Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 1309 komentarzy

KGB_sta "dał głos" w Wigilię... po żydowsku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najpierw bezczelne naciski z Białego Domu (447), teraz z kolei chamski atak z Kremla.

W międzyczasie pozytywna ekspertyza prawna dr Gontarczyka* o wypowiedzi Grossa jakoby ten nie znieważył narodu polskiego mówiąc, że Polacy: „podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” oraz skandaliczne wypowiedzi Tokarczuk* o Polakach.
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak wygląda w praktyce żydowski Pax Russo - Americana

Sputnik* KGB_sty 25.12.2019 r. napisał:

"Prezydent Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji (FEOR), rabin Aleksander Boroda[*], nazwał bardzo precyzyjnymi słowa prezydenta Władimira Putina, który wcześniej nazwał „swołoczą i antysemicką świnią” polskiego dyplomatę, który poparł w latach 30. ludobójstwo Żydów w Polsce.

We wtorek prezydent Rosji, występując na rozszerzonym kolegium Ministerstwa Obrony, powołując się na dokumenty archiwalne, ostro wypowiedział się o ambasadorze Polski Józefie Lipskim, który w 1938 roku poparł Adolfa Hitlera i jego pomysł wysłania polskich Żydów do Afryki „na pewną śmierć”. Komentując raport dyplomaty do ówczesnego szefa polskiego MSZ Becka, Putin powiedział: „Swołocz, antysemicka świnia, nie można go inaczej nazwać”.

W imieniu społeczności żydowskiej Rosji możemy wyrazić tylko głęboką wdzięczność za tak emocjonalną i sprawiedliwą reakcję na publikację nowych faktów dotyczących poparcia ze strony Polski dla polityki Niemiec w latach 30. i 40. … Słowa, które nasz prezydent adresował do dyplomaty, są bardzo dokładne – powiedział Sputnikowi Boroda.
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Józef Lipski, polski ambasador w Berlinie, trafnie uważał, że Hitler był szczerym zwolennikiem porozumienia z Polską, ale żeby to zrozumieć należy przeczytać przy najmniej  te dwie książki, które polecam:

https://archive.org/details/LipskiJozef1968DiplomatInBerlin19331939/page/n1

https://archive.org/details/TheForcedWarWhenPeacefulRevisionFailed

W książce Davida Hoggana "Wymuszona Wojna" nazwisko J. Lipskiego pojawia się 274 razy!
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[*] "Administracja FJCR [1]
Przewodniczący Rady Rabinów FJCR - Naczelny Rabin Rosji Berel Lazar;
Prezes zarządu FJCR - Alexander Boroda;
Przewodniczący rady powierniczej FJCR - Roman Abramowicz;
Federacja Żydowskich Wspólnot Rosji (FCJR) jest rosyjską organizacją religijną, jednoczącą wspólnoty judaizmu ortodoksyjnego, głównie chasydzkiego ruchu Chabad. Został zarejestrowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji w 1999 roku.
Zgodnie z programem FJCR „Głównym celem Federacji Gmin Żydowskich w Rosji jest stworzenie warunków do pełnego życia religijnego i narodowo-kulturalnego obywateli Rosji, którzy wyznają judaizm i identyfikują się z ludnością żydowską”.
Według danych z 2007 r. FJCR obejmuje 200 społeczności [2] w 178 miastach, w 42 społecznościach działają rabini. 94 szkółki niedzielne działają w 72 rosyjskich miastach, nie licząc Moskwy. W stolicy 11 szkół niedzielnych jest otwartych. W ramach FJCR 29 szkół edukacyjnych pracuje w 17 miastach Rosji, 28 żłobków w 15 miastach, 13 obozów poprawiających zdrowie niemowląt (z 1000 dzieci w 27 miastach, według stanu na 2007 r.), Działa 5 wyższych uczelni religijnych, a także kursy dla nauczycieli szkół niedzielnych, 4 specjalne szkoły średnie z żydowską częścią religijną. [1]
Ponad 100 000 osób bierze udział w programach humanitarnych FJCR. Przy wsparciu FJCR działa 41 synagog i około 70 domów kultury, w tym 11 dużych domów kultury. Od 2002 r. Przy wsparciu Federacji otwarto 5 nowych budynków synagogi (dane z 2007 r.)."

https://www.salon24.pl/newsroom/1002337,sledztwo-ws-slow-jana-t-grossa-o-polakach-umorzone-zdecydowala-ekspertyza-dr-gontarczyka
http://www.bibula.com/?p=110175
https://pl.sputniknews.com/polska/2019122511561426-sputnik-feor-poparla-slowa-putina-o-ambasadorze-polski-w-nazistowskich-niemczech-sputnik/

KOMENTARZE

 • Koniecznie posłuchajcie !
  https://www.youtube.com/watch?v=wtjHob6HcgM

  Przesłuchajcie panią Ewe Rzeuska i KONIECZNIE podawajcie dalej !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Wyzwiska prezydenta Putina na Polskiego ambasadora w Niemczech !
  Słowianie ! jesteśmy światkami nikczemnego zachowania sie Prezydenta Putina ! ja rozumiem gdyby Hitler powiedział Lipskiemu że będziemy mordować żydów i ambasador Lipski z tego by sie cieszył to słowa Putina były by adekwatne !

