Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

Winston Churchill: "Nigdy nie myśleliśmy o pokoju".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

24 stycznia 1944 roku Winston Churchill napisał list do Józefa Stalina, żeby poinformować go, że Anglia bez względu na wszystko będzie walczyć i dążyć do całkowitego zniszczenia Niemiec. W liście czytamy:

"Nigdy nie myśleliśmy o pokoju, nawet wtedy, kiedy byliśmy całkowicie izolowani i mogliśmy taki pokój uzyskać bez większych szkód dla brytyjskiego imperium, nawet twoim [Stalina] kosztem. Dlaczego teraz mielibyśmy tak myśleć skoro zwycięstwo nas trzech jest tak blisko?"

Co Churchill miał na myśli pisząc "kiedy byliśmy całkowicie izolowani"?, był to czas, kiedy ani Sowiety ani USA nie były jeszcze zaangażowane w wojnę. Churchill chciał celowo, żeby wojna trwała. Wielka Brytania była wtedy tak słaba, że Niemcy mogłyby ją zgnieść w ciągu kilku tygodni. Jak pokazuje historia to Hitler pod Dunkierką otoczył brytyjską armię i łatwo mógł ją pokonać i powinien to zrobić, a potem wystąpić z traktatem pokojowym. Syn Churchilla Randolph zapytał ojca kilka dni potem, kiedy został on premierem, jak zamierza wygrać tę wojnę? Churchill odpowiedział, " Wciągnę do niej Amerykanów".

I tak zrobił, a wiedział, że mógł to zrobić, ponieważ Franklin Roosevelt parł do wojny tak jak on sam. Największą obawą Roosevelta było to, że wojna skończy się zanim on do niej przystąpi. FDR chciał przejść do historii jako prezydent czasów wojny. Roosevelt i Churchill prowadzili sekretne rozmowy zanim Churchill został premierem. To było przyczyną, dla której szyfrant Tyler Kent*, pracownik amerykańskiej ambasady w Londynie, został uwięziony po dojściu Churchilla do władzy. Kenta skazano na siedem lat więzienia tylko za to, że wiedział o tych poufnych rozmowach i miał żelazne dowody na to, że Roosevelt obiecał Churchillowi, że na pewno przystąpi do wojny. Churchill sam zanotował rozmowę, jaką przeprowadził z bliskim doradcą Roosevelta, Harrym Hopkinsem 10 stycznia 1941 roku:

"Prezydent [Roosevelt] jest zdeterminowany żeby wspólnie wygrać tę wojnę. Nie popełnij błędu. On wysłał mnie tutaj żeby ci powiedzieć, że wszystkimi siłami i za wszelką cenę zrobi to z tobą, bez względu na to, co się z nim stanie."

Churchill został wybrany premierem 10 maja 1940 roku. Kiedy Niemcy pokonały Polskę, znaleziono w polskich archiwach twarde dowody na to jaką  rolę odgrywał FDR i skupieni wokół niego żydzi w dążeniu do wojny. Dokumenty* te dostały się w 1945 roku w ręce Amerykanów i przez 20 lat nie mogły być dostępne dla historyków. Prof. G.C. Tansill w książce "Back Door to War" napisał, że Roosevelt dążył nieustająco do wojny. Tansill cytuje dowody, że używał wszystkich dostępnych kanałów zachęcając Chamberlaina do wojny z Niemcami. Roosevelt mówił Brytyjczykom i Francuzom, że przyjdzie im z pomocą jak tylko ci zdecydują się na wojnę przeciwko Niemcom. Specjalną rolę odgrywał w tym procederze żyd W. Bullitt "superambasador" Roosevelta.

Podobnie Eleanor Roosevelt ujawniła, że jej mąż nie był ani zaskoczony ani przygnębiony atakiem na Pearl Harbor, chociaż publicznie grał, okazując przygnębienie. Katastrofa w Pearl była "wielkim spełnieniem", a Pani Roosevelt twierdziła, że "stał się wtedy bardziej pogodny niż był poprzednio".

Hitler uważał, że w Wielkiej Brytanii istnieje silny ruch pokojowy, który może wywrzeć presję na rząd i doprowadzić do pokoju z Niemcami, był jednak w błędzie. Ruch ten został fikcyjnie stworzony i odgórnie kierowany w celu dezinformowania Niemców i działania na zwłokę. Wszystkie listy i wiadomości wysyłane przez Niemców do tej organizacji były przechwytywane przez rząd GB. W ten sposób Rudolf Hess został podstępnie zaproszony do Anglii w celu rozmów o ustanowieniu pokoju. Było to jednak celowe granie na zwłokę i czekanie aż USA przystąpią do wojny. Oferta pokojowa, o której Hitler myślał, pod warunkiem, że Brytyjczycy przyjęliby pozycję neutralną była tak zdumiewająca, że Herbert Hoover, kiedy mu o tym powiedział ambasador Kennedy miał, łapiąc dech, powiedzieć "Dlaczego Brytyjczycy tego nie akceptują?" "Nic tylko zawzięty upór Churchilla" odparł Kennedy. Stwierdzenie Josepha Kennedy'ego starczy żeby potępić Churchilla jako wojennego kryminalistę.

