Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 1385 komentarzy

Syjonizm jest kwintesencją judaizmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

cyt: RomanKa "...Nie kazdy zyd jest syjonista...a napewno nim nie jest ZADEN Ortodoxyjny Zyd... gdyz ci uwazaja Israel i Syjonizm ... za abberacje i obrzydliwa bezbozna herezje. Uwazaja ich za NIEZYDOW!"

Takie jw. natrętne twierdzenia atakują nas z prawa i z lewa. Trudno się opierać logice takich komentarzy, bowiem różnice między żydami istnieją, a jednak czytając je, należy zawsze zadać pytanie, czemu lub komu one służą, gdyż syjonizm, tak ideologia, jak i ruch, stanowią kwintesencję ekspresji judaizmu w czasach nam współczesnych. Jest to jedyny ruch, który ratował kolektywną tożsamość żydów przed tyglem narodów.


Syjonizm został już zrehabilitowany ponieważ żydzi otrzymali w ten sposób szansę na życie w nowo utworzonym państwie. Tam nauczono ich traktować judaizm jak "wszechogarniającją cywilizację", która wydobywa z nich sens duchowego zakorzenienia w Eretz Yisrael, poczucie jedności z przodkami i historią liczącą 4 tys. lat. Stał się on zbawienną ideą, która ratując żydów, jednocześnie nieoczekiwanie uwolniła uśpione przez stulecia kreatywne pokłady energii.


Syjonizm jest współczesnym judaizmem w akcji, pokazującym przede wszystkim żydów aktywnie biorących udział w przystosowaniu się do współczesności. To jest "judaizm we wspłczesnym odzieniu, to Mesjasz podróżujący samolotem odrzutowym zamiast jak kiedyś dosiadający osła".
Podstawowym powodem, dla którego syjonizm stał się koniecznością był fakt, że judaizm, wszędzie gdzie istniał żył "pędem przeszłości", ten pęd nagle zaczął się wyczerpywać i dlatego naglącą koniecznością stało się ustanowienie centralnego organu [państwa], który by jednoczył światowe żydostwo we współczesnym świecie. 
Religijne znaczenie syjonizmu staje się bezdyskusyjne, kiedy uświadomimy sobie, że to w Izraelu stworzono warunki dla organicznej jedności religii żydowskiej. Mesjanistyczny charakter syjonizmu jest widoczny w jego staraniach o reaktywację duchowego charakteru społeczności tradycyjnie uważanej za zjednoczoną przymierzem z Bogiem.


[Wiki] //Izrael jest państwem wyznaniowym, religią państwową jest judaizm [nowa ortodoksja S. Hirscha]. Przestrzega się ściśle biblijnych i talmudycznych praw i przepisów pokarmowych w wojsku i instytucjach państwowych, cywilne prawa osobiste (małżeństwo, rozwód) podlegają wyłącznie jurysdykcji sądów rabinackich i stosują się do żydowskiej tradycji. Nieżydzi podlegają odrębnym sądom religijnym. Nie można zawierać ślubów cywilnych. W szkołach państwowych naucza się religii.
Nowoczesna ortodoksja (neoortodoksja) – nurt judaizmu stworzony przez Samsona Raphaela Hirsch we Frankfurcie pod koniec XIX wieku. Jego hasłem było "Tora im derek erec" (Prawo z miejscowymi zwyczajami). Obecnie większość  Żydów ortodoksyjnych na świecie to nowocześni ortodoksi. Jest to religia państwowa w Izraelu. Dominuje także w większości krajów, gdzie mieszka diaspora żydowska, z wyjątkiem USA, gdzie dominuje judaizm reformowany. W przeciwieństwie do judaizmu ultraortodoksyjnego korzystają oni z techniki, ubierają się zgodnie ze współczesną modą i pracują w świeckich zawodach, jak prawnicy, lekarze, policjanci itd. W USA określa się go czasem jako judaizm centrowy pomiędzy ultraortodoksją a judaizmem reformowanym.//


Syjonizm w XXI wieku stawia sobie za główny cel reorganizację i dominację żydostwa w świecie uważając, że poprzedni cel, czyli zabezpieczenie i rozwój państwa Izrael został już zakończony.


Żeby sprostać tym wyzwaniom "Nowy syjonizm" odrzuca tradycyjny schemat "negowania diaspory" i wspomaga żydów, gdziekolwiek żyją w duchowym, kulturalnym i materialnym rozwoju. Najważniejszym zaś celem żydów żyjących w diasporze jest nadal przeciwstawianie się jakimkolwiek ruchom, które zagrażałyby im w rozwoju. Oznacza to wspieranie ruchów mniejszościowych i ograniczanie lub niszczenie tendencji narodowych.


