Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

Holocaust w Norymberdze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Holocaustowi beletryści lubią twierdzić, że w procesach norymberskich, na posiedzeniach jawnych, "udowodniono" masowe mordy na żydach.

W rzeczywistości nic podobnego nigdy nie miało miejsca, a główne zarzuty nie odnosiły się w ogóle do rzekomego masowego mordowania Żydów.

Below: Proces norymberski został odrzucony jako farsa przez wszystkich uczciwych ekspertów prawnych. Ludzie byli oskarżani na podstawie dowodów z pogłosek[*] oraz o "zbrodnie" takie jak "prowadzenie wojny agresywnej". Sowieci, którzy wcześniej najechali Polskę, Finlandię i kraje bałtyckie, zasiedli w panelu sędziowskim i skazali przywódców niemieckich na śmierć za napaść na Polskę.


Oskarżenia w głównych procesach norymberskich były następujące:
"1. Udział we wspólnym planie lub spisku w celu dokonania zbrodni przeciwko pokojowi.
"2. Planowanie, inicjowanie i prowadzenie wojen agresywnych i innych zbrodni przeciwko pokojowi.
"3. Przestępstwa wojenne.
"4. Zbrodnie przeciwko ludzkości."


W normalnych systemach prawnych, ustaloną zasadą prawną jest, że nikt nie może zostać oskarżony o przestępstwo, które nie było przestępstwem w momencie popełnienia czynu — innymi słowy, nikt nie może zostać oskarżony z mocą wsteczną za czyn, który nie był sklasyfikowany jako przestępstwo w momencie, w którym zostało popełnione.


Akty oskarżenia w Norymberdze są oczywistym złamaniem tej zasady, co sprawiło, że słynny brytyjski generał Bernard Montgomery, zwycięzca bitwy pod El Alamein, trafnie zauważył w odniesieniu do procesów norymberskich, że nie chciałby już przewodzić żadnej armii, ponieważ teraz "przegranie wojny stało się przestępstwem". Sama podstawa prawna głównych zarzutów, jak i cały Proces Norymberski był od samego początku kpiną, ponieważ jedna z osądzających stron — Związek Radziecki — przez pierwsze dwa lata wojny był sojusznikiem Niemiec!


Ponieważ niemieccy przywódcy zostali oskarżeni o "prowadzenie agresywnej wojny" oraz "inicjowanie i prowadzenie agresywnych wojen i innych zbrodni przeciwko pokojowi" - a następnie zostali uznani za winnych przez sędziów, także sowieckich, stanowi to szczytowy przejaw cynizmu, jaki kiedykolwiek widziano na międzynarodowej scenie prawnej.


Jeśli Niemcy mogły zostać oskarżone o inwazję na Polskę 1 września 1939 r. (główny zarzut "prowadzenia agresywnej wojny"), to dlaczego Sowieci nie zostali oskarżeni o inwazję na Polskę 17 września 1939 r. - po zawarciu tajnej umowy z nazistowskimi Niemcami? Dlaczego Związek Radziecki nie został oskarżony o "prowadzenie agresywnej wojny" po inwazji na neutralną Finlandię w dniu 30 listopada 1939 r., nie wspominając już o zajęciu Litwy, Łotwy i Estonii przez Związek Radziecki w czerwcu 1940 r.? Cynizm Sowietów osądzających Niemców pod zarzutem "prowadzenia agresywnej wojny" stanowił tylko jedną z wielu drwin ze sprawiedliwości w Procesach norymberskich.


