Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 1676 komentarzy

Jedwabny szlak faktem. 12 tys. km w 18 dni.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszy bezpośredni pociąg towarowy z Chin do UK zakończył 18 dniową podróż i przybył do Barking.

Pociąg wyjechał z miasta Yiwu 义乌, na wschodnim wybrzeżu Chin w tym miesiącu i przejechał 12 000 km, mijając 7 państw, zanim dotarł do Wielkiej Brytanii.
W dostarczonych 34 kontenerach znajdowały się ciuchy i towary luksusowe. China Railway już prowadzi usługi pomiędzy Chinami i innymi europejskimi krajami w tym z Madrytem i Hamburgiem.Trasa pociągu prowadziła przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę, Niemcy, Belgię i Francję zanim dotarł do UK przez Eurotunel. Transport koleją jest o połowę tańszy niż drogą powietrzną i dociera 2 tygodnie szybciej niż drogą morską. Do czerwca ubiegłego roku przybylo do państw europejskich 1881 składów towarowych, a powróciło 502, zabierając między innymi niemieckie produkty mięsne, rosyjskie drewno i francuskie wina.

www.youtube.com/watch

KOMENTARZE

 • Te szlaki to do niczego.Czy trzeba wozic czosnek z Chin do Polski?
  Z szybkoscia swiatla?Czosnek w Polsce swietnie sie udaja wszedzie.To samo odnosi sie do wszystkich produktow.Wszystko mozna lokalnie wyprodukowac taniej, bez wozenia wokolo globu.A z Chin to mozna co dostac czego samemu nie da sie tanio wyprodukukowac w Polsce?Jakies figurinki?Szachy z kosci sloniowej?
 • @staszek kieliszek 07:49:20
  No ,niestety w Polsce ani w Usa nie zrobisz takiego "cacka" za taką kwotę.
  To jest netto ok. 240 zł z prowizjami kilku pośredników. Na nasze warunki to trzeba by taki silnik zrobić w kilka roboczo godzin. Pewnie góra 3 by się opłacało.

  http://tiny.pl/gd88r
 • @zadziwiony 08:39:34
  :)
  https://www.youtube.com/watch?v=VVV4xeWBIxE
 • Skórka za wyprawkę?
  Z notki wynika, można skrócić transport towarów z Chin do Europy z 5 tygodni do niecałych 3 tygodni. Szkoda że autor nie napisał, że skrócenie czasu kosztuje w tym przypadku 7 krotne zwiększenie kosztów transportu.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:23:27
  Osobiście wolałbym żeby przysłowiowy czosnek i komputery były wymyślane i produkowanie w Polsce i eksportowane do Chin.

  A co do transportu kolejowego i jego kosztów to ciekawy jest ten tekst.

  //The map on the wall was published by China Railways, and it was the master plan of the emerging rail routes that are now spanning across Eurasia. Suzhou is now directly connected by rail to Warsaw, Lianyugang to Rotterdam, Chengdu to Lodz, Chongqing to Duisburg, Yiwu to Madrid, Zhengzhou to Hamburg. In all, more than twelve Chinese and nine European cities are now hubs for these 12,000+ kilometer trans-continental direct trains.//
  http://www.forbes.com/sites/wadeshepard/2016/01/28/why-china-europe-silk-road-rail-transport-is-growing-fast/#498d9fb7f24b
 • @Arjanek 13:13:02
  Chiny prowadzą WOJNĘ handlową?
  Dotując TRANSPORT, bo wiele towarów z Aliexpress ma DARMOWĄ wysyłkę do PL? (akurat jedno co kupiłem tak nie dotarło, dotarły towary przez "China Registered Air Mail" ze śledzeniem).
 • @laurentp 14:13:11
  //Chiny prowadzą WOJNĘ handlową?//
  Prowadzić wojnę z Europą w momencie kiedy Trump ma ograniczać import z Chin? Chyba wręcz odwrotnie.

  The European Union ambassador to China welcomed its endorsement of free trade in the face of U.S. President Donald Trump's promise to restrict imports and appealed to Beijing on Wednesday to make good on that sentiment by lowering its own market barriers.

