Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1615 komentarzy

Hitler i tacy tam ...salonowi spin doktorzy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Historia jest pisana przez zwycięzców" powiedział Winston Churchill. Ten sam, który już w 1936 otwarcie mówił (Gen. Robert E. Wood), że Niemcy są zbyt silne i trzeba je zniszczyć.

Hitler stał się naszym wrogiem, a mógł być naszym sprzymierzeńcem w walce z żydowską komunistyczną zarazą, która obecnie przebrana w nowe "demokratyczne" szatki prowadzi do deeuropeizacji cały kontynent.

Niżej w linku skany niemieckiej Białej Księgi nr 3 w języku polskim i niemieckim. Tajne raporty polskich ambasadorów, bezspornie uznano za autentyczne dopiero po wojnie. Zostały one opublikowane przez Niemców już w roku 1940, ale wtedy Polska i alianci uznali je za niemieckie fałszerstwo. Wskazywały one na odpowiedzialność USA za wybuch wojny. Dokumenty upubliczniono nie dodając żadnego komentarza. Dziennikarze z całego świata w tym ze Stanów Zjednoczonych otrzymali faksymile oryginałów polskich dokumentów i tłumaczenie w języku niemieckim. Pozwolono im również badać oryginały oraz udostępniono wiele innych dokumentów.

Obecnie autentyczność polskich dokumentów absolutnie nie budzi wątpliwości.

Charles C. Tansill, profesor historii dyplomacji na Uniwersytecie w Georgetown potwierdził ich autentyczność. "Długo rozmawiałem na ten temat z polskim Ambasadorem w Berlinie J. Lipskim, zapewnił mnie, że dokumenty w Niemieckiej Białej Księdze są autentyczne". Podobnie uważał historyk i socjolog Harry Elmer Barnes. William H. Chamberlin w książce "In America's Second Crusade", pisze: "Jerzy Potocki, obecnie mieszkający w Ameryce Płd, potwierdził, w rozmowie ze mną, dokładność i autentyczność dokumentów"

Co ważniejsze, Edward Raczyński, polski Ambasador w Londynie od 1934 do 1945, potwierdził ich autentyczność w swoich pamiętnikach "In Allied London" opublikowanych w 1963 roku, na stronie 51 pisze: "Niemcy opublikowali w Kwietniu "Białą Księgę" zawierającą dokumenty z archiwum naszego MSZ, wśród nich raporty Potockiego z Waszyngtonu, Łukaszewicza z Paryża i moje. Nie wiem jak oni je odnaleźli, nam powiedziano, że archiwa zostały zniszczone. Te dokumenty są z pewnością autentyczne, a faksymile pokazują że Niemcy posiadali orginały, a nie kopie."

W roku 1970 autentyczność została potwierdzona również w publikacji "Dyplomata w Paryżu 1936-1939". Ta ważna praca zawiera oficjalne dokumenty i dzienniki Juliusza Łukasiewicza, byłego Ambasadora w Paryżu, który był autorem kilku tajnych raportów opublikowanych przez Niemców. Edycja ta była wydana przez Wacława Jędrzejewicza, byłego polskiego dyplomatę i członka gabinetu. On również uważa, że dokumenty te były absolutnie autentyczne. Kilka z nich cytuje ww pracy.

https://archive.org/stream/Weissbuch_Nr.3_Polnische_Dokumente/AuswaertigesAmt-WeissbuchNr.3-PolnischeDokumenteZurVorgeschichteDesKrieges1940128S.Scan#page/n0/mode/2up


https://www.salon24.pl/u/coroner/666360,1939-scisle-tajne-raporty-z-ministerstwa-spraw-zagranicznych


Spin na Salonie24.

Romuald Szeremietiew napisał:

"5 listopada 1937 r. Adolf Hitler zwołał tajną naradę. Przebieg jej, znamy z protokołu sporządzonego przez szefa adiutantury kanc­lerza, pułkownika Friedricha Hossbacha."

