Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
145 postów 1801 komentarzy

Od ikony "Holocaustu" do georadaru w Treblince.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Treblinka w 3 ujęciach. 1. "To najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalne i pamiętne ze wszystkich zdjęcie holokaustu: przestraszony i o najwyraźniej przesądzonym losie mały chłopiec z podniesionymi rękoma,

stojący z innymi Żydami z warszawskiego getta pod nadzorem uzbrojonego niemieckiego żołnierza. W niedawnym eseju Erwin Knoll, redaktor wpływowego miesięcznika The Progressive, trafnie podsumowuje powszechny odbiór tego zdjęcia: Ta fotografia, być może najbardziej znany obraz holokaustu, ukazuje 7 letniego Tsvi Nussbauma z podniesionymi rękoma w Warszawie w 1943 r. Po wojnie Nussbaum wyjechał do Izraela a następnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował jako lekarz w Nowym Jorku.

“To fotografia, która zaczęła symbolizować holokaust: mały żydowski chłopiec z przybitym wystraszonym wzrokiem i podniesionymi do góry rękoma, otoczony przez nazistowskich żołnierzy. To ostatnia łapanka Żydów przeznaczonych do egzekucji podczas powstania w getcie warszawskim w 1943 r. W tle można zobaczyć więcej Żydów z podniesionymi rękami. Wpatrując się w to zdjęcie wiemy, że wkrótce wszyscy zginą. Fotografia pojawia się w archiwach i na wystawach, w artykułach magazynów i gazet dotyczących holokaustu, w telewizyjnych filmach dokumentalnych i książkach do historii. Do tej pory widziałem ją setki razy…”

To zdjęcie jest jednym z kilku tuzinów fotografii włączonych do oficjalnego raportu SS odnośnie akcji niemieckiej policji z kwietnia-maja 1943 r. przeciwko warszawskiemu gettu. Przez dekady od zakończenia wojny zostało powielone miliony razy w niezliczonych książkach, magazynach i filmach, służąc za swojego rodzaju ilustrację holokaustu „na każdą okazję”. Jej powiększenia pojawiały się na wystawach i ekspozycjach dotyczących holokaustu w krajach całego świata. Milionom ludzi pozwolono wierzyć, że oszołomiony chłopiec na tej przejmującej fotografii został zamordowany wkrótce po uwiecznieniu tego pamiętnego obrazu na kliszy.

„Fotografia rozdziera serce”, skomentowało Washington Post, „ponieważ wydaje się, że chłopiec, podobnie jak miliony Żydów i innych, zginie z rąk nazistów”. W reklamie zbioru sensacyjnych książek o holokauście z 1979 r. opublikowanej w przodującym amerykańskim tygodniku, zdjęcie to pojawia się z podpisem: „Nazywał się Arthur Chmiotak. W maju tego roku skończyłby 42 lata, ale został zagazowany w nazistowskim obozie koncentracyjnym jeszcze zanim skończył 10 lat. Dlaczego? Ponieważ był „niepożądany”, był chwastem w ogrodzie perfekcyjnych aryjskich kwiatów Hitlera. Po prostu jeden z ponad 6 milionów, którzy musieli zostać wyeliminowani…”

W Niemczech powszechnie wykorzystywany szkolny podręcznik opisuje to zdjęcie młodym czytelnikom tymi słowy:

„Warszawa, maj 1943 r.: zniszczenie żydowskiego getta i deportacja jego mieszkańców na zagazowanie do obozu w Treblince”. /wytłuszczenie-moje/

