Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 1670 komentarzy

II Wojna światowa i jej żydowscy prowokatorzy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

8 grudnia 1941 roku Franklin D. Roosevelt zwraca się do Kongresu USA, żeby ten wypowiedział wojnę Japonii. Dzień wcześniej, o świcie, Japończycy niszczą flotę USA w Pearl Harbor.

Herbert Hoover, eksprezydent, polityk republikański mówi: "W tej chwili jedno co mamy do zrobienia, to pokonanie Japonii"
Ale do swoich kolegów wysyła inną wiadomość "Wszyscy dobrze wiemy, że ciągłe drażnienie grzechotnika skończyć się musiało tym, że to państwo ukąsiło"
Dzisiaj, 75 lat po Pearl Harbor, wychodzi na światło dzienne, to co działo się przed w czasie i po II wojnie światowej. Może to okazać się zbawienne nie tylko dla narodu japońskiego. Rewizjonizm historyczny święci kolejne zwycięstwo. W publikacji uznanego historyka G. Nasha, “Freedom Betrayed: Herbert Hoover’s History of the Second World War and Its Aftermath” znajduje się wyjątkowo mocne oskarżenie FDR i osób (głównie żydów) z nim związanych, którzy kłamali twierdząc, że chcą trzymać Amerykę z dala od wojny, podczas gdy tak naprawdę krok po kroku pchali ją do niej.Ta książka nie stanowi polemiki. To chronologiczny zbiór dokumentów, notatek, pamiętnikarskich zapisów z którymi nie można się spierać.


Sytuacja Japonii w lecie 1941 roku wyglądała ponuro. Przeciągająca się wojna w Chinach ani nie mogła zakończyć się szybko, ani nie mogła zakończyć się zwycięstwem. Wewnątrz japońskiego rządu istniała potężna proamerykańska frakcja, której przewodził premier książę Fumimaro Konoye, desperacko dążący do pokoju z USA. W skład tego obozu wchodzili oficerowie floty, którzy walczyli u boku U.S. i Royal Navy w czasie I wojny światowej. Partia wojny natomiast to głównie armia z Gen. Hideki Tojo i ministrem spraw zagranicznych Yosuke Matsuoka.18 lipca 1941 roku Konoye usunął Matsuoke, zastępując go proamerykańskim Adm. Teijiro Toyodą.


W odpowiedzi Amerykanie, 25 lipca, zamrozili wszystkie japońskie aktywa w USA, zamykając w ten sposób możliwość eksportu i importu oraz odcinając Japonię od dostaw ropy, od której była zależna.


Całkowicie zaskoczony Konoye nadal próbował prowadzić ugodową politykę. Mając nadal poparcie floty i częściowo armii dążył do spotkania się z FDR po pacyficznej stronie USA, żeby usłyszeć i zareagować na żądania USA. Ambasador USA Joseph Grew błagł Waszyngton, żeby nie ignorował oferty Konoye, ponieważ książę przekonywał go, że porozumienie może być zawarte i Japończycy mogą wycofać się z Indochin oraz z południowych i centralnych Chin. Pozostając w Chinach północnych z obawy przed armiami komunistów Stalina i Mao.


28 sierpnia, japoński ambasador w Waszyngtonie przekazał FDR osobisty list od Konoye błagając go o spotkanie.
Tokio prosiło USA, żeby ofertę Konoye utrzymać w sekrecie, bo inaczej to mogłoby zagrozić jego rządowi. 3 września list Konoye wyciekł do Herald-Tribune. 6 września Konoye spotkał się raz jeszcze z Grew, żeby poinformować go, że Japonia zgodziła się na amerykańskie cztery zasady jako podstawę pokoju. Bez odpowiedzi.
29 września Grew wysyła, co Hoover określa jako "modlitwę" do prezydenta, żeby ten nie pozwolił przejść obok szansie na pokój.