Zmiana głównego celu, czyli z obrony narodu żydowskiego [jewish nationhood] w Izraelu na walkę żydostwa o dominację w świecie wymaga strukturalnych zmian w świadomości młodego pokolenia żydów i nowej strategii działania. Już w latach '30 ubiegłego wieku tworzono podwaliny dla tej filozofii. To wtedy utworzono neologizm [jewish peoplehood]. Obecnie termin ten od 2000 roku staje się nowym słowem kluczem. W XXI wieku już nie naród żydowski, ale żydzi i cywilizacja żydowska stanowić mają nowy paradygmat. Czyżby słowo "naród" miało zniknąć z internetu w niedalekiej przyszłości.


W zamyśle autora ten tekst nie ma być pochwałą rasistowskiego syjonizmu, wręcz przeciwnie. Autorowi bliżej jest do nie rasistowskiego narodowego socjalizmu.
 
 

KOMENTARZE

 • 5*
  Oczywiście, że termin "naród" jest przez Żydów eliminowany od dawna. Ot, choćby w podręcznikach ekonomi nazwę definicji "siły wytwórcze narodu" zamieniono na "czynniki produkcji"
 • W pełni podzielam Pana przekonanie co do narodowego socjalizmu jako przeciwieństwa...
  globalistycznego kapitalizmu. Oczywiście pojęcie narodowego socjalizmu zostało zniszczone przez Hitlera i niestety kojarzone jest teraz z faszyzmem, co przez piewców Kapitalizmu Globalistycznego jest chętnie wykorzystywane. A czymże jest ten narodowy socjalizm? Generalnie tzw strategiczne gałęzie gospodarki oraz duże kapitałowo biznesy w rękach państwa a cała reszta w prywatnych rękach indywidualnych właścicieli małych zakładów i gospodarstw rolnych. Coś takiego jak np na Bawarii, czy Tyrolu. U nas powoli taki typ gospodarki rodził się za Gierka. Gdyby to się udało, to Polska uciekłaby światowi bardzo daleko. Więc nie można było do tego dopuścić, stąd więc te wszystkie sabotaże robione Gierkowi z Solidarnością na czele.
 • @Jan Paweł 13:17:17
  Brawo. Tak dokładnie jest jak Pan pisze.
  Powoli odkłamujemy żydowskie kłamstwa.

  Co innego rasizm (nazizm) a co innego socjalizm..nawet narodowy a raczej obywatelski (zawsze są jakieś mniejszości narodowe).
  Socjalizm obywatelski to jest jedyny znany system którego fundamentem są podstawowe prawa człowieka.

  Inne systemy mają swoich beneficjentów i swoje ofiary.
  Beneficjentów zwykle jest mało ale są obrzydliwie bogaci i jeszcze bardziej chciwi. Ofiar jest miliony i są straszliwie biedni.
 • @
  Dobry post. Na takim samym wysokim poziomie oczekiwał bym teraz postu o Polskości. Wcale nie żartuje. Tragedią Polaków jest miedzy innymi zanik wzorców i świadomości tłumów czym tak naprawdę jest Polskość i jak się ona objawia. Jakże ważny temat szczególnie w polski (hehe) "czarny piątek").
 • @Jan Paweł 13:17:17
  Mamy podobne zdanie na ten temat. Lata 1980~81 powinny być zapisywane w naszej w historii jako tragedia i głupota polskiego narodu.
 • Wszyscy Judejczycy …
  .
  Tu trzeba autorowi przyznać rację, wszyscy Judejczycy, zarówno ci ortodoksyjni, jak nowocześni czy w końcu syjoniści, ba, nawet część Gojów szabasowych, są spadkobiercami doświadczeń, nauk i tradycji wykoncypowanej przez kohenów i rabinów, jak choćby ten przykład „cywilizacji”,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  która nawet dziś jest przydatna jako wzorzec i stale znajduje zastosowanie, nawet w obronie tzw. demokracji; więcej przykładów

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

  Jedynie ta wspaniała tradycja mogła wytworzyć tak długotrwałe zjawisko jak choćby

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  ten przykład największych zbrodniarzy naszych wielu tysięcy lat tzw. cywilizacji, w części „cywilizacji żydowskiej” .

