Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

8 września 1935 roku żyd Weiss strzela do senatora Longa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Huey Pierce Long (ur. 30 sierpnia 1893, zm. 10 września 1935) – amerykański polityk, członek Partii Demokratycznej. Był 40. gubernatorem Luizjany (21 maja 1928 - 25 stycznia 1932), a następnie senatorem (25 stycznia 1932-10 września 1935).

Uważany przez politycznych oponentów (syndykat zbrodni) za populistę ze względu na głoszone hasło Share Our Wealth (w wolnym przekładzie "podzielcie się naszym bogactwem"). Planował kandydować na prezydenta USA w wyborach w 1936 roku. Zginął w zamachu, zastrzelony przez żyda Carla Weissa.

"Oni posiadają z jednej strony republikańskich kelnerów, a z drugiej strony demokratycznych kelnerów i nie jest ważne, którzy z nich przyniosą ci posiłek. Prawodawcza strawa jest zawsze przygotowana przez tę samą kuchnię z Wall Street".

— Huey Long

Gdyby w 1936 roku został wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych, świat dzisiaj wyglądałby zupełnie inaczej. Huey Long (America Firster) był zagorzałym izolacjonistą. Ameryka pod jego rządami nie przystąpiłaby do II wojny światowej. Być może rozwiązałby żydowski FED, którego był wrogiem i przywrócił Greenbacks* Lincolna albo skopiował system Mefo* niemieckich narodowych socjalistów. 

Senator Huey Long stanowił realne zagrożenie dla żydowskich rządów Franklina D. Roosevelta. Nazywany był przez swoich politycznych wrogów demagogiem i populistą. Nic nie mogło być dalsze od prawdy.

"Określiłbym demagoga jako człowieka, który nie dotrzymuje obietnic" - mówił Long.

On w rzeczywistości był geniuszem, miał nieprawdopodobny dar zjednywania sobie ludzi. Miał znakomitą pamięć, potrafił zapamiętać imiona niemalże wszystkich mieszkańców miejscowości z której się wywodził. Nikt nie potrafił przejść obok tego obojętnie. Troszczył się o ludzi i był całkowicie im oddany. Long był też niezwykle skutecznym przywódcą, znakomitym prawnikiem, bezlitosnym dla kleptokracji. Luizjana, mimo Wielkiego Kryzysu w USA, pod jego rządami rozwijała się i budowała najnowocześniejsze wtedy autostrady, port lotniczy, mosty, szpitale, szkoły itd.

"Jak to możliwe, że 12 najbogatszych ludzi w kraju posiada więcej bogactwa niż 120 milionów Amerykanów?" - pytał Long.

Sam pytany, czy był socjalistą, zawsze zdecydowanie zaprzeczał. Twierdził, że ideologiczne inspiracje czerpie nie z Marksa, ale z Biblii i Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Jego wiernym sprzymierzeńcem był katolicki ksiądz Charles Coughlin, osobowość radiowa, którego poglądy były skrajnie prawicowe.

"Komunizm? Do diabła, nie!" - mówił Huey, "Ten program jest tylko po to, żeby bronić ten kraj przed komunizmem".

W 1935 roku jego sztandarowy program "Share Our Wealth" miał już ponad 7.5 miliona zwolenników zgromadzonych w 27 000 klubów w całych Stanach Zjednoczonych. Jego senatorskie biuro było zasypywane dziennie tysiącami listów, co zmusiło go do wynajęcia 32 maszynistek, które pracując na zmianę przez całą dobę, odpisywały na listy. Był trzecim, po FDR i Charlsie Lindbergu, najczęściej fotografowanym mężczyzną w USA, nazywanym po prostu "Huey".

Dla Roosevelta był natomiast "jednym z dwóch najbardziej niebezpiecznych ludzi w Ameryce" (drugim był gen. Douglas MacArthur). Roosevelt próbował różnych metod, żeby mu podciąć skrzydła. Mianował wrogów Longa na stanowiska ds. funduszy federalnych w Luizjanie. Rozkazał prowadzić bezproduktywne śledztwa przez urząd podatkowy (Internal Revenue Service) oraz FBI w celu prześwietlenia jego finansów i innych działalności. Huey był także przedmiotem pierwszego(!) ogólnokrajowego badania opinii publicznej w USA w celu oszacowania jak wielkie zagrożenie niesie jego kandydatura dla reelekcji prezydenta Roosevelta.

Zabójstwo

Pod koniec 1935, kiedy pojawiły się liczne plotki o planowanym zamachu na Longa, napięcie sięgnęło zenitu. Po próbie podpalania i ostrzelaniu, z przejeżdżającego samochodu, jego domu w Nowym Orleanie, wzmocniono jego osobistą ochronę i jego rodziny. Te wypadki tylko ugruntowały jego twarde postanowienie rozprawienia się z tym politycznym syndykatem zbrodni. Jego wrogowie wiedząc, że nie mogą wygrać w uczciwej walce wyborczej, utworzyli paramilitarną organizację pod nazwą Square Deal Association i planowali zbrojne powstanie. W miesiąc po ogłoszeniu przez Longa decyzji, że planuje start w wyborach prezydenckich w roku 1936 został on zastrzelony przez żyda Carla Weissa, który był krewnym sędziego okręgowego Benjamina Pavy, zaprzysięgłego wroga Hueya Longa.

Nie ulega wątpliwości, że gubernator Long miał wszelkie szanse, by zostać wybrany w 1936 r. prezydentem USA. Jak potoczyłaby się wówczas historia? Czy Stany Zjednoczone weszłyby w wojnę przeciwko Niemcom, Włochom i Japonii? Czy namawiałyby sanacyjną Polskę do wejścia w wojnę? Czy wepchnęłyby w nią Wielką Brytanię? Raczej nie. Być może zabójstwo Hueya Longa było najważniejszym żydowskim zamachem politycznym XX w.

Huey Long przemawia w Filadelfii
Huey Long przemawia w Filadelfii.

 

www.hueylong.com/index.php

en.wikipedia.org/wiki/Greenback_(1860s_money)

en.wikipedia.org/wiki/Mefo_bills

KOMENTARZE

 • Należy
  jeszcze wyjaśnić jak Weiss uniknął kary.
 • @Casey 15:13:08 :)
  Wygrał 6...[vav] i w ten żydowski sposób połączył się ze światem duchowym.

  http://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/137078/jewish/Vav-Connection.htm

  A gojom ma wystarczyć raport, który podaje, że w jego ciele znaleziono 61 kul wystrzelonych przez ochronę Hueya.
 • @Arjanek 16:02:36
  Dowód na to, że żydzi są nosicielami schizofrenii znajduje się w pracy przygotowanej dla American Journal of Psychiatry autorstwa dr Arnolda A Hutschneckera, nowojorskiego psychiatry, który leczył prezydenta Nixona. W pracy pt. Mental Illness: The Jewish Disease [Choroba umysłowa: żydowska przypadłość] dr Hutschnecker powiedział, że choć wszyscy żydzi nie są chorzy umysłowo, to choroba umysłowa jest wysoce zaraźliwa i żydzi są głównym źródłem tej infekcji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031