Będąc u szczytu swojej potęgi Hitler oferował wycofanie się z Francji, Danii i Norwegii. Proponował zwinięcie się swojej armii bez jednego wystrzału. Chciał pokoju z Anglią nawet jeśli, ta nie zwróciłaby niemieckich kolonii, które Brytyjczycy zaanektowali w końcu I wojny światowej. Hitler nie chciał wojny. Gdyby nawet Niemcy wygrały wojnę to nie przyniosłoby to im nic dobrego, mówił. "[Hitlera] plany socjalne i związane z kulturą były tak ogromne, że ich realizacja zajęłaby całe lata" usłyszał Churchill od A. Forstera. Hitler wyraził taką opinię: " Wojna europejska byłaby końcem wszystkich naszych wysiłków nawet jeślibyśmy zwyciężyli, ponieważ zniknięcie brytyjskiego imperium byłoby nieszczęściem i niepowetowaną stratą". Anonowi Mussertowi, przywódcy holenderskich faszystów powiedział: "Nie mamy najmniejszego powodu żeby walczyć z Wielką Brytanią. Nawet gdy zwyciężymy to nic nie zyskamy".

Jednym z najbardziej haniebnych czynów Churchilla było potraktowanie Rudolfa Hessa. 10 maja 1941 Hess, będący prawą ręką Hitlera, poleciał samotnie do Szkocji żeby spotkać się z księciem Hamiltonem i rozmawiać o pokoju między państwami. Planował wylądować na pobliskim lotnisku, ale nie mógł go zlokalizować i musiał skakać pierwszy raz na spadochronie. Hess oczekiwał, że będzie przyjęty z szacunkiem lecz zamiast tego wtrącono go do więzienia i trzymano go w odosobnieniu do końca życia. Oskarżono go w Norymberdze o "zbrodnie przeciwko ludzkości" i skazano na dożywocie. Ostatnie 20 lat swego życia spędził w samotności, nie pozwalano mu nawet na widzenie z żoną czy synem. Jego samobójstwo w wieku 93 lat jest przez wielu dzisiaj kwestionowane także przez jego syna.

Istnieje pewna wskazówka, że Hitler chciał dobrowolnie zrezygnować ze stanowiska i przejść w stan spoczynku gdyby Wielka Brytania przyjęła postawę przyjacielską wobec Niemiec. "Na kilka dni przed zamachem [na Adolfa Hitlera 8 listopada 1939] pojawiła się informacja, że [Hitler] rzeczywiście był przygotowany na taki krok. Niemiecki książę Max Hohenlohe rozmawiał w Szwajcarii z przedstawicielami Vansittarta, sekretarza brytyjskiego MSZ. Powracał do Niemiec z raportem dla Göringa w którym twierdził, że pokój z Anglią jest możliwy pod warunkiem, że Hitler i Ribbentrop zostaną odsunięci od władzy. Jeden z obserwatorów zanotował wtedy w swoim dzienniku, że Göring potwierdził, że Hitler zgodziłby się na to".

Mary Ball Martinez, która była akredytowanym dziennikarzem przy Watykanie od 1973 do 1988 odnosząc się do papieża Piusa XII i II wojny światowej napisała:

"Czterech jezuickich historyków, ku ich zaskoczeniu, natrafiło na dokumenty potwierdzające osobiste zaangażowanie Piusa XII w spisku mającym na celu obalenie Hitlera. W styczniu 1940 roku spotkał on się z agentem reprezentującym grupę niemieckich generałów, który poprosił go o przekazanie brytyjskiemu rządowi, że są gotowi "usunąć" Hitlera jeśli Wielka Brytania dojdzie do porozumienia z umiarkowanym rządem w Niemczech. Pius XII szybko przekazał tą wiadomość Sir D'Arcy Osbornowi, brytyjskiemu ambasadorowi przy Watykanie. Oferta została jednak odrzucona".

Także przy innych okazjach Niemcy oferowali odsunięcie Hitlera od władzy jeśli w zamian otrzymaliby rozsądne warunki pokoju. Dyplomata amerykański Joseph E. Davies 20 stycznia 1943 roku podczas dużego mitingu w Los Angeles ujawnił, że Niemcy oferowali odsunięcie Hitlera od władzy także w 1940 roku jeśli Brytyjczycy zawarliby układ pokojowy z Niemcami.  Hans Kohn, recenzując książkę Johna Scotta "Duel for Europe", 14 grudnia 1942 roku w New Republic napisał: "Jeśli Wielka Brytania chciałaby zawrzeć pokój z Niemcami, mogłaby to łatwo uczynić w 1939, w lecie 1940, i znów wiosną 1941 roku". To nie Hitler i nie Niemcy, jak się ich opisuje do dzisiaj byli wojennymi maniakami. Rzeczywistymi maniakami byli Roosevelt, Churchill i ich żydowscy poplecznicy tacy jak Bernard Baruch, Felix Frankfurter, David E. Lilienthal, David Niles, Louis Brandeis, Samuel I. Rosenman, Henry Morgenthau, Jr., Benjamin V. Cohen, Rabbi Stephen Wise, Francis Perkins, Sidney Hillman, Herbert H. Lehman, Jesse I. Straus, Harold J. Laski, Charles E. Wyzanski, Samuel Untermyer, Edward Filene, David Dubinsky, Mordecai Ezekiel, Abe Fortas, Isador Lubin, Harry Dexter White (Weiss), David Weintraub, Nathan G. Silvermaster, Harold Glasser, Irving Kaplan, Solomon Adler, Benjamin Cardozo, Anna Rosenberg i wielu innych.

Jednym z powodów, który miał usprawiedliwiać zniszczenie "nazistowskiego systemu" był ten, że Hitler miał rzekomo być dyktatorem. Założono, że Niemcy nie mogą się go pozbyć. Dlaczego jednak "najszczęśliwsi ludzie na świecie", jak David Lloyd George mówił wtedy o Niemcach, po dojściu Hitlera do władzy, chcieliby się go pozbywać.