  Hans Dietmar Schweisgut also said it was too early to know how Trump's rejection of an Asian trade pact this week might affect a similar proposed U.S.-European agreement.

  Jacuś MA to go stać na darmową wysyłkę.
  "Alibaba Group finished the fiscal year on a very strong note. In March we surpassed RMB3 trillion in annual GMV and our revenue for the year was over RMB100 billion."
 • @Arjanek 17:05:29
  Dla Chin alternatywa transportu ladowego do Europy jest bardzo wazna.
  Skraca czas 3-4-krotnie niz transport morski co moze byc istotne przy niektorych wysylkach a takze zabezpiecza Chiny np. przed blokada morska przez Ameryke.
 • @staszek kieliszek 07:49:20
  Globalnym handlarzom nie opłaca się użerać się z lokalną siła roboczą co to chce godnie zarabiać. Oni wolą sami godnie zarabiać na wyzysku chińskiego pracownika.
  Globalni handlarze boją się lokalnej produkcji bo może ona wymknąć się im z rąk a globalni handlarze chcą mieć absolutny monopol na dystrybucje dóbr w Europie czy USA. Dla nich najlepiej jest gdyby USA czy Europa sama niczego nie potrafiła wyprodukować.
  Wtedy zachód jest całkowicie uzależniony od globalnych handlarzy.

  Naród wybrany jest jak wiadomo wyznania handlowego.