Jednakże w przeciwieństwie do legendy, „chłopiec z getta” nie został zabity. Przeżył wojenne internowanie w Warszawie i w niemieckim obozie koncentracyjnym. Tsvi Nussbaum w 1982 r. Kilka dekad po uwiecznieniu na zdjęciu nowojorski lekarz, Tsvi C. Nussbaum, ujawnił, że to on był chłopcem na słynnej fotografii. „Pamiętam, że przede mną stał żołnierz, który rozkazał mi, abym podniósł ręce do góry”, wspominał później Nussbaum. Po interwencji jego wuja, 7 letniemu chłopcu pozwolono dołączyć do reszty rodziny. Razem z krewnymi młody Nussbaum został deportowany z Warszawy w 1943 r. do obozu Bergen-Belsen w zachodnich Niemczech. Po wyzwoleniu pod koniec wojny wyjechał do Izraela, skąd wyemigrował w 1953 r. do Stanów Zjednoczonych. W 1990 r. mieszkał w Rockland County w stanie Nowy Jork. Historia Nussbauma wytrzymała krytyczne analizy i nawet dekady później wciąż jest on uderzająco podobny do chłopca na fotografii. Żydowscy historycy holokaustu, „którzy przez długi czas uważali to zdjęcie za rodzaj świętego dokumentu”, nie byli uszczęśliwieni objawieniem Nussbauma, relacjonował The New York Times, ponieważ byli „przekonani, że symboliczna moc fotografii zostałaby umniejszona, gdyby uwieczniony na niej chłopiec przeżył”.

Sam Nussbaum był zaskoczony takimi obawami. „Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że wszyscy pokładają wagę 6 milionów Żydów w tym zdjęciu”, powiedział. „Dla mnie był to incydent, w którym uczestniczyłem, to wszystko”. Dr. Lucjan Dobroszycki z Instytutu Yivo, żydowskiego centrum historycznego w Nowym Jorku, ostrzegł, że “ta wspaniała fotografia najtragiczniejszego wydarzenia holokaustu wymaga większego poziomu odpowiedzialności od historyków niż jakakolwiek inna. Jest zbyt święta, by pozwolić ludziom robić z nią, co chcą”. Innymi słowy Dobroszycki zasugerował, że nie wolno pozwolić, by prawda historyczna pomniejszyła emocjonalne oddziaływanie i użyteczność zdjęcia. Powszechnie postrzegana jako jeden z najbardziej emocjonalnie wpływowych obrazów, fotografia ta jest w rzeczy samej mówiącym dowodem na tragiczny los europejskich Żydów podczas II wojny światowej, lecz w sposób nieco inny, niż wielu w to wierzy."

Dr Mark Weber

Źródło: //www.ihr.org/jhr/v14n2p6.html Tekst pierwotnie wydrukowany w periodyku: The Journal of Historical Review, March-April 1994 (Vol. 14, No. 2), pages 6-7. Całość w wersji angielskiej, wraz z przypisami: ‘The ‘Warsaw Ghetto Boy’. www.bibula.com/
 
2. Eugene M. Kulischer:


 "Niemcy są wrogami judaizmu i dlatego muszą być ścigani ze śmiertelną nienawiścią. Celem judaizmu jest dzisiaj bezlitosna kampania przeciwko wszystkim Niemcom i kompletne zniszczenie tego narodu. Żądamy całkowitej blokady handlowej, import surowców ma być wstrzymany i odwet dokonany na każdym Niemcu, kobiecie i dziecku."


Kulischer był bardzo wpływowym żydem. Podczas II wojny światowej był członkiem i konsultantem Office of Strategic Services (OSS), (Biura Służb Strategicznych – agencji wywiadowczej Stanów Zjednoczonych działającej w latach 1942-1946, poprzednika CIA). Kierował również Międzynarodowym Biurem Pracy w Montrealu. W 1943 roku opublikował książkę "Przemieszczanie się ludności w Europie" (The Displacement of Population in Europe). Na dane zawarte w tej publikacji składała się praca kilkudziesięciu instytucji, których olbrzymia sieć kanałów informacyjnych, jawnych i tajnych, oplatała całą ówczesną Europę. Kulischer był w ten sposób jednym z najlepiej poinformowanych ludzi na temat sytuacji demograficznej i przemieszczania się ludzi w Europie.