W jaki sposób Hitler stał się przywódcą Niemiec? Brytyjski historyk prof. A.J.P. Taylor daje odpowiedź w książce "The Origins of the Second World War":

"Hitler został mianowany kanclerzem przez Prezydenta Hindenburga zgodnie z konstytucją i porządkiem demokratycznym". "Konserwatywni politycy, kierowani przez Papena...rekomendowali go Hindenburgowi [i] otrzymali kluczowe pozycje w rządzie dla siebie". "On nie "zagarnął" władzy dla siebie. On czekał na to żeby ludzie, którzy poprzednio próbowali trzymać go na dystans, teraz tę władzę zrzucili na niego. W styczniu 1933 Papen i Hindenburg błagali go żeby stał się Kanclerzem, a on łaskawie się zgodził".

Churchill nigdy nie był wybrany przez Brytyjczyków tak jak był wybrany Hitler przez Niemców. Churchilla wybrały "zakulisowe siły", dla jednego tylko celu, prowadzenia wojny. Jak tylko losy wojny zaczęły sprzyjać brytyjskiemu imperium, Churchill zrzucił maskę prawości i stał się otwarcie arogancki. 2 września 1943 roku, na forum parlamentu powiedział:

"Dwa bliźniacze korzenie zła, nazistowska tyrania i pruski militaryzm muszą być wyrugowane. Poświęcimy wszystko i posuniemy się tak daleko w przemocy aż to osiągniemy".

Punkt 6 Karty Atlantyckiej podpisanej 14 sierpnia 1941 wzywał do "zniszczenia nazistowskiej tyranii" i tylko tej. Zgodnie z tym prawem inna tyrania mogła być popierana i należało jej pomóc. Należy zauważyć, że punkt 6 tej deklaracji był sprzeczny z punktem 3, który stanowił: "sygnatariusze uznają prawo wszystkich narodów do wyboru formy własnego rządu". Punkt 6 był tym samym "tajną" deklaracją wojny USA przeciwko Niemcom na długo przed atakiem Japonii na Pearl Harbor. Roosevelt rozkazał już w kwietniu 1941 roku żeby amerykańskie okręty przesyłały Brytyjczykom informacje o lokalizacji okrętów niemieckich w celu ich niszczenia. Natomiast wypowiedzenie wojny Stanom Zjednoczonym przez Hitlera 11 grudnia 1941 roku było dotrzymaniem obietnicy złożonej Japonii.  


https://en.wikipedia.org/wiki/Tyler_Kent

https://archive.org/stream/Weissbuch_Nr.3_Polnische_Dokumente/AuswaertigesAmt-WeissbuchNr.3-PolnischeDokumenteZurVorgeschichteDesKrieges1940128S.Scan#page/n9/mode/1up

//arjanek.neon24.pl/post/125344,1939-scisle-tajne-raporty-ministerstwa-spraw-zagranicznych

 

 

KOMENTARZE

 • Webster Tarpley
  Bardzo interesująco o kulisach I WŚ mówi amerykański historyk Webster Tarpley:
  How Edward VII Started World War 1
  https://www.youtube.com/watch?v=QUHIZQLMo-0
  Z kolei następstwem I WŚ była II WŚ.
 • Jest tysiące dowodów
  na to, że WWII była planowana przez anglosasów zaraz po pierwszej. Wielka Depresja tylko ją opóźniła o kilka lat.
 • @Robik 13:41:29
  czy JFK nie byl aby za mlody w tych latach?

  taaaak zwinac armie bez wystrzalu, laskawca, bo napadl na nich zeby im wskazac luki w doktrynie wojennej, bo taka wojna to jak spacer po bulki do sklepu.... jak juz byl taki fakt to pewno hitler tez im tym sciemnial, tylko sie nie nabrali:]]

  a na jutubie slyszalem ze rosjanie w 45 tez chcieli sie wycofac i to za wolge tylko im paliwa braklo
 • @kubamiszcz 13:47:20
  //czy JFK nie byl aby za mlody w tych latach?//

  Dziękuję, oczywiście to był ojciec Joseph Kennedy Sr., już poprawiłem.
 • @Casey 13:43:25 @ All
  "Jest tysiące dowodów
  na to, że WWII była planowana przez anglosasów zaraz po pierwszej. "

  Ja nie znam żadnego... I pewnie nie jestem w tym odosobniony.
  Możesz przedstawić jeden albo chociaż dwa?

  Nic z tego nie rozumiem? Po co była anglosasom wojna? Przecież stracili imperium... Potknęli się o własne nogi?
  Co oni kombinowali?
  Cel nadrzędny to był przecież osłabienie Francji. To wymaga wzmocnienia Niemiec. A dalej to oczywiście osłabienie Polski. Bo to wzmacnia Niemcy czyli osłabia Francję... Mylę się? Po co mieliby zatem na szkopów ściągać wojnę? Żeby ich osłabić? To wzmocniłoby Francję?
  Jak zatem jest?

  A może nie chodzi o UK tylko o City/kwadratową milę?
  Tylko czym ona właściwie się różni od UK?
  Mają tam bajzel czy co?

  Proszę o naświetlenie problemu.

  Ukłony
 • @ Autor
  Oczywiście za wpis 5*

  Pozdro!
 • @kubamiszcz 13:47:20
  Hitler to był w porządku gość, taki gołąbek pokoju, tylko inni byli źli i chcieli wojny…

  https://www.youtube.com/watch?v=T_8DXacdRJY

  https://www.youtube.com/watch?v=_YQR36fQ_Xc
 • Są dwie podstawowe strategie postępowania w konfliktach.
  Po dwie strategie na każda z okoliczności
  Strategie gdy wygrywamy:
  - wyrzynamy wroga bezlitośnie, gnoimy bo jest bezsilny a my bezkarni
  - pozwalamy wrogowi wyjść z "twarzą" zabiegamy o obniżenie poziomu konfliktu

  Strategie gdy przegrywamy:
  - bronimy się do końca bez względu na straty idziemy z szablami na czołgi
  - poddajemy się gdy nie widać szans na zwycięstwo negocjujemy pokojowe warunki.

