Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1330 komentarzy

Zdjęcia masowych grobów a „Holocaust”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powyżej widzimy fotografię ofiar epidemii tyfusu w zbiorowej mogile w obozie Bergen-Belsen, wykonaną przez armię brytyjską w maju 1945 r.

Zdjęcie to jest typowe dla dużej liczby takich zdjęć pokazywanych w filmach dokumentalnych o tzw. Holocauście. Zdjęcia pokazywane są albo bez komentarza, albo z zarzutami, że zmarli są jego ofiarami. W rzeczywistości jest to fotografia ofiar epidemii, która miała miejsce pod koniec wojny. Przyczyna śmierci jest oczywista i wynika ze stanu ciał, co również zostało potwierdzone przez tysiące sekcji zwłok przeprowadzonych po wyzwoleniu obozów przez alianckich ekspertów medycyny sądowej. Jeśli zostaliby zagazowani to nie byliby tak wycieńczeni, a gdyby umarli z głodu to mieliby obrzęk stawów i żołądków. Wszystkie zdjęcia stosów trupów zostały wykonane w obozach położonych w zachodniej i środkowej części Niemiec w końcu wojny, takich jak Dachau, Bergen-Belsen i Buchenwald, gdzie historycy zgadzają się, że nie doszło do masowych morderstw. Co istotne, nie ma takich zdjęć zrobionych w obozach, w których masowe mordy rzekomo miały miejsce (np. Auschwitz, Treblinka, Bełżec, Sobibór, Chełmno, Majdanek). Te wschodnie obozy znajdowały się na obszarach objętych kontrolą sowiecką pod koniec wojny. Jest bardzo wymownym znakiem, że Sowieci nie upubliczniali zdjęć masowych grobów lub stert trupów, i nie pozwolono dziennikarzom, pracownikom służby zdrowia lub innym ekspertom badać obozów. Od końca lat 80 rewizjoniści badali te miejsca pod kątem dowodów masowych morderstw, ale rząd i władze blokowały wszelkimi sposobami te wysiłki. W przypadku braku autentycznych dokumentów fotograficznych często się zdarza, że ci, którzy zmarli pod koniec wojny w zachodnich obozach z niedożywienia lub tyfusu są prezentowani jako dowód na celowy masowy mord. W rzeczywistości jednak warunki te wynikały z sytuacji, za którą niemiecki rząd nie był wyłącznie odpowiedzialny. Pod koniec wojny Himmler zarządził ewakuację obozów wschodnich, w miarę zbliżania się Armii Czerwonej, co doprowadziło do beznadziejnego przeludnienia w zachodnich obozach. W tym czasie alianckie bombardowania całkowicie zniszczyły niemiecką infrastrukturę, uniemożliwiając zaopatrzenie obozów w artykuły żywnościowe, medyczne i sanitarne. Niezrozumienie przyczyn tych masowych śmierci trwa do dziś, szczególnie wśród Amerykanów. Historyk Norbert Frei podaje następujący powód błędnej interpretacji "Szok tych odkryć [stosy trupów] często prowadził do fałszywych wniosków, które okazały się trwałe." Oczywiście nie należy przeoczyć faktu, że przed końcem wojny stosy trupów stały się powszechne na terenie całych Niemiec, a to z powodu dywanowych, z premedytacją wobec ludności cywilnej, przeprowadzanych nalotów przez aliantów. Po wojnie rządy tych państw doskonale zdawały sobie sprawę z rzeczywistych przyczyn masowych śmierci w obozach, które bezwzględnie wykorzystano propagandowo, eksponując w mediach (do dzisiaj) jako "masowe mordy" i kryjąc w ten sposób swoją odpowiedzialność m.in. za ludobójcze naloty na Niemcy.
 

KOMENTARZE

  • @
    Trochę znam temat i mogę powiedzieć tak: Niemcom bardzo zależało by takie doły pojawiły się i by to tak wyglądało, gdyż ewakuowali oni obozy, przed wyzwoleniem ich i robili ,,marsz śmierci", kto pieszo nie doszedł do Bregen-Belsen na terenie Niemiec, dostawał kulkę i spadał do rowu.

    Brytyjczycy buldożerami spychali do dołów trupy, a ponadto zmusili załogę owego obozu do noszenia zwłok i składania ich w dołach. Na koniec spalono infrastrukturę obozów, a sąd i kat dokończyli dzieła z szefostwem obozu. Strażnicy obu płci uszli z życiem, choć nie wszyscy.

    Poszukam zdjęć i zobaczycie sceny jakie zapiszą wam się w pamięci na długo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930