  Słowianie ! Hitler jednak powiedział że żydów będziemy deportować z Europy do Afryki [ w domyśle utworzono by tam żydowskie państwo ] to w tym momencie radość ambasadora Lipskiego była usprawiedliwiona bo w każdym państwie Europy ludność była za tym by żydów wydalić !!!
  POWTARZAM W KAŻDYM !!!

  Słowianie ~! prezydent Putin przeszedł na żydowską stronę ! i dla nas to dobrze że sie tak Odkrył ! wiemy już że Putin nienawidzi Słowian i że gra on w interesie żydowskim !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! z Silną Własną ARMIĄ i przemysłem !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Ręka w rękę z Hitlerem
  "polskiego dyplomatę, który poparł w latach 30. ludobójstwo Żydów w Polsce."

  W jednym sformułowaniu u dwa kłamstwa:
  - po pierwsze jakie ludobójstwo w latach 1930 ?
  - po drugie w jaki rzekomo sposób je poparł ?


  Sami Żydzi popierali pomysł stworzenia dla nich miejsca osiedlenia, kwestią dyskutowaną były natomiast jego lokalizacje.

  Ręka w rękę z Hitlerem
  http://www.bibula.com/?p=25019

  "21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom…"
 • Prawosławna Wigilia
  Rosjanie obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia 13 dni później.

  Poza tym, Rosja jako kraj wielokulturowy oficjalnie wspiera cztery tradycyjne religie - prawosławie, islam, judaizm i buddyzm.

  Kongres tatarski:

  https://i1.wp.com/tatar-congress.org/wp-content/uploads/2019/05/1-4.jpg

  W Kałmucji:

  https://i.pinimg.com/originals/ab/73/98/ab7398500ddb7849f72eb80baf9bba71.jpg
 • Autor
  Ciężko napisać żeby nie narazić się na miano ,,agenta Putina''. Po pierwsze po co się wpitalać między wódkę i zagryzkę. Jak się wielcy okładają to niech się okładają, my patrzmy cierpliwie żeby w razie czego głupio nie wybrać. Po drugie Rosjanie potrafią cierpliwie czekać z różnymi dokumentami. Biorąc pod uwagę że przejęli tajne archiwa III rzeszy, możemy się z lekka zdziwić jak opublikują jakieś nieznane dokumenty. Po trzecie jakie znaczenie mają przekonania i plany jakiegoś polityka jeżeli nie wprowadza się to w życie. Moim zdaniem to źle nie wyszło, Niemcy nawet w sojuszu z Polską nie pokonali by ZSRR. Choćby dlatego że nie pozwolili by na to Anglia i Francja.
 • @Pedant 11:45:05
  Niestety ale tego statusu nie ma katolicyzm co jest bardzo wymowne
 • @marek500 11:50:11
  Anglia i Francja to i owszem, ale przede wszystkim nie pozwoliły by na to USA. Warto sobie przeczytać, jakie nastroje lansowała,, prasa światowa,, w latach 30tych w Stanach Zjednoczonych. Dużo na ten temat można znaleźć w raportach polskiego ambasadora Potockiego w USA.
  A po prostu żydowska prasa w najczerniejszy sposób przedstawiała Niemcy.
 • Projekt osiedlenia Żydów europejskich na Madagaskarze
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_osiedlenia_Żydów_europejskich_na_Madagaskarze

  Syjoniści uważali, że najlepszym rozwiązaniem jest osadnictwo poza Europą. Już Theodor Herzl brał pod uwagę możliwość stworzenia własnego państwa przez Żydów na Madagaskarze, na terenie dzisiejszej Ugandy lub Palestyny (wówczas była to część Imperium osmańskiego). Jednak od początku XX wieku, w związku z osadnictwem w Palestynie, Madagaskar był uważany przez syjonistów za rozwiązanie tymczasowe w stosunku do osadnictwa w Palestynie (ze względu na ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię co do osadnictwa w Palestynie).
 • autor
  Burza w szklance wody.Nikt rozsądny nie bierze tych słów Putina na poważnie.To tylko rosyjski folklor jak i ich przywódca
 • @Piotrx 12:15:25
  "Niestety ale tego statusu nie ma katolicyzm co jest bardzo wymowne"

