Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
130 postów 1690 komentarzy

Ks. Henryk Zieliński bojkotuje Izrael?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ks. Henryk Zieliński w "Salonie dziennikarskim" w publicznej TVP powiedział, że żydzi kierują się innym niż "my" pojęciem prawdy: "Dla niereligijnego Żyda albo syjonisty prawdą jest to, co służy interesom Izraela".

„Jest inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co ja mówię z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi z dobrem. Ale dobrem przez niego pojętym. Jeżeli to jest Żyd religijny, to prawda oznacza zgodność z dobrem, którym jest Bóg, z panem Bogiem, czego Bóg chce. Natomiast jeżeli to jest Żyd niereligijny albo syjonista, to prawda dla niego jest czymś albo zupełnie subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela”.

Tę prawdę podczas „Salonu dziennikarskiego” w telewizji publicznej [powinno być narodowej], odkrył ksiądz Henryk Zieliński, naczelny tygodnika „Idziemy” (jest jednym z realizatorów tego programu). Prowadzący „Salon” Michał Karnowski, dziennikarz „Sieci”, nie zareagował. Publicyści komentowali spot Fundacji Ruderman Family, w którym amerykańscy żydzi powtarzają „Polish Holocaust”. 

Ks Zieliński nie wie albo też nie chce wiedzieć o tym, że syjonizm jest kwintesencją judaizmu.

W rzeczywistości często okrutna i arogancka polityka Izraela oraz często aroganckie postawy tego, co nazywa się, żydowskim lobby lub zorganizowaną społecznością żydowską* (jak loża B’nai B’rith „Synowie Przymierza” z ateistą prof. Janem Woleńskim czy etykiem marksistowskim prof. Janem Hartmanem), nie są aberracją, ale raczej są głęboko zakorzenione w żydowskich religijnych pismach i w stuleciach żydowskiej tradycji.

Podstawowym powodem, dla którego syjonizm stał się koniecznością, był fakt, że judaizm, wszędzie gdzie istniał żył "pędem przeszłości", ten pęd nagle zaczął się wyczerpywać i dlatego naglącą koniecznością stało się ustanowienie centralnego organu [państwa Izrael], który by jednoczył światowe żydostwo we współczesnym świecie. Religijne znaczenie syjonizmu staje się bezdyskusyjne, kiedy uświadomimy sobie, że to w Izraelu stworzono znakomite warunki dla organicznej jedności religii żydowskiej.

Izrael jest państwem wyznaniowym, religią państwową jest judaizm [nowa ortodoksja S. Hirscha]. Przestrzega się ściśle biblijnych i talmudycznych praw i przepisów pokarmowych w wojsku i instytucjach państwowych, cywilne prawa osobiste (małżeństwo, rozwód) podlegają wyłącznie jurysdykcji sądów rabinackich i stosują się do żydowskiej tradycji. Nieżydzi podlegają odrębnym sądom religijnym. Nie można zawierać ślubów cywilnych. W szkołach państwowych naucza się religii. Obecnie większość Żydów ortodoksyjnych na świecie to nowocześni ortodoksi. Dominuje także w większości krajów, gdzie mieszka diaspora żydowska, z wyjątkiem USA, gdzie dominuje judaizm reformowany. W przeciwieństwie do judaizmu ultra ortodoksyjnego korzystają oni z techniki, ubierają się zgodnie ze współczesną modą i pracują w świeckich zawodach, jak prawnicy, lekarze, policjanci itd. W USA określa się go czasem jako judaizm centrowy pomiędzy ultra ortodoksją a judaizmem reformowanym.Większość ludzi woli przyjemne mity od nieprzyjemnych prawd i woli wierzyć w to, co jest najbardziej wygodne i przyjemne.

To jeden z powodów, dlaczego tak wielu z nas lubi myśleć, że wszystkie religie mają wspólne humanistyczne wartości podstawowe i wszystkie dążą, każda na swój sposób, do tej samej ostatecznej prawdy. Jednak judaizm nie jest tylko "inną religią". Jest unikalny wśród głównych religii świata. Jego nauki nie są przeznaczone dla wszystkich ludzi. Jego moralność nie jest uniwersalna. Judaizm jest religią dla jednego konkretnego ludu. Religia żydowska opiera się nie na relacji między Bogiem, a ludzkością, ale raczej na "przymierzu" lub umowie między Bogiem a "wybranym" narodem - wspólnoty znanej jako żydzi, naród żydowski, Izraelici, Hebrajczycy, czyli "Lud Izraela".

[*] A Lifetime Commitment to Judaism, and a Bequest to B’nai B’rith  (Judaiści żydowscy przekazują w darowiznach majątki loży B'nai B'rith)

//www.bnaibrith.org/magazine-articles/a-lifetime-commitment-to-judaism-and-a-bequest-to-bnai-brith

 

PS. BDS Nominated for Nobel Peace Prize (Organizacja BDS - bojkotująca Izrael została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla)

February 2, 2018 — Norwegian parliamentarian Bjørnar Moxnes has officially nominated the BDS movement for Palestinian rights for a Nobel Peace Prize. 

 

 

GT

KOMENTARZE

 • @Autor
  Gdyby czytał Pan moje teksty, to wszystkie te "prawdy" byłyby oczywistością w świetle porównań cywilizacyjnych; każda cywilizacja ma swoje pojęcie i rozumienie prawdy.
  Błąd ks. Zielińskiego dotyczy rozumienia dobra, które też jest pojęciem wewnątrzcywilizacyjnym a nie uniwersalnym.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:22:40
  To pan, panie Wojas nie zrozumiał. I nie wiem, czy rozumie pan też siebie, no chyba, że na wzór judaistyczny uważa pan, że prawda jest pojęciem wewnątrzcywilizacyjnym, a nie uniwersalnym:)))
 • @stanislav 00:48:45
  Przepraszam bardzo za błąd w nazwisku, oczywiście winno być : "To pan, panie Wojtas..."
 • @stanislav 00:48:45
  Zadziwia mnie Pan swym brakiem wiedzy filozoficznej; jak się kogoś krytykuje, to wypadałoby rozumieć problematykę.
  Nawet nie wiem, co odpowiedzieć: uczyć to trzeba się w szkole.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031