  Jakie strategie stosują Polacy (39r, Solidaruchy) ? Jakie strategie są wychwalane ?
  I przez kogo są wychwalane i dlaczego ?

  Jakie strategie stosuje globalna mafia czyli tzw zachód (IIWW, Irak, Jugosławia, Libia Syria)?
  Jakie strategie stosuje al-kaida, ISIS (agentury zachodu)
  Jakie strategie stosuje Rosja Stalina (żydowska) a jakie Rosja Putina ?

  Jakieś wnioski ?
 • @Oscar 18:07:15
  zapomniałem dodać rozważań strategii Jaruzelskiego czyli tzw komuchów wobec solidaruchów i KK.

  Warto przemyśleć te opcje z wizualizować sobie wypisując
  pod poszczególnymi strategiami tych którzy je stosują.

  Wyjdzie w odpowiedzi kto bandyta a kto nie.
  kto idiota a kto nie.
  i oczywiście przy okazji kim są nasi rządzący czyli postsolidaruchy.
 • @Jasiek 15:32:47
  To może ja odpowiem.
  Cel nadrzędny, to utworzenie państwa Izrael. Posunęli się tak daleko, że zrealizowali prorocze 6 mln ofiar z własnego narodu (musiało ich zginąć naprawdę dużo, by sprzedać światu akurat 6 mln i żeby świat uwierzył), a że przy okazji jeszcze ok. 80 mln, to tylko skutek uboczny. Chodziło tylko o to, by "naród przebrany" uwierzył, że ma już prawo do własnego państwa. No i dostali łaskawie.
  Przecież nawet nazistowskie Niemcy miały umowę z syjonistami i eksportowali ich do Palestyny, jak dziś technologię wojskową- samą najlepszą.
  W Polsce szkoliły się bojówki syjonistyczne i państwo polskie, po części, je finansowało. Powstawały "firmy- naganiacze", które miały za zadanie napędzić osadników do Palestyny- przyszłego państwa syjonistycznego.
  No i oczywiście działał już na masową skalę przemysł pogardy! I to nie były testy. Po prostu pierwszy raz przemysł pogardy był skierowany na wyznawców religii judaistycznej, mojżeszowej, talmudycznej, a u nas zwanej potocznie religią żydowską. Potrzebowano około 50 lat, kilku wojen, dwóch światowych, kilku mniejszych i większych rewolucji, w kilku mniejszych i większych monarchiach, setek mordów politycznych i aktów terrorystycznych... w końcu udało się tak napędzić koniunkturę dla owego przemysłu pogardy, że pół Europy wysłała swych Judejczyków do obozów zagłady.
  A odpowiedzialność i kara zbiorowa za ukrywanie owych Judejczyków, była tylko na ziemiach polskich.
  A organy decyzyjne polskiego rządu na uchodźctwie, wydały dyrektywy, by likwidować bezwzględnie tzw. szmalcowników, co grupy egzekucyjne w kraju, w miarę możliwości robiły.
  A nie trzeba przypominać chyba, ilu Polaków jest wśród odznaczonych medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
  Za to warto (zawsze i wszędzie) zacytować np. Wikipedię:

  " Część historyków szacuje, że liczba Polaków pomagających Żydom jest znacznie większa[3]. Historyk Hans Furth podaje liczbę ponad miliona obywateli polskich pomagającym Żydom w czasie II wojny światowej[4]. Szwedzki historyk Gunnar Paulsson zauważył, że prawdopodobnie około 100 tysięcy Polaków zasłużyło na medal sprawiedliwych, setki tysięcy pomagały w drobniejszy sposób, a większość polskiego społeczeństwa była przynajmniej „pozytywnie neutralna” (czyli mogli nie pomagać aktywnie, ale nie współpracowali z okupantem)[5]. Żydom pomagały pojedyncze osoby, całe rodziny i wioski, część ruchu oporu oraz specjalnie stworzone do tego celu organizacje, jak Rada Pomocy Żydom „Żegota”."- https://pl.wikipedia.org/wiki/Polscy_Sprawiedliwi_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata

  A dziś przemysł pogardy jest monopolistą. Mega biznes. Wszystko połączone. Od sprzedajnego dziennikarzyny, co opisze gwałt, jako ubogacenie kulturowe, poprzez zwykłego fizycznego z huty, co przetapia stal na broń, aż do prostytuujących się polityków, którzy wywołują wojny, aby ktoś mógł się wzbogacić.
  Dziś przemysł pogardy skierowany jest także na Polaków.
  Dziś wnuki i prawnuki ocalone przez Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, przyjeżdżają do Polski, odwiedzają Majdanek, Treblinkę, Oświęcim i uczą się nienawiści do Polaków.
  Za co?
  Jest takie powiedzenie wśród wyznawców religii żydowskiej:
  "Co dobrego Ci uczyniłem, skoro mnie tak nienawidzisz?!"
  Cóż więc, my Polacy, zrobiliśmy takiego, że skierowany jest na nas przemysł pogardy?

  "Już był w ogródku, już witał się z gąską..."- "Lis i kozioł", A. Mickiewicz.