30 września, Grew pisze do Waszyngtonu, "Okręt wojenny Konoyego czeka w gotowości, żeby zabrać go czy to do Honolulu, Alaskę czy inne miejsce wyznaczone przez prezydenta". Bez odzewu. 16 października rząd Konoyego upada. 25 listopada zbiera się rada wojenna FDR. Sekretarz Henry Stimson zanotuje wspólny konsensus: "Kwestią było tylko to jak ich (Japonię) wmanewrować w...oddanie pierwszego strzału bez narażenia się na większe niebezpieczeństwo" Jak trafnie przewidział ambasador Grew, Japonia,"naród samobójców" wybrała honor niż upokarzanie przez żydów.

//arjanek.neon24.pl/post/131804,f-d-roosevelt-zydzi-wojna


Jeżeli ktoś pomyślał teraz o Hitlerze, to dobrze pomyślał. Będzie i o Hitlerze.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jaka szkoda, że szanowny Autor nie wspomniał że ani
  "Sytuacja Japonii w lecie 1941 roku wyglądała ponuro"
  ani
  "Całkowicie zaskoczony Konoye nadal próbował prowadzić ugodową politykę"
  ani
  "Amerykanie, 25 lipca, zamrozili wszystkie japońskie aktywa w USA, zamykając w ten sposób możliwość eksportu i importu oraz odcinając Japonię od dostaw ropy, od której była zależna"
  nie powstrzymało tej samej Japonii i tego samego księcia Konoye w zajęciu we wrześniu zbrojnie północnej części francuskich Indochin.

  Ten fakt pokazuje bowiem prawdziwe intencje japońskiego rządu, będące prostą konsekwencją militarystycznej polityki którą prowadził przez ponad 10 lat.
 • Pearl Harbor nie powinien się "wydarzyć" a jednak się "wydarzył"
  Nie powinie się wydarzyć po pierwsze dlatego że o ewentualnych planach Japonii (kilka miesięcy wcześnie) poinformował kogo trzeba agent Duszan Popow ksywa "trycykl".
  Powiadają że ksywa wzięła się z tego że Popow pracował dla trzech wywiadów,ale to nie prawda.To znaczy pracował, ale ksywa wzięła się z tego że Duszan lubił robić "te rzeczy" z dwiema paniami równocześnie. https://en.wikipedia.org/wiki/Dušan_Popov
  Edgar Hoover pedałem będąc, nienawidził Popowa i dlatego zatrzymał cenną informację "pod korcem" .To jedna z wersji wyjaśniając dziwną pasywność Hoovera.
  Istniej też wersja (moim zdaniem prawdziwa) że dla Hoovera "rewelacje" Popowa były żadnymi rewelacjami.Hoover doskonale wiedział że od połowy lat 30-tych najtajniejsze szyfry japońskiej armii (dyplomacji i inne) są dla USA "przeźroczyste".
  Stało się to za sprawą grupy kryptologów którą stworzył żyd z Kiszyniowa nijaki Friedman https://en.wikipedia.org/wiki/William_F._Friedman
  http://marshallfoundation.org/blog/marshall-purple/
 • .
  http://m.neon24.pl/647893a112894c5ed78e9ba98c49088f,0,0.jpg
 • @ikulalibal 16:44:12
  Ale podobno Amerykanie sprowokowali atak na Pearl Harbor. Bylo tak?
 • @Ziut 18:04:57
  Powies pan to sobie na balkonie. Sasiedzi beda zachwyceni.
 • ...
  "dzień wcześniej, o świcie, Japończycy niszczą flotę USA w Pearl Harbor."

  Pearl Harbor, to była operacja false flag...w sensie takim, że flota USA została bez ochrony wystawiona na pewny odstrzał...
 • @ikulalibal 16:44:12
  Nie stwarzajmy mitów. Najnowszy kod japłoński (purple) przekazany im przez Niemców, był kopią kodu Enigma, którego system rozszyfrowania z kolei był na początku II WS przekzany przez nas aliantom.
  Złamanie kodu "purple" nastąpiło więc bardzo szybko na początku 1940 roku. Rewelacje Popowa pochoddzą z tego okresu, a Edgar Hoover nie miał nic do tego. Popow przebywający w Europie był pod kontrolą wywiadu brytyjskiego. Chodziło o to, aby jego "rewelacje" nie wzbudziły podejrzeń wywiadu japłońskiego, że jest coś podejrzanego z systemem "purple".Friedman dostał więc do rąk wszystko co było potrzebna do jego złamania.
  Jak wiadomo, nad złamaniem kodu Enigmy pracowali przez kilka lat, bez skutku specjaliści USA, Francji i Anglii, a więc i Friedman.