  A w świecie zachodnim obowiązkowe jest tylko to co jest w interesie narodu handlowego a zakazane jest to co szkodzi narodowi wybranemu.
  no krytyka bo to "antysemityzm" własny bank centralny,, bo łamie monopol ..,
 • @Oscar 06:20:34
  Wracajac do czosnku.Sadze go w jesieni.Podlewam siuskami z krolikow przez zime a na wiosne plewie.To samo ze szparagami.Posadzilem je 20 lat temu: zielone i fioletowe.Trzeba chwasty wyciagac jakies 1/2 metra po obu stronach rzedu szparagow.Na wiosne jest nagroda.Przez 2 miesiace, codziennie, sa szparagi do jedzenia, do konca maja.W okolicy byly kiedys wielkie plantacje szparagow.Firma 'Green Giant".Zarzucili to.Uprawiaja genetyczna kukurydze teraz.Obecnie ludzie chodza na wiosne wzdluz pol gdzie te szparagi uprawiano i je zbieraja bo weszly w rowy wzdluz szosy i torow kolejowych.USA.Glupota.Teraz moze Trump to skonczy i zaczniemy od nowa.
 • @staszek kieliszek 07:55:05
  //.Podlewam siuskami z krolikow//
  piekny zapach ma ten czosnek 8-)))
 • @Arjanek 13:13:02
  Contra Magazin: Dla Rosji i Chin UE jest jedynie „głośno płaczącym dzieckiem” Za projektem Nowego Jedwabnego Szlaku stoi nie kto inny, jak Szanghajska Organizacja Współpracy, w której wiodą prym Rosja i Chiny, pisze „Contra Magazin”. Dla „najpotężniejszej organizacji gospodarczej na świecie” z ponad 3 mld konsumentów UE z 510-milionową ludnością „nie jest nawet młodszym partnerem, a głośno płaczącym dzieckiem. Kolejowe przewozy towarowe między Europą a Chinami poprzez terytorium Rosji są rozwijana pełną parą, ocenia „Contra Magazin”. Nowy Jedwabny Szlak już ma 15 przystanków w Europie, m.in. w Norymberdze, Lyonie i Londynie. Tak, Drodzy Czytelnicy, nie pomyliliście się. Stolica Wielkiej Brytanii jest ogniwem nie tylko europejskiej, ale i chińskiej sieci kolejowej podkreśla pismo. Transport ładunków koleją jest tańszy niż samolotami. Ponadto w przeciwieństwie do przewozów morskich zajmuje znacznie mniej czasu. „Contra Magazin” dużo uwagi poświęca temu, że wszystkie składy przejeżdżają przez Rosję. Na każdy transport ładunku trzeba poprosić o pozwolenie rosyjskie władze. Rosjanie mogą w każdej chwili zatrzymać przewóz, wprowadzić sankcje. Ale tego jednak nie robią podkreśla pismo. Za projektem Nowego Jedwabnego Szlaku stoi Szanghajska Organizacja Współpracy, w której wiodą prym Rosja i Chiny. Dla „najpotężniejszej organizacji gospodarczej na świecie” z ponad 3 mld konsumentów Unia Europejska z 510-milionową ludnością „nie jest nawet młodszym partnerem, a głośno płaczącym dzieckiem. Jak pisze, Japończycy już poszli z duchem czasu. Na początku maja 2016 roku Japonia w osobie premiera Abe skapitulowała przed Putinem. Zachód do tej pory uważa, że Rosja jest słaba i izolowana. A przecież nie do końca jest tak, jak może się wydawać! – podsumowuje „Contra Magazin”. Ps..No i co na to Ameryka ? Przecież to jest jawna propaganda na rzecz Rosji i Chin. Stracą też firmy transportowe, a kto zyska oczywiście klient który dostanie towar szybciej i taniej, oprócz tego budowana jest autostrada z Rosji do Chin przez Kazachstan długość ponad 8 tys kilometrów to też będzie ważny element tej układanki droga ma ruszyć po 2020 roku Dodam jeszcze, że ruszył też szlak handlowy z Indii przez Iran, Azerbejdżan, Rosję, do Finlandii też transport po trochu morski jak i kolejowy i tutaj towary z Indii do europy docierają o połowę szybciej niż drogą morską,uruchamiany jest też szlak z Władywostoku do Europy, oj będzie się działo.
 • @Arjanek
  UE Bankrutem - czy umrzemy razem z Europą? Niesamowite, jak to się wszystko zmieniło w ostatnich paru latach. Tak wychwalanej pod niebiosa UE, co to "nam da" i "nas cywilizacji nauczy", nie lubiło tylko paru "nienawistników", zwanych z angielska "hejtkrajmersami" jak Janusz Korwin Mikke czy Stanisław Michalkiewicz. Do ludzi nie docierało, że to, czym obecnie jest Europa Zachodnia, to wielki płat martwego mięsa starego europejskiego społeczeństwa, obleganego przez robactwo tęczowej palety barw. Europy, takiej jaką znamy z książek: zamożnej, gospodarnej, uczciwej, pracowitej, niezależnej, ambitnej już nie ma. Odeszła w niepamięć wraz z prawdziwymi kalwinami, luteranami i katolikami. Twór, który leży tam, na Zachodzie, to jedzona przez ściągające do benefitów/socjalu pasożytnicze zastępy, wielka kupa społeczeństwa zdziesiątkowanego od pamiętnego 1968 przez narkotyki, skrobanki, alkoholizm, debilowate media operujące na poziomie średniej światowej czyli najszerszego zasięgu, a wiec 80 IQ, o 25 pkt niżej od europejskiego