  Nie chcę Pana rozczarowywać, ale katolików w Rosji jest bardzo mało, mniej niż 1%, praktykujących jeszcze mniej. Są w Rosji od względnie niedawna, podczas gdy buddyści, tacy jak Kałmucy stanowią jeden z historycznych skłądników "ruskiego miru" (trochę tak jak luteranie na Śląsku Cieszyńskim są częścią polskiej kultury)
 • Zman mówi o absolutnej bezczelności
  https://kresy.pl/wydarzenia/zeman-mowi-o-absolutnej-bezczelnosci-rosji-i-rozwaza-czy-jechac-do-moskwy/
 • @marek500 11:50:11
  Autor
  Ciężko napisać żeby nie narazić się na miano ,,agenta Putina''. Po pierwsze po co się wpitalać między wódkę i zagryzkę. Jak się wielcy okładają to niech się okładają, my patrzmy cierpliwie żeby w razie czego głupio nie wybrać. Po drugie Rosjanie potrafią cierpliwie czekać z różnymi dokumentami.
  Biorąc pod uwagę że przejęli tajne archiwa III rzeszy, możemy się z lekka zdziwić jak opublikują jakieś nieznane dokumenty. Po trzecie jakie znaczenie mają przekonania i plany jakiegoś polityka jeżeli nie wprowadza się to w życie. Moim zdaniem to źle nie wyszło, Niemcy nawet w sojuszu z Polską nie pokonali by ZSRR. Choćby dlatego że nie pozwolili by na to Anglia i Francja.

  marek500 28.12.2019 11:50:11
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Witaam....
  Rosjanie-MOSKWA/KREML przejela CZESC dokumentow WW2 po wojnie....
  a RESZTA dokumentow - Archiwa Herr Hitlera ( w jezyku niemieckim)
  jest/ byla & jest w POSIADANIU PL/PRL wywiadu...sa to Archiwa Herr Hitlera z... ROZNYMI BEZCENNYMI Historycznie dokumentami na temat
  dzialan wojennych/obozow smierci w Polsce etcetc.
  Smierdziele z POSTSOLIDURNOSCI ( mafia polska rzadowa z Rzeczypospolitej nr 3) NIE maja dostepu do tych AKT Herr Hitlera... jako...ze sa to DOKUMENTY pod piecza chlopcow z wywiadu PL/PRL!
  Rzeczypospolita nr 3 ... to OBCY TWOR...kontynuacja Rzeczypospolitej nr 2 na ziemiach polskich od 30 paru lat...I z polityka m.in. PODLEGLOSCI pod USA&Unie Europejska...I z marzeniami o...WCHLONIECIU UKRAINY...
  Takie BYLY...marzenia masonow polskich szabrujacych wlasny kraj -POLSKE...tworzac IPN- czyli Instytut Pamieci Politycznej przesladujacy wlasnych obywalteli DEZubekizacja/wojna na teczki etc.
  i oddajac Polske Pl/PRL w zniewolenie pod NATO-klub bandytow wojennych !

  Byly juz proby wydobycia tych BEZCENNYCH dokumetow z Archiwum
  chlopcow wywiadu PL/PRL...m.in. zakusy wieloletnie Gieremek francuskie goowno... Maciory-Macierewicza.. Komorowski ex prezydent...etc.
  Te powyzej wymienione kreatury chcialy ...tylko..w prezencie..za male fiki-miki $$$ I dla..WLASNYCH OSOBISTYCH korzysci...ODDAC Bezcenne POLSKIE Archiwa-AKTYWA...w lapy USA... bandytow z NATO!

  W latach 90-tych Polski byly Premier Piotr Jaroszewicz chcial...troche upublicznic WIEDZE o tych BEZCENNYCH Archiwach herr Hitlera w Polen...
  Ale straznicy AKT...szukajacy MIKROFILMOW tych AKT na podwarszawskiej posesji Jaroszewicza...usmiercili go... wraz z malzonka...
  Bo taki byl ostateczny...planowany cel ich wizyty...do domu Jaroszewicza...ktory notabene byl na non-stop wojskowym PODSLUCHU...
  Takze...obecnie KAZDY KTO ma ochote...moze sobie BEZKARNIE & PUBLICZNIE PLUC goowno-solidurnosciowcom z rzadu Rzeczypospolitej nr 3 w ich glupie- WREDNE MORDY...
  a oni-szubrawcy III Rzeczypospolitej ani NIE moga zaprzeczyc/ani potwierdzic...tego ze np. Polska nie miala udzialu w niszczeniu w czasie WW2 i przed WW2 wlasnego kraju...
  bo NIE maja & NIE beda mieli dostepu do tych TAJNYCH AKT Herr Hitlera trzymanych w Polen w Warshau !