Trzeci zarzut, "zbrodni wojennych", był równie oburzający. Zgodnie z definicją zastosowaną podczas procesów, zbrodnia wojenna była "poważnym naruszeniem praw i obyczajów wojennych". Masowe sprzymierzone bombardowania niemieckich cywilów — rozpoczęte przez Wielką Brytanię (z odwetem Niemców po miesiącach nocnych bombardowań) - było z pewnością pogwałceniem "praw i zwyczajów wojennych", podobnie jak masowe gwałty Niemek przez żołnierzy radzieckich w 1945 roku. Jednak ci sami sprzymierzeńcy uznali, że można postawić niemieckich przywódców przed sądem za garść skandalicznych czynów popełnionych przez podwładnych — z których żaden nie był usankcjonowany przez przełożonych, w przeciwieństwie do bombardowania cywilów, pomysłu, który wyszedł od samego Winstona Churchilla.


Czwarty zarzut "zbrodnie przeciwko ludzkości" został niejasno zdefiniowany w procesach norymberskich jako akty "popełnione z prowadzeniem, czy w związku z agresywną wojną, a zatem stanowiące zbrodnie przeciwko ludzkości" (Orzeczenie: ustawa odnosząca się do zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, wyrok Międzynarodowego Trybunału Wojskowego). Innymi słowy, żaden z oskarżonych w Norymberdze nie był specjalnie oskarżony o masowe gazowanie Żydów czy o działalność obozów koncentracyjnych. Zarzucano im, że byli "ogólnie odpowiedzialni".


W rezultacie nie można twierdzić, że procesy norymberskie "udowodniły Holocaust".


Nawet większość "dowodów" wyprodukowanych podczas tych procesów już dawno została uznana za fałszywe. Czytanie niektórych tak niewiarygodnych "faktów" przedstawianych jako dowody graniczy ze śmiesznością. Przykładowo, niektóre "dowody" przedłożone w Norymberdze pod zarzutem "zbrodni przeciwko ludzkości ": fantastyczne zarzuty o " żydowskim mydle "," preparowanych głowach "," abażurach z ludzkiej skóry","gazowaniu przez parę wodną ", egzekucję przez "porażenie prądem", skarpetki zrobione z ludzkich włosów, a nawet zaskakujące oświadczenie "ocalałego", który twierdził, że SS zabijał Żydów, w jednym z polskich obozów, za pomocą "napędzanej pedałem maszyny do miażdżenia mózgu".
 
[*]
Konstytucja Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze.
Art. 21
Trybunał nie  będzie wymagał udowadniania faktów uważanych za powszechnie znane (judicial notice), ale przyjmie je jako bezsporny dowód. Trybunał przyjmie tę zasadę również w stosunku do oficjalnych rządowych dokumentów i raportów Narodów Zjednoczonych, a także aktów prawnych i dokumentów komisji powstałych, dla zbadania zbrodni wojennych... .
//avalon.law.yale.edu/imt/imtconst.asp#art21
Art. 19
Trybunał nie będzie związany regułami formalno-prawnymi w postępowaniu dowodowym. Przyjmie i zastosuje w najszerszym możliwym zakresie szybkie i nietechniczne procedury i dopuści wszelkie dowody, które będzie uważał za mające wartość dowodową.
//avalon.law.yale.edu/imt/imtconst.asp#art19
W Procesach Norymberskich dopuszczano ten sposób pogłoski, które w normalnym procesie nigdy nie byłyby dopuszczone.
Wikipedia: "Być może najważniejszą regułą w postępowaniu dowodowym to ta, że nie dopuszcza się "pogłoski" jako dowodu w sprawie."
//en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_evidence


Zdjęcie wprowadzające: Wyrok w Norymberdze (ang. Judgment at Nuremberg, niem. Das Urteil von Nürnberg) – amerykański dramat sądowy z 1961 roku w reżyserii Stanleya Kramera.

Cyt://To jeden z pierwszych filmów poruszających problem Holocaustu //

PS Proszę zwrócić uwagę na rok, 1961, to rok w którym rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna.https://wearswar.wordpress.com/2019/02/20/the-legally-flawed-nuremberg-war-crimes-trials-did-not-prove-the-holocaust-peter-winter-nuremberg-farce-quote-46/

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031