Kulischer o wypędzeniu i deportacji żydów podczas wojny, pisze m.in. tak:


"Polskie getta nie są ostatnim etapem przymusowej migracji Żydów. 20 listopada 1941 roku Gubernator Hans Frank ogłosił, że polscy Żydzi będą ostatecznie transportowani dalej na wschód. Od lata 1942 getta i obozy pracy w niemieckiej okupowanej strefie Wschodnich Terytoriów staną się miejscem docelowym deportowanych zarówno z Polski, jak i z zachodniej i centralnej Europy, w szczególności był przewidziany nowy, na dużą skalę, transport z warszawskiego getta. Wielu deportowanych było wysłanych do obozów pracy położonych przy froncie sowieckim, innych do pracy przy mokradłach w Pińsku, czy gett w krajach bałtyckich, Białorusi i Ukrainie."


Kulisher stwierdza, że usunięcie żydów dalej na wschód było głównie motywowane pragnieniem użycia ich jako siły roboczej także dla potrzeb armii frontowej. Żydzi nie byli wysyłani do pracy w Rzeszy, bo to naruszałoby politykę Niemiec jako kraju wolnego od żydów. Nigdzie w swojej książce, która ukazała się już w czasie kulminacji tzw. Holocaustu (1943), Kulischer nie wspomina o obozach eksterminacyjnych czy o nazistowskiej polityce ludobójstwa żydów, a wręcz przeciwnie, dane zawarte w tej książce pokrywają się z polityką ówczesnych władz niemieckich, co sam autor z pewnym zaskoczeniem przyznaje.

archive.org/stream/displacementofpo031323mbp/displacementofpo031323mbp_djvu.txt


3. Brak jakichkolwiek śladów masowych grobów.


Treblinka II - badanie georadarem (ang. ground-penetrating radar, GPR) – wysokorozdzielcza, mobilna metoda geofizyczna oparta na emitowaniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości z zakresu krótkich do ultrakrótkich fal radiowych i rejestracji fal odbitych od warstw charakteryzujących się zmianami własności dielektrycznych.


Przez 6 dni, w październiku 1999 roku, australijski zespół pod kierownictwem Richarda Krege, kwalifikowanego inżyniera elektronika, prowadził dokładne badania ziemi w miejscu dawnego obozu Treblinka II. W tym miejscu wg historyków, więcej niż 500 000 żydów miało być zamordowanych (tu świadkowie podawali sprzeczne wersje technik uśmiercania, od pary wodnej, elektrowstrząsów aż po czad z silników Diesla) i następnie zakopanych w masowych grobach. Zgodnie z Encyklopedią Holocaustu (1997) "w sumie 870 000 ludzi" było zamordowanych pomiędzy lipcem 1942 a kwietniem 1943, następnie pomiędzy kwietniem i lipcem 1943 setki tysięcy zwłok miało być rzekomo odkopanych i spalonych na dużych stosach zbudowanych z szyn kolejowych.


Zespół Kregea dysponował nowoczesnym georadarem (koszt 80 000 USD), który wysyłał pionowe sygnały widoczne następnie na monitorze komputera. GPR wykrywał wszelkie duże zakłócenia w strukturze gleby do głębokości 4 - 5 metrów, a czasami do 10 metrów. Takie radary są rutynowo używane na całym świecie przez geologów, archeologów i policję. W Treblince przeprowadzono również badanie wielu próbek ziemi przy pomocy narzędzia wiercącego. Nie znaleziono zakłóceń w glebie, które mogłyby potwierdzać pochówek setek tysięcy ciał czy nawet dowodów, że grunt kiedykolwiek był ruszany. Ponadto, Krege i jego zespół nie znalazł dowodów na istnienie indywidualnych grobów ludzkich, kostnych pozostałości, popiołów ludzkich czy też popiołów ze spalonego drewna.