  Nawiasem, w tekscie Wikipedii pod linkiem wskazanym powyżej jest wzmianka o tym, że kryptolodzy USA wizytując Bletchley Park dowiedzieli się "jak brytyjczycy rozszyfrowali Enigmę". Brawo Anglosasi! Bezcenne.
 • @programista 11:21:42
  Cyt://Ten fakt pokazuje bowiem prawdziwe intencje japońskiego rządu, będące prostą konsekwencją militarystycznej polityki którą prowadził przez ponad 10 lat.//

  Dlaczego Japonia prowadziła "militarystyczną" politykę?

  1. ponieważ żydowska komunistyczna ideologia wdzierała się do Japonii już od XIX w.
  //From 1925 through 1945, over 70,000 people were arrested under the provisions of the Public Security Preservation Law of 1925, but only about 10% reached trial, and the death penalty was imposed on only two offenders, spy Richard Sorge and his informant Ozaki Hotsumi. The Public Safety Preservation Law of 1925 was repealed after the end of World War II by the American occupation authorities.//
  https://en.wikipedia.org/wiki/Peace_Preservation_Law

  2. Traktat waszyngtoński (1922)
  Z wyników konferencji waszyngtońskiej najbardziej niezadowolona była Japonia. Nastroje te wzmogły się po objęciu tronu przez cesarza Hirohito, po śmierci dotychczasowego cesarza Yoshihito w 1926 r.
  Japonia ogłosiła w grudniu 1934 zamiar zakończenia obowiązywania traktatu waszyngtońskiego i wycofała się z konferencji londyńskiej w 1936, przestał on obowiązywać 31 grudnia 1936.

  3. Dyskryminacja gospodarcza ze strony USA, innych i związane z tym kryzysy gospodarcze w Japonii.

  Cyt://nie powstrzymało tej samej Japonii i tego samego księcia Konoye w zajęciu we wrześniu zbrojnie północnej części francuskich Indochin.//

  //Chinese resistance, supplied from Indochina, was tough.

  Then on 22 June 1940, France signed an armistice with Germany, Japan's Axis ally. This established the neutral but Axis-influenced Vichy France government in the unoccupied part of France. Vichy France also controlled at that time most French overseas possessions, including Indochina. The IJA captured Longzhou, closing one route, but the rail line to Yunnan was still open. Japanese aerial bombing did not close it.

  Japan pressured the Vichy government to close the railway, but the French did not agree. On 5 September, the South China Front Army of the IJA organised the amphibious Indochina Expeditionary Army to move into Indochina. Led by Major-General Takuma Nishimura, it was supported by a flotilla of ships, and planes from aircraft carriers and air bases on Hainan Island. Faced with this invasion threat, Vichy France yielded. On 22 September, Japan and Vichy Indochina signed an accord which granted Japan the rights to station troops in Indochina, and to move troops and supplies through Indochina. The accord allowed up to 6,000 Japanese troops to be stationed in Indochina,//
  https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_invasion_of_French_Indochina

  Kulisty wybuchu II wojny chińsko-japońskiej = jak zwykle komuniści maczali w tym palce.
  http://www.sdh-fact.com/CL02_1/69_S4.pdf
 • Szersze tło wydarzeń
  .
  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/135479,eurazyjska-koncepcja-globalizmu-a-iii-rp#comment_1349958

  Wojny są jedną z metod porządkowania relacji w imperium.

  O zbrodniarzach wojennych

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  "przy których tacy zbrodniarze jak Hitler czy Stalin wyglądają niewinnie, jak dzieci pierwszej komunii,"

  - http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/135438,kleska-naszych-czasow-kapitalizm-panstwowo-korporacyjny#comment_1349343
 • Znany przykład kata.
  .
  @Laznik 09:47:51

  - http://wrzodakz.neon24.pl/post/131652,polityczni-zbrodniarze#comment_1305977

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930