Ten dokument jest fałszerstwem, dokonanym po wojnie.

//www.ihr.org/jhr/v04/v04p372_weber.html

Romuald Szeremietiew:

 „Czy Polska pozostanie neutralna, jeśli stanę się aktywny na Zachodzie?” - zapytał, Hermanna Rauschninga, prezydenta Senatu Wolnego Miasta Gdańska, gdy ten ostatni referował mu treść rozmów prowadzonych z Piłsudskim w czasie styczniowej (1934 r.) wizyty w Warszawie. Ciągnąc dalej ten wątek führer stwierdzał, że „swoją politykę na Wschodzie” woli prowadzić z Polską niż przeciw niej. „Dam Polsce szansę” - powiedział Rauschningowi. Kontynuując swoje wywody kanclerz Rzeszy twierdził, że Niemcy powinni wspólnie z Polakami zaatakować ZSRR. Oczywiście nie oznacza to, że powstanie nowe mocarstwo polskie, ale Niemcy powinni pamiętać - mówił Hitler - że dzielenie Polski już teraz kosztowałoby zbyt wiele." 

Hermann Rauschining w środowisku poważnych historyków jest uważany za mitomana i fałszerza. Jego książka  „Rozmowy z Hitlerem” jest tego najlepszym przykładem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Rauschning#Authenticity_of_Hitler_Speaks

Wiesława

"Przemawiając 22 sierpnia 1939 roku do wyższych oficerów, Hitler z całą otwartością stwierdził, że: Celem wojny jest nie osiągnięcie jakiejś określonej linii [terytorialnej], lecz fizyczne zniszczenie wroga. Tak więc przygotowałem – jak na razie tylko na wschodzie – moje odziały spod znaku trupich główek z rozkazem bezlitosnego wysyłania na łono śmierci mężczyzn, kobiet i dzieci polskiego pochodzenia i polskiego języka."

Nie ma żadnego dowodu, że Hitler to kiedykolwiek powiedział. Louis P. Lochner był wrogiem Hitlera i to on jest odpowiedzialny za to fałszerstwo.

https://www.salon24.pl/u/coroner/694096,hitler-i-jego-slawny-cytat-armenski

Wiesława

"Prof. Bogdan Musiał podaje następujący przykład: W obozie Auschwitz‑Birkenau, w trakcie wpędzania grupy Żydów do komory gazowej, kobiety zaatakowały jednego z esesmanów, Josefa Schillingera. Polskiej Żydówce, Franciszce Mann, udało się odebrać mu pistolet i go zastrzelić."

W 1979 Filip Müller, który miał być rzekomo naocznym świadkiem opublikował książkę Eyewitness Auschwitz – Three Years in the Gas Chambers, dotyczącą wydarzeń w Auschwitz. Czekał 30 lat z napisaniem książki, która okazała się być plagiatem innych żydowskich "naocznych świadków".

//ihr.org/jhr/v10/v10p--5_Mattogno.html


Paweł Łęski (Taki tam):

//"My narodowi socjaliści, odrzuciliśmy w polityce zagranicznej postawę przyjętą przez Niemcy przed wojną światową. Położyliśmy kres odwiecznemu marszowi Germanów na południe i zachód Europy, kierując nasz wzrok na obszary wschodnie... Jeżeli dziś mówimy o nowych obszarach w Europie, myślimy głównie o Rosji i o państwach z nią sąsiadujących." - Mein Kampf , Adolf Hitler.//

Brak jednego słowa całkowicie zmienił sens tego cytowanego fragmentu. Polska nie była wasalem Rosji. 

 "Rußland und die ihm untertanen Randstaaten denken."
https://agiw.fak1.tu-berlin.de/Scriptorium/Zu%20S37/HAMK1943.pdf


 "Russia and its vassal border states."

https://archive.org/stream/meinkampf035176mbp/meinkampf035176mbp_djvu.txt

 

„Tylko prawda jest ciekawa” to życiowe credo Józefa Mackiewicza.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031