przeciętniaka. To kupa leniwa, ogłupiona, o przeroście wymagań nad kurczącymi się możliwościami, a przede wszystkim kupa pozbawiona możliwości dalszej reprodukcji. Europa jest kastratem, i odchodzi na naszych oczach tej, o której tysiącletniej historii uczyliśmy się w szkołach. Nawet Wielka Zaraza nie zniszczyła Europy tak bardzo, jak udało się to żydo lewactwu niszczącemu wszystko na swojej drodze w ciągu zaledwie 40 lat. Cóż, czas chyba szukać lepszego sprzymierzeńca. Gdy pisze te słowa, w Greckich budynkach rządowych wybuchają kolejne bomby, kraj jest oficjalnie bankrutem i rozkłada się w świetle fleszy. Portugalia i trockistowska Hiszpania, która przewróciła się ekonomicznie gdy tylko klasa średnia z krajów północy przestała kupować kolejne domy na wybrzeżu, czekają na swój krach. Przy okazji wyszło, że cała Europa zadłużona jest średnio na 88% swojego PKB, a pan Putin publicznie oświadcza, że z Europą trzeba się teraz delikatnie obchodzić, bo nie wiadomo w którym momencie pęknie. Do takiego to "obozu wygranych" wstąpiliśmy. "Unia nam da!" - odpowiedz Kościoła:"Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera!"Przypomnę tylko, że już średnia pensja w Chinach to 800 dol, średnia w Polsce to 650 dol, w Rosji 650 średnia to 650 dol. Rosja nie jest biedna. Mój kolega pracujący na Syberii odkłada(!) ponad tysiąc euro miesięcznie. Ten mój kumpel na Syberii jest zwykłym technikiem leśnictwa. Nie jest żadną klasą średnią, a niezbyt wysoko kwalifikowanym "robolem". Przypominam: on odkłada 1000euro miesięcznie, a nie zarabia! To jest trudne nawet w UK, jeśli nie chce się żyć jak przysłowiowy "Polak na zmywaku". I nie jest tak, że on ma jakąś "super fuchę", kompania drzewna która go zatrudnia cały czas się reklamuje w Irkucku i Chabarowsku, bo brakuje im ludzi, a Chińczyków ze względu na możliwe reperkusje boją się zatrudniać. Zarobki są więc takie jak w Polsce lub wyższe, i co znacznie ważniejsze rosną razem z całym krajem znacznie szybciej niż w Polsce(w przeciwieństwie do UE, gdzie zdolność nabywcza zanikającej klasy średniej kurczy się z roku na rok!). Jeśli dodać to tego niski podatek liniowy zamiast europolskiego bizancjum podatkowego, niskie podatki pośrednie i o zgrozo! całkiem małą i sprawną dla Rosjan biurokrację, a już maleńką w porównaniu do Unii, to mamy pełny obraz, kto wygrywa, kto przegrywa. Musicie pamiętać, że to co się ma w Unii, w każdej chwili może zostać zabrane, jak to się dzieje z coraz bzdurniejszymi podatkami na wszystko w UK. Nie wspominam nawet o zarobkach w Moskwie czy Petersburgu, bo te, jeśli nie jest się zapijaczonym analfabetą, należą do wyższych na świecie(liczy się to, co dostajesz do ręki, a nie to, co dostajesz przed opodatkowaniem. Zdolność nabywcza inżyniera w Sztokholmie jest niższa od śmieciarza w Nowym Jorku). "Biedna Rosja" to efekt pracującej w Polsce propagandy. Głównym problemem, tak jak i w UK, są nałogi i nieumiejętność odkładania pieniędzy, oraz kiepskość zwłaszcza starszego pokolenia(tu odwrotnie do UK!), nienauczonego poważnej pracy. A przede wszystkim - Europa nie jest bogata, jest zapożyczona. Była, ale teraz ma już tylko długi. Osobiście wolę mieć pole z biednym, ale pracowitym i bogacącym się chłopem, niż utopiony w długach za panienki, kokainę i wino szlachcicem. Europa była bogata. Wszystko to rozpirzyła, a ludziom żyje się coraz ciężej.
 • @Arjanek Ważne! Podaj dalej!
  UWAGA ! UWAGA !
  BARDZO WAŻNE !!!
  ALERT organów policji
  W internecie krąży anons do znajomych i kontaktów rodzinnych!
  W najbliższych dniach uwaga: nie otwierać żadnych wiadomości
  zawierającej załącznik o nazwie pliku: "Aktualizacja Windows Live",
  niezależnie od tego, kto wysyła. Jest to wirus, który spala cały dysk.
  Ten wirus pochodzi od znanej osoby, która ma listę adresów. Dlatego
  należy wysłać tę wiadomość do wszystkich swoich kontaktów. Jeśli
  otrzymasz wiadomość z załącznikiem "Windows Live Update", nawet jeśli wysłany przez znajomego, nie otwarte, natychmiast wyłącz komputer. Jest to najgorszy wirus ogłoszony przez CNN, i został sklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej destrukcyjnych wirusów w historii. Wirus ten został odkryty przez McAfee wczoraj. Nie ma możliwości naprawy tego typu wirusa. On po prostu niszczy Sektor Zero z dysku twardego. Pamiętaj: jeśli wyślesz te informacje do kontaktów będzie chronić nas wszystkich...
  TĄ WIADOMOŚĆ POTRAKTUJ SERIO - otrzymane na maila z serwera Policji KW

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31