  "Nowy syjonizm" nie jest niczym nowym, jak wskazują listy toledańskie, które zresztą też nie były żadnym odkryciem, bowiem już przed naszą erą nastąpił masowy podbój cesarstwa rzymskiego przez adeptów mozaizmu i przeniesienie centrum judejskiego z Jerozolimy do Rzymu. Emisariusze penetrowali intensywnie nowo opanowane rejony, także Cristóbal Colón miał pochodzić z tego środowiska.

  W każdym razie po podbiciu ziem nad zachodnim Atlantykiem, hurmem rzuciły się oddziały Judejczyków aby też tamtejszym ludom zgotować święto Purim, innym celem były Niderlandy, gdzie też zorganizowano pierwszy w historii „kryzys finansowy” godny tego imienia, tzw. „tulipomanię”. Warto może przypomnieć, że także rozpad Polski został zorganizowany przy pomocy „kryzysu finansowego” w 1793 roku.

  Mam wrażenie, że święta księga, jak nam mówią, „Stary Testament”/Tora jest najwspanialszą instrukcją rasizmu, jaką można sobie życzyć. Hitlera zlikwidowano być może za plagiat, czymże bowiem różni się „lud panów” (Herrenvolk) od „ludu wybranego”, semantyka jest podobna ? Zastanawiać może nieco wyznawców, dlaczego kapłani przy każdej możliwej okazji wbijają im do głowy tę mszę o „ludzie wybranym”, dlaczego czynią to z takim uporem ?!

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Czy judaizm jest religią ?

  - http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/135160,czy-to-juz-judeopolonia#comment_1346626

  Raczej nie, jest doktryną, instrukcją..
 • --- proszę popatrzeć JAK !! wychowano nam /// polaków ///
  --zastanawiam się jak tą KREATURĘ potępić -POMOŻECIE ?! :).

  https://www.youtube.com/watch?v=YiPdIW9FNQ4
 • @Laznik 18:50:47
  Oczywistoscia jest ze syjonizm wywodzi sie z judaizmu(podobnie jak globalizm) i wynika to bezposrednio z Tory i Talmudu.Nazizm byl tylko niemiecka proba zawlaszczenia ideologi.
 • @mac 20:21:25
  Po zastanowieniu sie glebszym dochodze do wniosku ze kwintesencja judaizmu jest globalizm czyli wladza jednego plemienia nad wszystkimi ludzmi a syjonizm dotyczy tylko struktur lokalnych w Palestynie.
 • @Jan Paweł 13:17:17
  cyt:// Oczywiście pojęcie narodowego socjalizmu zostało zniszczone przez Hitlera//

  Oczywiście nie ma Pan racji. Nie zostało zniszczone, zostało na trwałe zapisane w świadomości Niemców i nie tylko ich. Renesans Hitlera jest przed nami, stąd taka na niego nagonka. Hasło Hitler generuje 102 mln. hits, jews 97 mln., Stalin 36 mln. Hitler podobnie jak Luter to przede wszystkim rewolucja narodowa. Totalna rewolucja, nie tylko ekonomiczna. Państwo dla hitlerowców miało drugorzędne znaczenie to była tylko jedna z wielu form organizacji narodu. Naród był wszystkim. Banki, koleje, koncerny przemysłowe, były za Hitlera prywatyzowane, ale dochody powyżej 6% były reinwestowane w projekty narodowe. Hitler nie był rasistą w dzisiejszym tego słowa znaczeniu. W Waffen SS walczyli katolicy, nawet biskup francuski, walczyli muzułmanie, Hindusi, Japończycy, Chińczycy i ludzie czarnej rasy. Hitler uważał, że istnieją rasy i miał rację. Uważał również, że żydzi nie powinni rządzić się w Niemczech. Polecam pamiętnik Schachta, wroga Hitlera, który donosił na swój kraj Amerykanom, do czego się przyznaje w tym pamiętniku. Odnośnie tzw kwestii żydowskiej napisał tak:

