Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 1804 komentarze

Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytanie: gdzie Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm? Odpowiedź: wszędzie tylko nie w Izraelu.

"27 maja 1997 r. na szczycie NATO w Paryżu we Francji NATO i Rosja podpisały akt założycielski w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, mapę drogową dla przyszłej współpracy NATO-Rosja."


Cytat z aktu założycielskiego:

"NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel
wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla
korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i
wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm"

www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm

Cyt:"Rada NATO-Rosja (NRC) została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja. NRC zastąpiło Stałą Wspólną Radę (PJC), forum konsultacji i współpracy stworzone przez akt założycielski NATO-Rosja z 1997 roku."

 

Tegoroczna pierwsza sesja NRC odbyła się 25 stycznia 2019 jak poinformował TASS.

//BRUKSELA, 21. stycznia / TASS /. Tegoroczna pierwsza sesja Rady NATO-Rosja (NRC) na szczeblu ambasadorów odbędzie się 25 stycznia w Brukseli, służba prasowa NATO poinformowała TASS w poniedziałek.

„Po konsultacjach z Rosją, uzgodniliśmy, że 25 stycznia 2019 r. W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów. Rząd ”- podało źródło.

Strony mają omówić sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa i przejrzystości wojskowej w Europie, a także sytuację w Afganistanie. Strony potwierdzą również swoje stanowisko w sprawie konfliktu ukraińskiego.//

//tass.com/world/1040965

 Struktura Rady NATO - Rosja

www.nato.int/nrc-website/media/65228/nrc_structure-external.pdf

 

KOMENTARZE

 • Autor
  "Cytat z aktu założycielskiego:
  "NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel
  wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla
  korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i
  wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm""

  Kluczem do zrozumienia tego tekstu nie jest słowo nacjonalizm", a słowo "agresywny".
  Sam nacjonalizm może być zarówno ideą - pozytywnym uczuciem, czy decyzją uczuciową miłości swojego narodu, wyrażającą się zwłaszcza gotowością jego obrony jako ludzkiej i narodowej wartości niezbędnej dla życia narodu, wyrażającej jego tożsamość i przynależność, historię i tradycję, mądrość doświadczeń pokoleń narodu i dziedzictwa dóbr wspólnych niezbędnych dla organizacji zaspokajania potrzeb członków narodu, oraz gwaranta pokojowych relacji z innymi narodami mającymi pokojowe intencje, ale i negatywną, agresywną, zbrodniczą ideologią szowinizmu na tle narodowym (szowinizmy mogą być na tle dowolnej ideologii).

  Najwyraźniej NATO i Rosja nie uznawały wtedy Izraela za państwo agresywne.

  Teraz jednak to się zmieniło, bo wojna żydowsko-polska jest oczywistą wojną agresywną, i to na motywie szowinistycznym. - Nawet skrajnie szowinistycznym, bo już terrorystycznym, wymuszeniowym.
  Tu już słowa "naród" i "nacjonalizm" schodzą w cień, zostaje głównie agresywny terroryzm państwowy.

  Tego zaś ani NATO, ani Rosja z pewnością nie poprą, bo to jest i niemoralne i nieludzkie.

  Teraz wyraźnie widać też żydowski terroryzm państwowy wobec Palestyńczyków, i to nie tylko izraelski, ale i żydowskich organizacji i osób wpływowych z całego świata.

  Zawsze mówiono że naród jest największą możliwą wspólnotą wewnątrz ludzie mogą się zgodnie zorganizować.

  Teraz już powinno przyjść opamiętanie świata, bo bez moralności i człowieczeństwa już wszystko traci sens, już pozostaje ludzkości zamknąć się w swoich izolacjonizmach ... narodowych, bo tylko wewnątrz narodu można mieć pełnię zgodności wobec idei i celów oraz powstrzymywać oszołomstwa ideologii.
 • WPS
  Jak pan myśli, czy od czasu podpisania dokumentu ( który pan wyżej cytuje) o nazwie "Akt Stanowiący o podstawach wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa" w Paryżu w dniu 27 maja 1997 r. ( ze strony FR podpisującym był pijaczyna B.Jelcyn ) zaszły jakieś faktyczne wydarzenia, a co za tym zmiany w realnej polityce europejskiej i światowej oraz takie "drobiazgi", jak zmiany w kierownictwie FR? Czy też może ich pan "nie zauważył" ?!
 • @stanislav 13:15:21
  Jest pan po prawie czy nie...

  Jeszcze raz powtórzę...formalną podstawą stosunków NATO-Rosja jest nadal akt z 1997 roku. KGB_sta Putin nie uznał go za nieważny czy za nielegalny.