  Już mieli adwokatów, lekarzy, bankierów, profesorów, a także spekulantów, złodziei i bandytów. Już mieli prawie Polin. Już w przedbiegach między Rozejmem w Compiègne, a Traktatem wersalskim, trąbili wszem i wobec, że mają, że należy się im...
  I nagle szok! Światłe żydowskie umysły obracające się w kulturze polskiej, śmiały przyjąć polski punkt widzenia. Dały się przekabacić. Odebrały syjonistom marzenia na własny kawałek państwa. Setki lat współżycia, dziesiątki oznak zdrady, całe żydowskie dynastie wyrosłe na krwawicy Polaków i innych współobywateli... Cały talmudyczny dorobek psu na budę.
  Nie!!! "Naród przebrany" z każdej opresji wychodzi z nauką. Wszak przebierają w niej i wymyślają co i rusz nową. Ale jednego nie mogą przeboleć: że nawet wśród siebie, mają pełno takich, co chcą być kimś innym i to nie tylko Polakami.

  " "Ej! - krzyknął z góry - Ej, ty ryży kudła,
  Wara od źródła!"
  I hop w dół. Lis mu na kark, a z karku na rogi,
  A z rogów na zrąb i w nogi."- jw.

  Wyjaśniać dalej, czy aluzję pojął?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Oscar 18:11:37
  100/100.
  Krótko i dobitnie.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Casey 13:43:25
  Juncker: "bierzemy wszystko".

  Koniec wolnej Polski w 2025 r ??  "UE jest teraz niemiecką Europą, we wszystkim poza nazwą"  http://polskie-echo.com/juncker-bierzemy-wszystko-koniec-wolnej-polski-w-2025-r-2/  15 września 2017 [kopie fragmentów - w oryginale MD]

  W dzisiejszym papierowym wydaniu „The Daily Telegraph ” na pierwszej stronie widzimy olbrzymią twarz Junkera i tytułem – Stany Zjednoczone Europy.

  W artykule Brytyjczycy przeczytali bardzo ciekawe rzeczy, które mają im dać odpowiedź, że Brexit to jest bardzo dobry wybór, niektóre media pisały nawet że to druga Enigma.

  W artykule czytamy iż do 2025 roku ma powstać Armia Europejska, co to oznacza chyba już każdy wie.

  Kraje w Europie mają zrzec się swoich Armii na rzecz UE, którą będzie uzbrajały Niemcy i Francja i tylko Bruksela będzie decydowała kogo ma chronić ta Armia. Gdyby teraz byłaby taka Armia, to Węgry czy Austria nie mogłyby zrobić nic aby zatrzymać emigrantów.

  Sprawa następna jaką czytamy to jest to, iż wszystkie kraje tworzące Unię Europejską muszą wprowadzić walutę Euro, którą będzie zarządzała Bruksela jak i podatkami krajów.

  Tego chyba nie trzeba tłumaczyć chodzi o to aby nadzór nad finansami kraju należał do Brukseli czyli Niemiec, które będą decydowały ile pieniążków dawać na naukę języka Polskiego, historii na muzea, ilu policjantów zatrudniać, ilu nauczycieli. Jeśli ktoś stwierdzi że trzeba podatki podnieść podniosą, jeśli zmniejszyć wydatki na przykład na 500+ zmniejszyć, zresztą przecież posłom Platformy dodatek dla dzieci się nie podoba a ich szef Donald Tusk zarządza Brukselą, więc łatwo będzie zatrzymać ten dodatek.

  Aby podsumować jak wygląda sytuacja na wyspach, wiec chodzi o to iż Brytyjczycy , Rząd i opozycja Partia Pracy ma już dość „nieudaczników” z Unii Europejskiej. Okazuje sie, że nawet posłowie opozycji głosują za jak najszybszym odłączeniem się od Bruksela, która jest niczym więcej jak rękami do zbudowania Imperium Berlina. To się mówi już oficjalnie.

  Polacy w Polsce bardzo dobrze to odczuwają, że UE jest w rękach Berlina. Media w Polsce niemieckie atakują Polski Rząd oraz Bruksela chroni niemieckie Supermarkety – gdy Premier Szydło chciała nałożyć podatek na sklepy wielkopowierzchniowe aby dać Polskim rodzinom większe dotacje podobne na zachodzie – co zrobiła Bruksela, podatek zatrzymała.

  Jednym słowem Polak ma harować i nic nie mówić a zyski będą ciągły Niemcy.

  Oto co powiedział ostatnio do jednej z gazet brytyjskich Sir Bill Cash

  Niedemokratyczna „Unia Europejska stała się niemieckim imperium – Sir Bill Cash

  Konserwatywny poseł twierdził, że „UE jest teraz niemiecką Europą, we wszystkim poza nazwą”, krytykując biurokratyzm projektu politycznego. UNIA EUROPEJSKA stała się niemieckim imperium, gdy jej „niedemokratyczni” przywódcy rozwinęli wizję na zjednoczoną Europę. W rozmowie z talk RADIO, powiedział, że UE „po maską demokracji jest tak naprawdę biurokratyczna”.

  THE EUROPEAN UNION has become a German empire after its “undemocratic” leaders have rolled their vision out for a federalised Europe, warns long-time Eurosceptic Sir Bill Cash. Undemocratic’ European Union has become a German empire, warns Brexiteer Sir Bill Cash.

  Jednym słowem od 2025 roku niech żołnierze Macierewicza już szukają nowej pracy bo Bruksela przejmuje Armię Krajowe, Polacy niech pozbywają się oszczędności w złotówkach, emeryci niech robią zapasy jedzenie bo wymiana Euro to większe ceny towarów a niższe przychody.

  Poniżej Juncker jak mówi że w roku 2025 powstaje Armia Europejska.