Film 3.16 min

archive.org/details/TreblinkaInvestigation-GroundPenetratingRadarStudy
 

www.fpp.co.uk/Auschwitz/Treblinka/IHRJ191000.html

KOMENTARZE

 • Żydowska narracja o holokicie sypie się jak domek z kart, jak babki z piasku
  dzięki otwartym i dostępnym archiwom, internetowi i odwadze o tym głośno mówiącym i piszącym w tym i prawym żydom. Dałem 5*****!. Pzdr!
 • Więcej takich artykułów!
  5*
 • @RAM 11:42:41
  Basen i inne "przyjemności" w Auschwitz29

  https://img.sadistic.pl/pics/9f0eb7eb1e95.jpg

  https://www.sadistic.pl/basen-i-inne-przyjemnosci-w-auschwitz-vt257237.htm
 • @RAM 11:42:41
  Z WIZYTĄ W AUSCHWITZ. DAVID COLE
  Prezentowany tekst D. Cole’a jest zapisem z kasety video.

  http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2011/03/a65.jpg?w=300

  David Cole i Ernst Zündel

  Jest bezdyskusyjnym faktem historycznym, że podczas II wojny światowej Niemcy prowadzili sieć więzień i obozów pracy tak w Niemczech, jak i na terytoriach, które kontrolowali. Do tych obozów wysyłano żydów, jeńców wojennych, bojowników ruchu oporu, Cyganów i innych ludzi, uważanych za wrogów III Rzeszy. Największym z tych obozów był obóz nazywany Auschwitz, znajdu­jący się w Polsce. Internowani w Auschwitz – mężczyźni, kobiety i dzie­ci – pochodzili z całej Europy. Zdolnych do pracy wykorzystywano jako siłę roboczą dla potrzeb niemieckiego przemysłu wojennego. Auschwitz został wyzwolony przez Armię sowiecką w styczniu 1945 roku. I tu kończy się concensus.

  Całość tu

  http://wolna-polska.pl/holo-mit/z-wizyta-w-auschwitz-david-cole
 • @RAM 11:42:41
  Mit holokaustyczny i jego zadanie.


  https://i.imgur.com/f9Zui.jpg  https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=3
 • @RAM 11:42:41
  https://www.google.pl/search?q=basen+p%C5%82ywacki+w+auschwitz&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwizqOjF_-DWAhXCZlAKHUM5AfQQsAQIMw&biw=1366&bih=637
 • @RAM 11:42:41
  Auschwitz czyli obóz w Oświęcimiu

  https://img.sadistic.pl/pics/a4ecea398578.jpg

  Jak na mój gust zebrała się grupa obozowiczów, stoją sobie i słuchają orkiestry. Nie widzę maszerujących więźniów. Po prostu coś się dzieje - niczym na Wrocławskim runku. Tłumaczenie, że pomagało to w liczeniu wychodzących i wracających więźniów jest po prostu IDIOTYCZNE! Jeśli byłbym SS manem, wydałbym rozkaz - marsz parami ? czwórkami lub piątkami, równo bo jak nie... Orkiestra pomagała w liczeniu więźniów...?


  Sprawa druga : Obozowy basen pływacki !


  https://img.sadistic.pl/pics/b3ea1d2473c0.jpg

  https://img.sadistic.pl/pics/fcea2da4cd4d.jpg

  Tak w Oświęcimiu mieli basen. Trampolina, słupki, najprawdopodobniej prysznice i brodzik tak by nie dostać szoku termicznego wskakując do wody. Dziwnym trafem nie jest to punkt zwiedzania jeśli wynajmujesz przewodnika. Dla zainteresowanych - znajduje się on za blokiem nr 6
  Budując obóz ŚMIERCI sprawą naturalną jest budowanie basenu dla skazańców... Hitler

  Kolejna sprawa : budka dla SS mana organizującego apele.


  https://img.sadistic.pl/pics/0a75ba72aa05.jpg


  Oficjalnie budka ta miała chronić go przed złymi warunkami pogodowymi. Jak na mój gust to... budka ma pewną wadę - podczas deszczu, śniegu, gradobicia lub plagi żab spadających z nieba - dość spore otwory sprawiłyby, że mu kurwa będzie sporo na łeb leciało... Genialni inżynierowie, konstruktorzy, pierwsi zbudowali samoloty odrzutowe, latające bomby, rakiety V2, masę samolotów itd. i zbudowali taką gównianą budkę ? lodówka!