  Zresztą w roku 2000 w rozmowie z Clintonem jasno stwierdził publicznie, że chciałby znaleźć się w tym żydowskim NATO_wskim gronie:)
 • @stanislav 13:15:21
  "Rozumowanie" Arjanka jest nie tylko zupełnie niehistoryczne, jak i politycznie prymitywne.

  Dowód:

  1. Powoływanie się na konferencję paryska NATO - Rosja z 1997 roku (Rosja pod władzą pijaczyny Jelcyna i żydowskich oligarchów z Bieriezowskim na czele; NATO zgrywający sojusz obronny i samoograniczający się w przeddzień ataku na Serbię i zaprojektowanego "terroryzmu' a'la 9/11/2001 ).To zupełnie tak jakbyśmy analizowali przebieg i skutki II WŚ i powoływali się wyłącznie na Traktat Monachijski :)))

  2. Rosja jako państwo wielonarodowe i wielonarodowościowe musi dla powodzenia swojej polityki państwowej sprzeciwiać się "nacjonalizmom" jako efektywnemu narzędziu globalnej mafii dla destabilizacji Rosji.
  Co innego Polska, która będąc w wyniku II WŚ w zasadzie państwem mono etnicznym winna budować swoją suwerenną doktrynę państwową w oparciu o nacjonalizm i integralność terytorialną( nie związkową , czy federacyjną jak w przypadku Rosji). W przypadku Polski bardzo groźnym narzędziem jest właśnie żydowsko-unijna koncepcja regionalizacji, czyli dezintegracji polskiej przestrzeni gospodarczo-kulturowej.

  To tak w skrócie panie manipulancie Arjanek. Żadne maski hiper nacjonalizmu z pana strony nie ukryją istoty i celu pana działań :)))) Nie z nami te numery Brunner :)))
 • @Arjanek 13:29:53
  KGBista FSBista Putin, to od 2000 roku prezydent Federacji Rosyjskiej, który swoim "partnerom" mającym bardzo często korzenie ze służb żydo-anglosaskiego Zachodu - często mówi to, co chcą usłyszeć i to co dobrze brzmi w świecie " miłośników prawa" ( które pana tak podnieca, jak podnieca także " mędrców prawa"- oczywiście tylko im wygodnego prawa). Jako prezydent wielkiego kraju, osaczanego przez globalną mafię, musi jednak stąpać twardo i pragmatycznie, i tak też czyni.
  Dlatego takie "szokujące zdjęcia" Putina ani różne "okrągłe" wypowiedzi ministra Ławrowa na mnie nie robią wrażenia, ani, mam nadzieję, na ludziach myślących po polsku.
 • Nie należy przypisywać Rosji umów z czasów Jelcyna.
  Dzisiaj Rosja jest całkiem inna.
  Wprawdzie akty podpisane obowiązują o ile nie są groźne dla Rosji Putina.
  ..ale ich treści nie należy przypisywać Putinowi.

  Zatem tytuł jest mylący.

  A że Rosja nie zwalcza jawnie Izraela ?
  Powód jest prosty, banalny... połowa żydów w Izraelu to żydzi rosyjscy.
  Izrael kręci USA jak chce ... a Rosja dzięki swoim żydom w Izraelu
  wie wszystko ci Nataniachu i reszta bandy pomyśli.
  Rosja dzięki żydom ma wspaniały wgląd w to co planuje i robi globalna mafią żydowska a więc i jej różne lokalne marionetki w tym USA przede wszystkim.

  Zlikwidowanie takiego wspaniałego okna na świat bandyckiej mafii żydowskiej to byłby wielki strategiczny błąd.

  Oto i cała filozofia.
 • @stanislav 14:03:30
  To jesteś głupi jak przysłowiowy "polak"
  Akurat to co mówi Putin i Ławrow to są rzeczy godne najwyższej uwagi.
  A to dlatego że oni tak bezczelnie jak zachodnie marionetki nie kłamią i jak coś mówią to w tym jest jakaś ważna prawda...
  A twierdzić że olewa się prawdę to czysta głupota wręcz idiotyzm.

  Drugi powód jest jeszcze ważniejszy. Rosja to globalne mocarstwo.
  Decyzje Rosji mają globalny aspekt.
  Jak kogoś kto interesuje się polityką to nie interesuje to jest po prostu idiotą.