  Po co Niemcom Armia Europejska jeśli chroni kraje Europejskie NATO z najsilniejszą Armią Świata czyli Armią USA ?

  Odpowiedz prosta. Niemcy chcą pozbyć się wojsk Amerykańskich z Europy, które chronią Polskę, przejąć miliardowe sumy pieniędzy jakie wpłacają kraje do NATO i mieć zbyt na swoją produkcje uzbrojenia.

  A może nowa Jałta czyli podział wpływów na terenie Polski i krajów Europy Wschodniej nastąpił w Mińsku na Białorusi kiedy to Władimir Putin spotkał się z Angelą Merkel i Prezydentem Francji ( nie zaproszono Polski ) gdzie ustalano warunki po zajęciu Krymu przez wojska rosyjskie ? Przecież te sankcję na Rosję to wielka farsa, Niemcy dalej zarabiają na gazie z Rosji, handel trwa. Gdy ostatnio doszło do blokady ekonomicznej jednego z państw koło Arabii Saudyjskiej towarów na półkach brakło do tygodnia. Tak wyglądają prawdziwe sankcje, niestety Krym Ukraiński należy już do Rosji i część Donbasu gdzie zabito 10 tysięcy ludzi a ponadto Niemcy chcą budować drugi rurociąg z Rosją, która zaatakował inny kraj a przecież są sankcję.

  Tak czy inaczej do 2025 roku praktycznie granice Polski z map można wykreślić, monety złotówek wyrzucić na złom jak i naszywki żołnierz Polski . Artykuły w Brytyjskiej prasie, chyba każde dzienniki dzisiaj to podały mają wskazywać, że Brexit i wyjście z UE było dobrym wyborem. To kolejna Enigma.

  Kto więc może pomóc niezależności Polsce i krajom słabym w Europie a no tylko USA i Trump. Amerykanie muszą zrozumieć, że przez Armię Europejską stracą wielkie pieniądze, które wpłacają kraje do NATO oraz i to jest najważniejsze w chwili kiedy już Berlin zbuduje Super Imperium ( gdyż to oni decydują o wszystkim w Brukseli ) kolejnym krokiem będzie pozbyciem się waluty dolara w transakcjach międzynarodowych z UE.

  Są więc dwie opcje, jedna Unia Europejska upada i kraje podpisują swobodne umowy handlowe oparte na umowach o międzynarodowym handlu lub zostaje jak jest UE ale Amerykanie z Polski robią swój „53” stan. Amerykanie budują nam nowe duże międzynarodowe lotnisko ( nie jak chce pan Duda aby finansowali go Chińczycy i znów Polacy byli zakładnikami komunistów z Pekinu ) oraz w robią z Polski swoją bazą naszpikowaną uzbrojeniem.

  Jeśli jednak nie. Berlin pod nazwą Unia Europejska zagarnie wszystkie słabe kraje Europy Wschodniej. Polacy będą zasuwać za łyżkę ryżu w niemieckich fabrykach i ciułać na wysokie ceny gazu, które z Rosji przypłyną przez Berlin. Aby jednak nie próbowali buntu będą mieć nad sobą Armię Europejską.

  Jeśli chodzi o Polskę będzie ciężko coś zmienić, gdyż agentura rosyjska i niemiecka jest duża , przecież w Instytucie Bezpieczeństwa Narodowego pana Dudy dalej pracują osoby pracujące przy byłym Prezydencie Komorowskim za którego rozmontowano Polskę Armię.

  Oto cała Polska i jej i mieszkańców przyszłość, którą potwierdzają słowa Junkera o Armii Europejskiej.
 • @kula Lis 67 20:50:36
  "Przecież te sankcję na Rosję to wielka farsa, Niemcy dalej zarabiają na gazie z Rosji, handel trwa. Gdy ostatnio doszło do blokady ekonomicznej jednego z państw koło Arabii Saudyjskiej towarów na półkach brakło do tygodnia. Tak wyglądają prawdziwe sankcje"
  Porównanie kompletnie hybione.
  Qatar praktycznie musi wszystko sprowadzać z zewnątrz a Rosja jest już teraz nawet exporterem żywności.
  Poza tym na Qatar została nałożona totalna blokada a jeśli zaś chodzi o Rosję to tylko niektóre kraje zastosowały sankcje.
 • @kula Lis 67 20:50:36
  "Kto więc może pomóc niezależności Polsce i krajom słabym w Europie a no tylko USA i Trump."
  No tak, tylko USA mogą nam pomóc.
  Na szczęście oni bardzo lubią pomagać o czym przekonało się już tyle państw: Syria, Libia, Jugosławia, Afganistan, Irak... ostatnio Ukraina.
  Miejmy nadzieję, że starczy im jeszcze żołnierzy żeby i nam pomogli.
 • @kula Lis 67 20:50:36
  "Niemcy chcą budować drugi rurociąg z Rosją, która zaatakował inny kraj a przecież są sankcję."
  To jaki kraj zaatakowała Rosja? Już się w tym wszystkim pogubiłem... Chodzi Ci o Syrię?
 • @wiedzajestwksiążkach 20:00:25
  "To może ja odpowiem."

  Czuję się zaszczycony.

  "Cel nadrzędny, to utworzenie państwa Izrael."

  Nie wiem doprawdy jak mogłem zapomnieć...
  Ale jednak jest "ale"
  - dlaczego taki mały i w tak głupim miejscu?
  - dlaczego brytole dały się tak wykiwać, że stracili imperium?
  - czy nie bardziej chodziło o Polin? Wymordowano elity Polaków, biednych Żydów, osadzono swoich na stanowiskach bolszewickich, "salon" dalej urabia umysły, dobra zmiana utkwiła w martwym punkcie "sądownictwo"... Nic tylko brać

  Nic nie rozumiem :-(

  Przepraszam.

