Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1615 komentarzy

Dlaczego_Ameryka przegrywa wojny?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydaje się czymś niepojętym, że istnieje światowe super mocarstwo, którego rząd tworzy prawo skierowane przeciwko własnym siłom zbrojnym.

 Odtajnione materiały Kongresu USA.

"Reguły postępowania w wojnie w Wietnamie"

(Congressional Record June 6, 1975, pp. S9897-S9904)

W walce na obszarze zabudowanym w którym "wiedziano, że chronią się wrogowie (Wietkong)", zanim się ich zaatakuje należało "ogłosić przez głośnik ostrzeżenie i zrzucić ulotki". Można było odpowiedzieć ogniem tylko "jeśli wróg był pozytywnie zidentyfikowany i w bliskim kontakcie". Wrogi snajper i ogień moździerzy nie liczył się jako "kontakt", chyba że "taki ogień kolidował z planem manewru czy powodował straty w ludziach i sprzęcie". Wojska amerykańskie mogły używać w zaludnionych obszarach tylko broni o płaskiej trajektorii jak (karabin, karabin maszynowy, karabin bezodrzutowy) i granaty. Ta broń wystawiała jednak na strzał żołnierzy. Jest oczywiste, że ogromna przewaga USA na lądzie była świadomie redukowana przez Departament Stanu USA.


Podobnie było w powietrzu. Pilotom nie pozwalano, kierować ognia tam gdzie sądzili, że wróg się ukrywa. Musieli być "pewni, że uderzenie było wymierzone we wrogie źródło" Na wielu obszarach walki koszmarem było otrzymanie zezwolenia wyższego dowództwa, nawet jeśli rozpoznano wroga czy nawet wrogi ogień z ziemi. Należało uzyskać zgodę całego łańcucha decydentów. Od "szefa prowincji, szefa dystryktu, dowódcy batalionu czy też wyższego dowództwa". W tym czasie wróg najczęściej znikał. Wrogie lotniska były nie dostępne dla ataku, "jeśli obecny tam był samolot z oznaczeniem trzeciego państwa". Zapory, śluzy, kanały i cele w obrębie 11 mil od większych miast były "zakazane bez wcześniejszej zgody Połączonych Sztabów". Należało "życzyć szczęścia" żeby ją otrzymać. To tylko niektóre z ograniczeń narzucone przez rząd USA, którym podlegali amerykańscy żołnierze.
Te reguły w rzeczywistości pomagały wrogowi i z tego powodu ta wojna trwała tak długo (14 lat) i spowodowała tyle ofiar.


Czemu wobec tego miała służyć ta wojna?


Ta wojna miała zmienić świat i... zmieniła. W ten sposób żydzi zwalczali nacjonalizm w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Wojna w Wietnamie była pierwszym konfliktem zbrojnym, który był transmitowany przez żydowskie media i to właśnie telewizja zupełnie wypaczyła jej przekaz.
Amerykańscy studenci, którzy wzorem swoich rówieśników z Francji czy Niemiec pluli na flagi własnych krajów, paradowali na ulicach w koszulkach z ludobójcą Che z więzienia La Cabana, wieszali na uniwersytetach wielkie wizerunki Lenina i palili karty powołań, byli bohaterami żydowskich filmów fabularnych, seriali, książek i codziennych wiadomości. Należy jednak przypomnieć, że według większości "historyków" to właśnie bunty studenckie (a nie anty wojenne prawo uchwalone przez rząd USA) podcięły morale amerykańskich żołnierzy. Ho Chi Mihn był jedynym przywódcą wrogiego państwa, którego młodzi (commie) ludzie w Ameryce fetowali, podczas gdy walczył on przeciw ich rodakom. A Ho Chi Mihn celowo zabiegał o amerykańskie poparcie. Wiedział, że ta wojna o zwycięstwo komunizmu będzie wygrana w Stanach Zjednoczonych, a nie w Wietnamie, tak jak wojna o zwycięstwo komunizmu przeciw Francji została wygrana we Francji, nie zaś w Wietnamie. W Stanach Zjednoczonych wojna wywoływała ostre konflikty społeczne. Duża część społeczeństwa amerykańskiego doszła do wniosku, że działania wojsk amerykańskich w Wietnamie są nielegalne lub wręcz zbrodnicze. To doprowadziło do ogromnego spadku zaufania do sił zbrojnych i instytucji rządowych. Konflikty te miały wpływ na reorganizację armii amerykańskiej, która została całkowicie uzawodowiona w okresie rządów prezydenta Nixona i jego następców.


Co ciekawe Rada Bezpieczeństwa ONZ nigdy nie podejmowała tematu wojny w Wietnamie[*] Żydowski Pax Russo - Americana komunizował wspólnie społeczeństwa Stanów Zjednoczonych, Europy, Azji i tak jest do dzisiaj.
arjanek.neon24.pl/post/130436,pax-russo-americana


[*] //The Security Council never debated the Algerian war or the partitioning of India because of the hidden vetoes of France and the UK. Nor did the Council take up US involvement in Vietnam or the Soviet war in Afghanistan even though hostilities continued for almost a decade//

www.globalpolicy.org/security-council/42656-the-hidden-veto.html


Lista 25 filmów o wojnie w Wietnamie.
//www.imdb.com/list/ls000091595/
 

KOMENTARZE

  • @ Autor
    Rzeczywiście to była dziwna wojna. Dziwny był też początek (false flag?)
    Może to właśnie początek kryje odpowiedzi na to, o co właściwie chodziło?

    5* za wpis.

    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031