  Można olewać wypowiedzi notorycznych kłamców ... to można (ale nie zawsze bo często kłamstwo demaskuje głębsze intencje kłamcy).
  ale wypowiedzi ludzi którzy nie kłamią .. warto po prostu warto słuchać uważnie i brać pod uwagę w swoich analizach politycznych.
 • @Oscar 14:34:54
  I żeby nie było że Putin nie kłamie...
  W każdym razie na pewno nie dopowiada.
  Rosja pokazała szereg broni które mają zniechęcić globalnych bandytów do ataku na Rosję.
  Ale głupotą było by ujawniać swoje asy na czarną godzinę.
  Rosja moim zdanie dysponuje broniami o ogromnej skuteczności o których nic nie mówi. Wiadomo powszechnie że na wojnie najważniejszym czynnikiem jest zaskoczenie przeciwnika czymś czego się przeciwnik nie spodziewa.

  Rosja realizuje dwa plany jeden jawny czyli zniechęcanie do wojny globalnych bandytów ..
  a drugi ściśle tajny który pozwoli sparaliżować bandytów wtedy gdy zdecydują się jednak na wojnę.
  Rosji nie stać na wojnę na wyniszczenie...Rosja musi sprawę załatwiać krótko, natychmiast, bez żadnej szansy dla agresora.
  Jakie to bronie tego nie wiem .. można fantazjować..
 • @ Autor - 1*
  Odnosząc się do pańskich niezmordowanych wynurzeń wspólnocie interesów USA-FR, muszę przyznać, że nie bardzo rozumiem sens wysiłku dla tej wielce syzyfowej pracy.

  Oto, co zostało z tej wzajemnej współpracy i bezpieczeństwa w ramach NRC:

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2016/06/NATO-bazy.jpg

  Zatem pozwolę sobie udzielić rady w pańskim stylu:

  panie Arjanek, nie o...ć się tylko myśleć, choćby tylko troszkę, ale trzeźwo.
 • @Oscar 14:34:54
  Panie Oscar, nie wiem jakie są pańskie kryteria "mądrości" i " głupoty" ( pan zapewne zalicza siebie do mądrych), ale po tym co pan napisał wyżej widzę, że są to kryteria dosyć umowne i subiektywne. Spodziewałem się po panu czegoś więcej. Jedno wiem, po kontaktach z Rosjanami: mało sobie cenią tzw. " bezkrytycznych przyjaciół". Przyznam się, że tacy dla mnie też są zawsze bardzo podejrzani. Odradzam zatem tę pańską postawę " zhołdowanego niewolnika". To nie uzdrawia stosunków Polaków z Rosjanami, tak jak i bezalternatywna i bezmyślna " nienawiść".
 • @stanislav 16:38:02
  Źle mnie pan ocenia.
  Nie jestem bezkrytyczny do Rosji..
  Wiem tylko że trzeba uważnie słuchać nawet wrogów by wyciągać poprawne obiektywnie wnioski.
  Ignorowanie ważnego źródła informacji to bardzo nie profesjonalne.
  Jest widoczna gołym okiem asymetria kłamstw między źródłami Rosyjskimi i tzw zachodnimi... to trzeba wiedzieć tego nie można ignorować.
 • @stanislav 16:38:02
  jak dotychczas Polska jest zholdowanym niewolnikiem... ale na pewno nie Rosji - jakikolwiek kontakt polsko-rosyjski jest zabroniony, zakazany i pietnowany...dla dobra Polski i Polakow...bo naszym najlepszy i jedynym sprzymiezencem sa Stany Zjednoczone i tylko im mozna ufac, to jak na razie jedynie sluszny kraj na tej planecie ktory jedynie slusznie zbombardowal Japonie - jako jedyny - bronia masowego razenia... ale do tego czynu zapewne zmusila ich Rosja i Putin, to USA w Wietnamie urzadzilo sobie poligon ale do tego tez sprowokowala ich Rosaj i Putin...etc
  ze tak powiem panie "stanislav", nie wiem jakie sa panskie kryteria madrosci i glupoty i zapewne pan zalicza siebie do bardzo "mondrych"
 • @siwekperu 19:00:05
  Szanowny Panie, zanim pan się zacietrzewi, to proszę przeczytać jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem, to co ja napisałem :)))
  Ależ ja w pełni się zgadzam z panem, kto 20 lat temu ( właśnie mija 20 lat polskiej kapitulacji w NATO) w pełni zhołdował Polskę.
  Ja jednak nie o tym, ale o proponowanym sposobie dialogu z Rosją, aby w potrzebnym nam suwerenistycznym, antyatlantyckim zwrocie w polityce wschodniej, nie popaść w druga skrajność, co jest Polsce i Polakom w ogóle niepotrzebne, aby spotkać się z szacunkiem i gotowością prowadzenia dialogu w Rosji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031