  Ukłony
 • @kula Lis 67 20:50:36
  "Kto więc może pomóc niezależności Polsce i krajom słabym w Europie a no tylko USA i Trump."
  Właśnie takie Stany Zjednoczone będą nam pomagać:
  http://arjanek.neon24.pl/post/140074,gimnastyka-w-kongresie
 • 74 lata temu rozpoczęła się największa operacja powietrzno-desantowa II wojny światowej.
  74 lata temu, 17 września 1944 r., rozpoczęła się największa operacja powietrzno-desantowa II wojny światowej, która miała doprowadzić do błyskawicznego pokonania Niemców na froncie zachodnim. Wzięła w niej udział, walcząc pod Arnhem, Samodzielna Brygada Spadochronowa gen. S. Sosabowskiego.
  1. Samodzielna Brygada Spadochronowa była jedną z jednostek Polskich Sił Zbrojnych, utworzonych w czasie II wojny światowej w Wielkiej Brytanii. Dowodził nią płk Stanisław Sosabowski, przed wojną wykładowca w Wyższej Szkole Wojennej, we wrześniu 1939 r. dowódca 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy”.

  W 1941 r. Naczelny Wódz, gen. Władysław Sikorski, przedstawił żołnierzom brygady zadanie, jakie mieli w przyszłości wypełnić: „Gdy przyjdzie odpowiednia chwila, jak orły zwycięskie spadniecie na wroga i przyczynicie się pierwsi do wyzwolenia naszej Ojczyzny!”.

  Brytyjczycy oczekiwali, że polscy spadochroniarze będą uczestniczyć w działaniach na froncie zachodnim. Naciski sojuszników nasiliły się wiosną 1944 r. - w czerwcu polski rząd zgodził się na podporządkowanie brygady Anglikom. Stanisław Sosabowski (awansowany na stopień generała brygady) i jego żołnierze wciąż jednak wierzyli, że wyruszą do Polski, gdzie trwała właśnie Akcja „Burza”.

  Podobną nadzieję miał Komendant Główny AK gen. Tadeusz „Bór” Komorowski. Na kilka dni przed wybuchem Powstania Warszawskiego depeszował do Londynu: „Jesteśmy gotowi w każdej chwili do walki o Warszawę. Przybycie do tej walki Brygady Spadochronowej będzie miało olbrzymie znaczenie polityczne i taktyczne”. Gdy polskie Naczelne Dowództwo zwróciło się do Anglików z prośbą o wysłanie brygady nad Wisłę, spotkało się z odmową. Po wybuchu Powstania Warszawskiego wśród polskich spadochroniarzy narastało rozgoryczenie, spowodowane postawą sojuszników. Generałowi Sosabowskiemu udało się jednak utrzymać dyscyplinę w szeregach.

  Pod koniec sierpnia 1944 r., po wyzwoleniu północnej Francji i Belgii, sprzymierzeni stanęli u granic Holandii. Impet działań ofensywnych wyraźnie osłabł. Wielkich trudności nastręczało zaopatrzenie sił alianckich w paliwo, broń, amunicję i żywność. Niedawno osiągnięte sukcesy zrodziły jednak wśród alianckich dowódców przekonanie, że wystarczy jedno śmiałe natarcie, by ostatecznie rozbić Niemców i zmusić ich do kapitulacji. Tak zrodził się pomysł operacji Market Garden.

  Przygotowany przez marszałka Bernarda Montgomery’ego plan zakładał przebicie w niemieckich liniach obronnych przeszło stukilometrowego korytarza, wiodącego od granicy Belgii przez terytorium Holandii ku mostom na Renie. Amerykańskim, brytyjskim i polskim spadochroniarzom powierzono zadanie opanowania przepraw nad plątaniną holenderskich rzek i kanałów. W utworzony w ten sposób korytarz miały się wedrzeć brytyjskie jednostki pancerne, które przekroczywszy Ren, ominęłyby niemieckie umocnienia na „Linii Zygfryda”, zajęły Zagłębie Ruhry i rozpoczęły natarcie w kierunku Berlina. „Monty” miał nadzieję, że dzięki operacji wojna zakończy się przed Bożym Narodzeniem.

  Ponieważ jednak alianci nie dysponowali siłami lotniczymi zdolnymi do przerzucenia w krótkim czasie na teren Holandii niezbędnej liczby żołnierzy i sprzętu, a rejony zrzutu skoczków były często oddalone od celów, które mieli zająć, niemożliwe było uzyskanie efektu zaskoczenia. Droga, którą miały podążać oddziały pancerne była zbyt wąska i desperacko broniona przez Niemców, co skutecznie opóźniło marsz brytyjskich czołgów. Co gorsza, zignorowano informacje wywiadu o obecności sił pancernych SS w rejonie miasta Arnhem. Generał Stanisław Sosabowski, po zapoznaniu się z założeniami operacji Market Garden, zgłosił poważne wątpliwości co do szans jej zrealizowania. Jego głos został zlekceważony. Polacy musieli po prostu wykonać wydany im rozkaz.

  17 września amerykańscy spadochroniarze ze 101. i 82. Dywizji Powietrzno-Desantowej opanowali mosty w rejonie Eindhoven i Nijmegen. Brytyjska 1. Dywizja Powietrzno-Desantowa, zrzucona w rejonie Arnhem, znalazła się jednak w pułapce. Część oddziałów otoczona została przez Niemców w samym mieście, a pozostałe siły, nie dysponujące odpowiednim sprzętem i środkami transportu, nie mogły im przyjść z odsieczą. Niemcy, którzy przypadkiem znaleźli plany operacji przy zwłokach poległego Amerykanina, doskonale orientowali się w zamierzeniach aliantów. W następnych dniach desanty szybowcowe i spadochronowe lądowały w rejonie Arnhem w huraganowym ogniu Wehrmachtu i SS.

