ten sposób swoją karierę:

  " Podczas wojny, podziemne władze warszawskiego getta raportowały do Londynu, że żydzi w Treblince są zabijani przy użyciu pary wodnej i elektrowstrząsów.
  Sąd w Izraelu jednakże stwierdził, że tą morderczą bronią która zabiła 850 000 żydów były silniki diesla wyciągnięte z sowieckich czołgów, których spaliny były doprowadzane do komór (gazowych). Wszyscy umierali w 20 minut. Więzień Finkelstein zeznał to pod przysięgą w 1945 roku.
  Problem jest jednak w tym, że silniki Diesla nie emitują wystarczającej ilości CO (czadu) żeby zabić kogokolwiek. W 1988 roku 97 dzieci zostało uwięzione na głębokości ok 120 metrów pod ziemią w tunelu w Waszyngtonie podczas gdy wyziewy dwóch lokomotyw przez 45 minut nie spowodowały szkody na ich zdrowiu."

  //W przybudówce przy budynku znajdował się silnik diesla, który dostarczał gazy spalinowe do komór gazowych oraz generator, który dostarczał prąd do całego obozu.//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Treblinka_%28obozy%29

  The killing process at Treblinka differed significantly from the method used at Auschwitz and Majdanek, where the poison gas Zyklon B (hydrogen cyanide) was used. At Treblinka, Sobibór, and Bełżec, the victims died from suffocation and carbon monoxide poisoning.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Treblinka_extermination_camp#Gas_chambers
 • Dwóch ukraińskich strażników
  jeden z rurką, drugi ze sztabą ... ??? nawet Ukraińcy nie są tak pracowici żeby we dwóch tego dokonać w ciągu 2-3 godzin ...
  W innym miejscu na tej stronie jest napisane że załoga obozu liczyła 30 do 40 osób ... i byli to Niemcy i Austriacy.
  Pewnie to tak samo zdolni ludzie ja tych dwóch Ukraińców z rurką i sztabą co to w ciągu 2-3 godzin gazowało 5-6 tyś.
  Ręce opadają !
 • Komora prażelnicza
  Zamiast komór gazowych były komory prażalnicze. Czyli Niemcy swoje ofiary gotowały, zamiast truć. Bo taki był by skutek, wprowadzenia gorącej pary wodnej pod ciśnieniem do zamkniętego pomieszczenia. Śmierć następowała pod wpływem ścinania się białka. Bardzo drastyczny sposób uśmiercania ludzi.
 • @Daro 13:07:00
  No tak : http://zygmuntbialas.salon24.pl/601381,mydlo-z-tluszczu-ludzkiego-historia-mitu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031