Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1807 komentarzy

Argumentum ad hitlerum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słynne "urodziny Hitlera" w lesie były ustawką? 20 tys. zł za zorganizowanie imprezy.

Mateusz S., prezes stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, miał otrzymać od tajemniczych mężczyzn 20 tys. zł za zorganizowanie „urodzin Hitlera”. Gościem imprezy miała być Anna Sokołowska, która okazała się być dziennikarką "Superwizjera" - podaje portal wPolityce.pl.

Dziennikarze portalu dotarli do szczegółów śledztwa na temat zorganizowanych w maju 2017 roku w lesie pod Wodzisławiem Śląskim "urodzin Adolfa Hitlera", o których nagrał i wyemitował reportaż "Superwizjer" TVN.

Impreza wyglądała następująco: z daleka widać rozwieszone na drzewach czerwone flagi ze swastykami, z głośników słychać nazistowskie marsze wojskowe. Na miejscu powstało coś na wzór "ołtarzyka" ku czci Adolfa Hitlera z jego czarno-białą podobizną. W centralnym miejscu zawisła wielka drewniana swastyka nasączona podpałką do grilla. Po zmroku została podpalona, robiono sobie przy niej zdjęcia, palone były również race. Niektórzy uczestnicy spotkania przebrali się w mundury Wehrmachtu, Mateusz S. - w mundur oficera SS. Wychwalali rzekome osiągnięcia Hitlera, nie wspominając, że jest on odpowiedzialny za rozpętanie najstraszniejszej wojny w dziejach i śmierć milionów ludzi. Na koniec wznoszone były toasty "za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę". Częstowano się tortem w kolorach flagi Trzeciej Rzeszy.

Mateusz S. miał zeznać, że Sokołowska (prawdziwe nazwisko Sobolewska) przyprowadziła na imprezę Pawła Wacowskiego, drugiego dziennikarza "Superwizjera", podczas której wypytywali członków stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" o działalność, stosunek do uchodźców itp.

Reportaż wyemitowano w styczniu br. W sprawie propagowania faszyzmu pod Wodzisławiem Śląskim wypowiadały się najważniejsze osoby w państwie. Na polecenie gliwickiej prokuratury, która wszczęła śledztwo, ABW zatrzymała kilka osób, które brały udział w tych „obchodach”. Prowadzone były również działania zmierzające do delegalizacji stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność".

Pierwszy wyrok dla uczestnika "obchodów urodzin Adolfa Hitlera" już zapadł. Adam B. został uznany za winnego propagowania faszyzmu, a także nielegalnego posiadania broni. Musi zapłacić ponad 13 tysięcy złotych grzywny. Jak poinformowała prokuratura,  "oskarżony wyraził skruchę". Złożył także wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Śledczy zajmują się jeszcze sześcioma innymi osobami. 

Relacja organizatora „urodzin Hitlera” rzuca nowe światło na sprawę, którą tak dynamicznie rozdmuchał TVN. Wiele wskazuje na to, że grupa przebierańców z lasu pod Wodzisławiem Śląskim to w rzeczywistości opłaceni statyści. W czyim filmie zagrali? Kto naprawdę sfinansował tę imprezę i jaki był rzeczywisty udział dziennikarzy i ich stacji w tym wydarzeniu? Czy ujawnili istniejące zjawiska, czy też byli ich animatorami? - pyta dziennikarz Wojciech Biedroń.

 

źródło: wpolityce.pl

https://www.salon24.pl/newsroom/908925,slynne-urodziny-hitlera-w-lesie-byly-ustawka-20-tys-zl-za-zorganizowanie-imprezy

 

PS To nawet nie animatorzy to amatorzy.

Tu niżej to profesjonaliści, którzy mają wyczucie, smak i ...poczucie lojalności tak ważne w dzisiejszych czasach.

archive.org/details/youtube-_pq5CxGoEJ4

 

KOMENTARZE

  • Anakonda 2018
    https://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__phtz04_20181107rozpoczeciean18pcielinskicie4768.jpg

    Wczoraj ruszyły ćwiczenia Anakonda 2018 - sojusz rusko-pruski musi się mieć na baczności. Granicy rosyjsko-niemieckiej, na linii Wisły nie będzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031