  Kolejna sprawa: cele śmierci...


  https://img.sadistic.pl/pics/c37a00bbb5e3.jpg

  Cela śmierci w której trzymano więźniów przeznaczonych na rozstrzelanie. Może za dużo naoglądałem się filmów ale takie cele wyglądały jak dla mnie na "zwykłe" karcery. Mała cela, kibelek, baaardzo malutkie okienko i cela ogólnie bardzo ciemna. Jeśli wrzucasz tam kogoś na rozstrzelanie po co montować tam ogrzewanie ??? Aha - jeszcze jedno - w obozie był podział na różne rodzaje więźniów - polityczni, żydzi, pedałki i... więźniowie aspołeczni. Ci ostatni więźniowie jeśli dobrze rozumie sprawiali problemy, były to po prostu zakapiory robiący zadymy. Może się mylę ale dobrym sposobem na uspokojenie zakapiora byłby... karcer ?

  Żydzi, żydzi i jeszcze raz żydzi...


  https://img.sadistic.pl/pics/e9413b26ff82.jpg


  Na prawie każdej tablicy informacyjnej musi, po prostu kurwa musi być informacja, nacisk na to, że to właśnie Żydzi tu ginęli. Szczytem jest informacja o 17.000 Żydówkach i nie-żydówkach... Ręce opadają jak mija się kolejne budynki i kolejne wystawy - żydzi w Polsce - deportacja itd żydzi na Słowacji... i tak na każdym kroku.

  Ostatnia sprawa : miejsca niedostępne i pomijane


  https://img.sadistic.pl/pics/11c35e65a182.jpg

  Nie wiem... może ktoś mi powie - dlaczego niektóre miejsca w Auschwitz są niedostępne ? Okna zamalowane na czarno ? Zobaczymy tam coś gorszego niż komory gazowe i piece ???? Wątpię. Może zobaczymy tam... nie wiem.. Pocztę ? Świetlicę ? Kaplicę ? Jak jakiś czas temu zobaczyłem informacje o teatrze w obozie to myślałem, że ktoś jest niespełna rozumu. Jak zobaczyłem fotki waluty więziennej to miałem podobne odczucia. Jak usłyszałem o domu uciech dla więźniów to zacząłem się śmiać, że ktos niezłe głupoty wygaduje/wypisuje... Teraz już nie jestem tego pewien. Jeśli zaczniecie myśleć logicznie to coś zaczyna mocno śmierdzieć. Pytanie : dlaczego ludzie wysiadający z pociągów, po selekcji, przeznaczeni do gazu i spalenia - mieli obcinane włosy ? Bo włosy się nie spalą ? Nie-e. Oficjalne wersja jest taka, że (zawszawione włosy znienawidzonych żydów) służyły do wypychania materaców dla niemieckich kobiet: Wyobraźcie sobie sytuację: Przychodzi SSman do domu i od progu woła: HO HO HO wesołych świat ! Przyniosłem Ci meine żono materac do spania ! Trochę się rusza bo jest tam pełno zawszawionych włosów prosto od żydów - trochę z głowy ale dużo łonówek - tak jak lubisz... głową w mur.

