Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

To kiedy KGB_sta przybędzie do Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czaputowicz: Być może kupimy gaz z Nord Stream Szef MSZ nie wykluczył, że Polska kupi gaz ze zwalczanego przez siebie gazociągu łączącego Rosję i Niemcy.

28.08.2018
Cyt://Janusz Sanocki o stosunkach polsko-rosyjskich i roli kościołów w dziele pojednania obu narodów
6 lat temu w Warszawie podpisano duchowe Przesłanie do Narodów Polski i Rosji. Czy jego wymowa jest dziś aktualna?//
https://jeznach.neon24.pl/post/145261,pojednanie-z-rosja

30 sierpnia 2018
Cyt://Kolejny odlot marszałka seniora. Doradza synowi, by zaprosił Putina do Polski//
https://natemat.pl/247853,kiedy-putin-odwiedzi-polske-kornel-morawiecki-ma-rade-dla-premiera

08 września 2018
Cyt://Senator Maciej Grubski został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej – poinformował rzecznik ds. dyscypliny partii Łukasz Abgarowicz. Zawieszenie senatora ma związek z wywiadem, którego udzielił portalowi Sputnik.
Jako pierwszy o sprawie poinformował portal Fakt24.pl.
Senator Maciej Grubski udzielił w środę wywiadu portalowi Sputnik. Mówił w nim m.in., że jest „pod ogromnym wrażeniem” Władimira Putina i „ma do niego pełen szacunek”.//

02 października 2018
Cyt://Władimir Putin chce współpracy z Polską
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o ratyfikowaniu umowy o finansowaniu i realizacji programu współpracy transgranicznej „Polska-Rosja" i „Rosja-Łotwa" na okres 2014-2020 roku//

07 października 2018

//Czaputowicz: Być może kupimy gaz z Nord Stream
Szef MSZ nie wykluczył, że Polska kupi gaz ze zwalczanego przez siebie gazociągu łączącego Rosję i Niemcy. - Będziemy kupować najtaniej, być może ze Stanów Zjednoczonych, być może z Niemiec - zadeklarował Czaputowicz.

Deklaracja padła podczas piątkowej debaty w Fundacji Batorego. W ten sposób minister odpowiedział na pytanie, czy Polska skorzysta z ewentualnej oferty Rosjan, jeśli po wygaśnięciu obecnej umowy z Gazpromem Polska nie zdąży na czas wybudować gazociągu Baltic Pipe łączącego Polskę i Danię. Czaputowicz stwierdził jednak, że ma nadzieję, że nie będzie konieczności takiego wyboru.

Odpowiedź dyplomaty zaskoczyła członków dyskusji, bo Polska od dawna sprzeciwia się rosyjsko-niemieckiemu projektowi ze względów politycznych, uznając go za potencjalne narzędzie nacisku na państwa w regionie, szczególnie Ukrainę.

"Słowa ministra Czaputowicza brzmią szokująco. Jednocześnie świadczą o skandalu, jakim są opóźnienia projektu Baltic Pipe. Może okazać się, że Polska tak nieprofesjonalnie realizuje program dywersyfikacji źródeł energii, że na końcu i tak będzie kupować gaz od Gazpromu" - komentuje na łamach portalu Onet były dyplomata Witold Jurasz.

Jak dodał ekspert, Polska może być zmuszona w przyszłości zaakceptować wyższe ceny energii, m.in. ze względu na unijny spór o praworządność. Wszystko dlatego, że jedno z narzędzi pozwalających na obniżkę cen - odmrożenie puli uprawnień do emisji CO2 - wymaga zgody Komisji Europejskiej, z którą Polska jest w konflikcie. Czaputowicz zignorował takie niebezpieczeństwo, twierdząc, że obie sprawy nie są ze sobą związane.

"Szef dyplomacji wydaje się nie rozumieć, że polskie sprawy łatwiej jest załatwiać mając życzliwych partnerów. Za nierozumienie tego przyjdzie nam płacić więcej za prąd. Za nieskuteczność zaś w budowie Baltic Pipe zapłacimy dalszym uzależnieniem od Rosji" - podsumował Jurasz.//


https://wiadomosci.wp.pl/czaputowicz-byc-moze-kupimy-gaz-z-nord-stream-6303304015771265a

PS Tak wygląda żydowski Pax Russo - Americana w akcji...

KOMENTARZE

 • Przed chwilą słuchałem na TVP Info
  ...wypowiedź Mateusza Morawieckiego o pojawiających się na nie polskich portalach informacje, jakoby min. Czaputowicz wypowiedział się, że Polska będzie kupować gaz od Rosji przesyłany rurociągiem Nord Stream 2.
  To zwykły Fake News w wojnie informacyjnej.
 • Premier: Nie będziemy potrzebowali gazu, który będzie nas uzależniał od Rosji
  Premier przebywa na należącym do PGNiG placu wiertniczym w okolicach Kramarzówki na Podkarpaciu. Spółka testuje tam wydobycie gazu oraz przygotowuje się do kolejnego odwiertu.

  Wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego na Podkarpaciu to ważna gałąź tamtejszej gospodarki. Na terenie województwa zlokalizowanych jest 36 kopalni ropy i gazu i 4 podziemne magazyny gazu. 127 podkarpackich gmin czerpie zyski z opłat eksploatacyjnych. W 2017 r. wydobyto 1,37 mld m sześc. gazu, czyli 36 proc. krajowego wydobycia.

  https://www.tvp.info/39359266/premier-nie-bedziemy-potrzebowali-gazu-ktory-bedzie-nas-uzaleznial-od-rosji
 • autor
  Obecny szef PGNIG Wożniak już jako Mini. Gospodrki w w latach 2005-07 i pózniejszy V-ce Min. w rządzie Tuska, nie wykluczył, że Polska będzie kupować gaz z nitki budowanej Nord Streem.
  A tak po za tym, to czy będziemy kupować gaz z usraela katarski, czy od Rosji czy będziemy swój wydobywać to zależy od tego gościa z plackiem na głowie i jego braci, a nie od Czaputowicza, Morawieckiego, Kalsteina czy Michałyja Dudy, ci są od wykonywania poleceń w takich strategicznych kwestiach.
 • Pierwszy wywiad Czaputowicza do rosyjskich mediów
  //Szef MSZ podkreślił, że nie wyklucza spotkań dwustronnych na wysokim szczeblu, jeśli strony uzgodnią ich temat. - Niech spotkają się wiceministrowie spraw zagranicznych i określą, co można zrobić. Ja również jestem gotów do rozmów - zapowiedział szef polskiej dyplomacji.//

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031