Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 1676 komentarzy

Wyjątkowo wiarygodny Hjalmar Schacht.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydzi są bardzo zazdrośni o ekonomiczne sukcesy Hitlera. Zlikwidowane 7 milionowe bezrobocie w ciągu niespełna kilku lat jest szczególnym przedmiotem zawiści, dlatego zwykle tłumaczy się to i łączy ze zbrojeniami i remilitaryzacją Niemiec.

A jaka jest prawda? Niemcy tak naprawdę nawet nie były dobrze przygotowane do wojny z Polską. Hjalmar Schacht, minister gospodarki Rzeszy od '34 i prezes Reichsbanku był niewątpliwie wrogiem Hitlera. Po wojnie przyznał się w książce "The Magic Money"* do przekazywania aliantom wrażliwych informacji o III Rzeszy za co został w procesie Norymberskim oczyszczony z zarzutów. To oznacza, że w tym temacie będzie wyjątkowo wiarygodny.

H. Schacht napisał w książce opublikowanej w 1968 ,“1933 – Wie eine Demokratie stirbt”:

“Als 1937 die Vollbeschäftigung erreicht wurde, nahm die Reichsbank dies zum Anlaß, ihre Finanzhilfe einzustellen. Vom 1. April 1938 ab hat die Reichsbank keinen Pfennig mehr für die Arbeitsbeschaffung hergegeben, Daß die Beseitigung der Arbeitslosigkeit der Aufrüstung zu danken gewesen sei, ist ein Märchen, leider ein bösartiges“.

Od 1937 roku, kiedy to osiągnięto pełne zatrudnienie, Reichsbank   przestał partycypować w kreowaniu nowych miejsc pracy i nie dał już ani feninga. I co jest najważniejsze " Fakt, że wyeliminowanie bezrobocia spowodowane było zbrojeniami to bajka, niestety złośliwa"

//www.autentopia.se/blogg/wp-content/uploads/2013/09/schacht_the_magic_of_money.pdf

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Aj waj! ;-)

  Ode mnie 5*

  Pozdro!
 • Poza tytułem i wstępem
  nic konkretnego. (Jasiu, 5* za tytuł? Co z tobą?)
 • @Casey 15:57:07
  //nic konkretnego//

  here you go:)

  http://www.huffingtonpost.com/entry/hitler-penis_us_56cb1beee4b0928f5a6c6ff9
 • @Arjanek 16:39:10
  Niepotrzebnie kpisz sobie.
 • @Casey 15:57:07
  "Poza tytułem i wstępem
  nic konkretnego."

  1.Moc konkretu zatem jest.

  2.Mądrej głowie dość dwie słowie.

  3.M siem Mocno ;-)
 • @Arjanek 16:39:10
  Ciekawe czy Arjanek obcina się na łysą pałę i chodzi we fleku i w glanach?
 • @fretka 05:05:17
  Ciekawe ;-DDD
 • 5*
  Dwóch Żydów i masonów: prezes Reichsbanku (1923-30, 1933-39) Hjalmar Schacht i prezes Banku Anglii (1920-44) Montagu Norman
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/09/indeks.jpg

  Na polecenie Montagu’a Normana, szefa Banku Anglii, w trzewiach JP Morgan i spółki opracowano nowy projekt. Punktem centralnym projektu były propozycje przedstawiciela Dresdner Bank, Hjalmara Schachta, sformułowane w marcu 1922 roku na wniosek Johna Fostera Dullesa, przyszłego sekretarza stanu za Eisenhowera i doradcy prawnego prezydenta Woodrowa Wilsona na paryskiej konferencji pokojowej.
  Dulles przekazał propozycje głównemu powiernikowi JP Morgan & Co., a ten następnie dał zalecenia Schachtowi, Normanowi i – w końcu – weimarskim urzędnikom. W grudniu 1923 roku Schacht został dyrektorem Reichsbanku i odegrał znaczącą rolę w zbliżeniu anglo-amerykańskich i niemieckich kręgów finansowych.

  Latem 1924 roku projekt, znany jako „Plan Dawesa” (nazwa pochodzi od nazwiska Charlesa G. Dawesa, amerykańskiego dyrektora jednego z banków Morgana, który przewodniczył komisji ekspertów przygotowujących propozycje), został przyjęty na Konferencji w Londynie. Dawes domagał się zmniejszenia reparacji o połowę oraz wskazywał sposób ich spłaty przez Niemcy. Jednak głównym celem planu było zapewnienie korzystnych warunków dla amerykańskich inwestycji, a to było możliwe jedynie w drodze stabilizacji marki niemieckiej.

  Tak więc Niemcy otrzymały kredyty o wartości 200 milionów dolarów, z czego połowę dostarczyły banki Morgana. W ten sposób anglo-amerykańskie banki przejęły kontrolę nie tylko nad płatnościami Niemiec, ale także nad ich budżetem, systemem monetarnym i, w dużym stopniu, ich systemem kredytowym.

  więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/09/13/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/
 • @Rzeczpospolita 23:20:37
  To co mi Pan tu zapodaje to ruskie pitolenie, pomieszanie oczywistych faktów z fałszerstwami i czystą propagandą. Powołując się na wroga Hitlera (Brüning), który pod dyktando żyda (Littauer) pisał teksty już wyklucza ten tekst z poważnego traktowania.

  //Kanclerz Rzeszy Heinrich Brüning napisał w swoich pamiętnikach, że począwszy od 1923 roku Hitler otrzymywał duże sumy pieniędzy z zagranicy – skąd dokładnie, nie wiadomo, ale pieniądze przechodziły przez szwajcarskie i szwedzkie banki.//

  In 1937 he [Heinrich Brüning] became a visiting professor at Harvard University, and he was the Lucius N. Littauer Professor of Government at Harvard from 1939 to 1952. He warned[citation needed] the American public about Hitler's plans for war,

  Due to the memoirs' highly controversial content they were not published until after his death in 1970. Parts of the memoirs are considered unreliable, not based on historical records, and a self-justification for his politics during the Weimar Republic.
 • @Arjanek 08:12:40
  Sądzi Pan, że Żydzi (np. Littauer) chcieli rozpowszechnić fałszywą informację, że sami finansowali Hitlera?
  Chyba Pan tego nie przemyślał?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31