  Jeśli ruscy kłamali na temat Katynia do dlaczego nie mogli kłamać na temat obozów ? Przez parę lat po wyzwoleniu nie pozwolili nikomu tam wchodzić... hmmmm Dużo rzeczy zostało przebudowanych i WYBUDOWANYCH PO WOJNIE ! Hmmmm
  Czy ktoś miałby powód nie mówić całej prawdy o obozach ? Jeśli ktoś chce samemu poszperać to zapraszam do Google


  https://www.sadistic.pl/auschwitz-czyli-oboz-w-oswiecimiu-vt256966.htm


  Prawda za bramami Auschwitz 1/6

  David Cole jest poszukiwaczem prawdy i uczciwym człowiekiem. W tym filmie dokumentalnym przedstawia wiele dowodów, że oficjalna historia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz jest kłamstwem. David Cole jest żydem, dlatego jego świadectwo jest tym bardziej wiarygodne. Jest to dokument poddający w wątpliwość wiarygodność amerykańskich materiałów. Dowiemy się, że np. na oryginalnych rzekomo filmach widzimy komory gazowe w jednym z obozów, gdzie z całą pewnością komór nigdy nie było, a mydło z ludzi to też był chwyt propagandowy, co współcześnie przyznają nawet żydowscy historycy.
  Czy Niemcy rzeczywiście wytwarzali mydło z ludzkiego tłuszczu?:

  http://www.polskapartianarodowa.org/i...

  Rewizjonistyczny film, poddający w wątpliwość nie tylko ilość ofiar obozu w Auschwitz, ale i istnienie tam komór gazowych. Autor filmu przedstawiając się jako Żyd, bierze sobie prywatną przewodniczkę i zwiedza z nią obóz. Przewodniczka opowiada to, co zazwyczaj Żydzi chcą usłyszeć. Kolejna przewodniczka przedstawia fakty inaczej. Jeszcze inną wersję prezentuje dr Franciszek Piper, dyrektor muzeum. Wszyscy oni utrzymują, że komory gazowe istniały, również ta, w KL 1 starym, pierwotnym obozie, która przez kilka lat przed wyzwoleniem z całą pewnością pełniła funkcję schronu przeciwlotniczego, miała kilka pomieszczeń, w tym łazienkę i ubikację, a po wyzwoleniu została przebudowana do obecnej postaci. W filmie prezentowane są fakty: wyniki badań Katedry Medycyny Sądowej, wykazujące brak śladów cyklonu B na ścianach komory gazowej, stanowiska współczesnych historyków na temat przekłamań w procesie norymberskim. Konkluzją jest hipoteza, że być może ludobójstwo przy pomocy gazu miało być jedynym argumentem, odróżniającym poczynania Niemców od tego, co z niemieckimi jeńcami robili zwycięscy alianci... Kwestia pozostaje nadal otwarta. Film pod względem technicznym robi wrażenie bardzo amatorskiego, ale i tak jest warty obejrzenia. Materiał zrealizowano w 1992 roku. Szkoda, że komendant Auschwitz został tak szybko powieszony, wiedzielibyśmy wszystko o Auschwitz. A Dlaczego nie obalono merytorycznie jego założeń tylko został uznany za największego kłamcę Oświęcimskiego i ma zakaz wjazdu do Polski, dlaczego potraktowano tak historyka? Czy dociekanie prawdy jest aż tak niewygodne? Samo to jaka jest nagonka na tego człowieka zmusza do myślenia. Prawda jest taka, że nigdy nie było czegoś takiego jak ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej(shoah), cała wojna i komunizm były zaplanowanym przez międzynarodowe żydostwo holocaustem narodów. Komory gazowe nie istniały i jest to udowodnione naukowo, liczba 6 mln zamordowanych to żydowski mit powtarzany już przed I WW. W rzeczywistości nie zginęło nawet 0.5 mln żydów, którzy to byli przede wszystkim ofiarami epidemii tyfusu i własnych Sonderkommand które swoim okrucieństwem chciały przypodobać się Niemcom. 

  https://www.youtube.com/watch?v=In2qQ5BUgpM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031