  I pointed out to him [Hitler] that the
  Reichsbank had estimated the value ofJewish property in Germany
  at around six billion Reichsmark. I· suggested that this Jewish
  property should be administered by an international trust committee, and that on the basis of the security of this property at its valuation of 6 billion, a dollar loan amounting to some I i billion Reichsmark should. be raised. Jews all over the world would be invited to subscribe to this loan. I thought that the taking up of such a Ii billion loan should not prove too difficult for the many well-to-do
  Jews living abroad. Out of the Dollar proceeds of this loan the
  trust committee would give each German Jew who intended to
  emigrate a suitable amotmt which would enable him to make a new
  life for himself in another coU1ltry. This would not only serve the
  interests of the emigrating Jews, but also those of countries which
  hesitated to grant entry to penniless Jews. The German Government
  would guarantee payment of interest in Dollars, and undertake to
  repay the loan within 20 years.
  Astonishingly enough Hitler agreed to this suggestion, and
  authorised me to negotiate with my London friends in order to
  ascertain whether such a plan were feasible. Accordingly, early in
  1939 I went to London, and first of all put the plan to Montagu
  Norman, governor of the Bank of England. He approved of my
  proposals, and arranged for me to discuss them with one of London's
  most prominent Jews, Lord Bearstead, the chief of the well-known
  firm of Samuel & Samuel. He signified his agreement to the plan, but
  remarked that he would have to discuss it with the spiritual leader of
  the LondonJews; Chaim Weizmann. Two days later he returned
  to tell me that unfortunately he could not accept my proposal,
  because W eizmann had been vehemently opposed to the plan.
  No reason was given. I had to resign myself to the fact that my
  attempt to give the German Jews their personal and political
  freedom through. a fmancial transaction had failed, although it was
  not even a question of a forced sale, but merely one of an interest'-
  bearing loan which would be repaid, and which would also leave the
  Jews with their German property intact. I have never understood
  why my plan was rejected. The fact that Hitler agreed to it shows
  that at that time, at the end of 1938, he was still prepared to reach
  a compromise.
  http://www.autentopia.se/blogg/wp-content/uploads/2013/09/schacht_the_magic_of_money.pdf

  cyt://[Firmy] Coś takiego jak np na Bawarii, czy Tyrolu.//

  Niemieckie firmy rodzinne, które często stają się koncernami jak R.Bosch [In 2009, Bosch invested about 3.6 billion Euro in development and research. Approximately 3900 patents are published per year.], Adidas, Puma, nie sprzedają patentów, nie wchodzą na żydowską giełdę, obecnie coraz częściej łączą się w tzw klastry.
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=225&v=b6njNLFhha0
 • @Arjanek 07:07:20
  Jak zwykle trafny komentarz.
 • @
  '' "...Nie kazdy zyd jest syjonista...a napewno...''
  //


  A czy roznic miedzy Polakami NIE ma?

  Czy kazdy Polak to katolik?
 • @
  ''Syjonizm w XXI wieku stawia sobie za główny cel reorganizację i dominację żydostwa w świecie uważając, że poprzedni cel, czyli zabezpieczenie i rozwój państwa Izrael został już zakończony.''
  //

  To jaki cel ma katolicyzm?
 • Panie Arjanek..niestey myli sie pan ..i to bardzo!
  Probuje pan dokonywac ocen dokladnie- jak robia to Ukraincy i tzw "sarmaciwaryjaci" co w sumie nie dziwi mnie wcale, bo to ta sama grupa bardzo bliskich krewnych:-)))
  Syjonizm powstal w okreslonym czasie i to calkiem niedawno...na bazie Frankizmu i prob adapatacji frankizmu do potrzeb poszczegolnych grup na bazie powstajacych wlasnie tych sarmackowaryjackokozackich..dewiacji intelektualnych...i zrosniete jest razem..jak lopian z wychodkiem:-)))
  WYkocilo sie to w Polsce...kotluje sie na jej bylym terytorium...i jak wszystko wskazuje...patrzac na wspole zdjecie rzadow Polski i Israela..wyladuje w Polsce i na Ukrainie..jako nowe nieszczescie. I tak szybko jak szybko Amrykanie wykopia cala Neokoncka bande..a ta zagniezdzi sie w Polin... a moze Polun..
  Widzi pan nie kazdy pies Mucek..choc kazdy Mucek jest psem:-))))
 • @Arjanek 07:07:20
  "Hitler nie był rasistą w dzisiejszym tego słowa znaczeniu."
  wiem o co Ci m/w chodzi, ale wyrażasz to niezbyt precyzyjnie
  po prostu
  Hitler był rasistą (w jedynym słusznym znaczeniu) ale nie był szowinistą.
  ... lewacko-liberalna definicja rasizmu (jak to nazywasz "dzisiejsza") nie powinna być rozpowszechniana. Podobnie jest z definicją ateizmu jest ona bagatelizowana i w drugą stronę agnostycyzmu
  ateizm to nie wolność od religii jak się wśród tumaństwa utarło tylko sprzeciwianie się bóstwu anty-teizm
  a agnostycyzm to nie przeciwstawianie się wierze tylko brak wiedzy (gnosis) jakby była wiedza to niepotrzebna by była wiara
  nie powielajmy libero-lewackiego tumaństwa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031