  Pod Arnhem u boku Brytyjczyków walczyła polska Brygada Spadochronowa. Pierwsze polskie oddziały wylądowały 18 września. Wobec załamania pogody, kolejne desanty dotarły dopiero 21 i 23 września. W walkach wzięło udział ponad 1000 polskich żołnierzy – wśród nich gen. Sosabowski. Polakom powierzono karkołomne zadanie sforsowania Renu i przyjścia z odsieczą brytyjskiej dywizji, walczącej na północ od rzeki. Ponieważ nie dostarczono łodzi, które umożliwiłyby przeprawę, jedynie 250 żołnierzy zdołało pokonać Ren w gumowych pontonach. Pozostali, okrążeni przez przeciwnika, bronili się w miasteczku Driel. Nie nadchodziła obiecana pomoc brytyjskich wojsk pancernych. Spadochroniarze, stale atakowani przez Niemców, byli w krytycznej sytuacji. 25 września postanowiono ewakuację na południowy brzeg Renu. Odwrót z ogromnym poświęceniem osłaniali Polacy.

  Boje pod Arnhem zakończyły się prawdziwym dramatem. Brytyjska 1. Dywizja została unicestwiona. Aliantom nie udało się zdobyć przyczółków, umożliwiających przeprawę przez Ren. Niemiecka obrona w tym rejonie znacznie okrzepła. Generał Frederick „Boy” Browning, dowódca brytyjskiego I Korpusu Powietrzno-Desantowego z chłodnym cynizmem podsumował porażkę: „…poszliśmy o jeden most za daleko”.

  Źle zaplanowana operacja zakończyła się klęską. Straty polskiej brygady wyniosły 378 poległych, rannych i zaginionych. W tym samym czasie nad Wisłą dogorywało Powstanie Warszawskie.

  Najwyżsi dowódcy alianccy, nie chcąc wziąć na siebie odpowiedzialności za porażkę, zrzucili winę na gen. Stanisława Sosabowskiego. Zapominając o formułowanych przezeń przed bitwą zastrzeżeniach, zarzucali mu niechęć do współpracy na polu walki. Generał wkrótce pozbawiony został dowodzenia stworzoną przez siebie jednostką. Po wojnie pozostał na emigracji. Mimo że służył pod brytyjskimi rozkazami, nie przyznano mu należnej wojskowej emerytury. Musiał pracować jako skromny magazynier. Zmarł w niedostatku w 1967 roku. Jego prochy spoczęły na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

  Kulisy operacji Market Garden przedstawił w 1974 r. Cornelius Ryan w książce "O jeden most za daleko". Trzy lata później Richard Attenborough nakręcił film pod tym samym tytułem. W rolę Sosabowskiego wcielił się Gene Hackman. Książka i film, rzetelnie przedstawiając dramatyczny przebieg wydarzeń, przywróciły dobre imię polskiemu dowódcy. Generał Sosabowski ukazany został jako odpowiedzialny i przewidujący oficer, który wykonuje rozkazy sojuszników, choć wie, że ofiara złożona przez jego podkomendnych będzie daremna.
 • @Jasiek 02:43:40
  "(...)
  - dlaczego taki mały i w tak głupim miejscu?"- Mały i w głupim miejscu jest Watykan. Wielki Izrael dopiero się buduje. A miejsce nie jest wcale głupie. Choć to Azja, Izrael udowadnia, że jest w Europie (np. UEFA), czym pokazuje, że są lepsi niż chrześcijańscy krzyżowcy przed wiekami, a nawet Brytyjczycy tak niedawno. Oni po prostu wierzą, że mają prawo do Palestyny. Kolonializm idealny, bo święty.

  "- dlaczego brytole dały się tak wykiwać, że stracili imperium?"- A dlaczego upadło carstwo Romanowów, Królestwo Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Imperium Habsburgów, Cesarstwo Chińskie...?
  Brytole to byli Anglicy, Szkoci, Walijczycy, Kornwalijczycy, Irlandczycy z północy. Dziw, że tyle krajów podbili, ale wiecznie utrzymać ich nie mogli. Imperium stracili dopiero 20 lat po II WŚ.

  "- czy nie bardziej chodziło o Polin? Wymordowano elity Polaków, biednych Żydów, osadzono swoich na stanowiskach bolszewickich, "salon" dalej urabia umysły, dobra zmiana utkwiła w martwym punkcie "sądownictwo"... Nic tylko brać."- Ten sam problem co z Brytyjczykami- brak kadry zarządzającej. Zbyt wiele na raz nie da się trzymać, a tym bardziej połknąć. Po II WŚ syjoniści dostali swoje upragnione państwo, więc cała para szła w Palestynę. Udało się, więc dziś szukają tylko zaplecza, w razie godziny "W". Dziś taka Polska nie musi być cenna, gdyż otworzyła się szansa na krainę U, o wiele cenniejszą zdobycz. A to przecież historyczne tereny pewnej grupy etnicznej i religijnej. Czekać tylko na jakieś proroctwo wygrzebane z kabały.

  "Nic nie rozumiem :-("- Fałszywa skromność (sic!).

  P.S. Zawsze mnie śmieszy, jak ktoś umieszcza judaizm obok wielkich religii. I ateistów, i animistów jest więcej.

  Tuz z Talii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031