  I to je... DOBRE..& SMIESZNE : )

  Zakladam sie....o wszystko !
  ze gdyby dac do lap np. Dudy z Generalnej Guberni..
  te BEZCENNE AKTA Herr Hitlera...
  to on-Duda...bez namyslu...(po tym jak juz Dudowa by mu przetlumaczyla Akta z niemieckiego)
  ODDALBY te BEZCENNE Historycznie AKTA do... IV Rzeszy-Niemiec...
  w prezencie ... jeszcze sie zginajac wpol..w poklonie !
  I/lub
  do USA...do Wujka Sama...czyli Prezia Duzego Donalda TRUMPA... : )
  a jak wiemy... Prezio Trump Kocha Piekna Iwanke...to oddaly te BEZCENNE AKTA...w lapy... HEBRAJCZYKOW z Bialego Domu w USA!

  xxx ewa : )
 • A mnie interesuje,
  czy Lipski rzeczywiście napisał takie słowa.
  Bo nie podejrzewam, żeby Putin czerpał informacje historyczne z książek IPN-u....
  Jeśli takie słowa padły, to kompletnie nie rozumiem tego wycia.
 • @SZS 13:08:55
  napisał !
 • Nowa wersja historii
  http://mysl-polska.pl/2131

  „Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było), jest groźniejsza niż bajdurzenia zachodnich mediów o „polskich obozach zagłady”. Z takim przesłaniem Putin pojedzie w styczniu do Izraela na organizowane tam obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz”
 • @Piotrx 13:26:43
  "Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było), jest groźniejsza niż ..."

  Przecież Putin niczego takiego nie powiedział. Po co tak zmyślać, to chyba grzech?

  "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"
 • @Jozio z Londynu 12:29:15
  To nie jest burza w szklance wody. Który z przywódców dużego kraju wyśmieje zachodnie brednie o udziale Polski w holokauście ? Tylko Putin. Dlaczego nasi namiestnicy dostali rozkaz żeby nie zapraszać Putina na rocznicę wyzwolenia Oświęcimia, bo ten nie przejęzyczył by się że był to ,,polski obóz''. Rocznica tuż, tuż. Putin nie zaproszony. Rozpętano głupią i kłamliwą pyskówkę (najpierw że Stalin z Hitlerem wspólnie zaczęli wojnę , później o poglądy jakiegoś drugorzędnego polityka). Teraz w styczniu zjadą się Amerykanie, Żydzi i Niemcy i będą opłakiwać ofiary, ale nie zapomną dodać że gdyby nie bierna postawa Polaków (którzy antysemityzm piją z mlekiem matki) tyle ofiar by nie było. A nasi sprzymierzeńcy zza wielkiej wody zadadzą dyskretne pytanie : no kiedy zaczniecie oddawać te mienie bez spadkowe ? Wróg Putin nie pomoże, a przyjaciele z zachodu zrównają nas z p. Adolfem.
 • Antysemityzm to ciężka zbrodnia.
  Akurat w przypadku ambasadora Lipskiego, była to tylko myślozbrodnia, jednak dołączył on do grona innych, którzy dokonywali aktów bezprzykładnego antysemityzmu.
  I tak Czesi, za podpuszczeniem Anglików dokonali w 1942 roku aktu antysemityzmu poprzez zamach na Reinharda Haydricha.
  Innego aktu antysemityzmu dokonali Amerykanie w 1946 roku, kiedy to działając rzekomo w ramach prawa powiesili byłego gauleitera GG Hansa Franka.
  W 1962 do do grona państw antysemickich dołączył Izrael wieszając Adolfa Eichmanna.
  O podobne zbrodnie z nienawiści rasowej można by oskarżyć też kraje takie jak np ZSRR, którego dyktator Stalin mścił się na takich wybitnych żydach jak Trocki czy Zinowiew.
  Czymże jest więc drobne zdanie Lipskiego, napisane być może w chwili słabości ....
 • @ele 11:21:12
  Niestety pani Ewa dała się ponieść niepotrzebnym emocjom i niechcący(?) dołączyła do bezpłodnego licytowania się: kto jest " twardszym" patriotą, i " ostrzejszym" krytykiem żydowskich uroszczeń.
  W całej tej " zimnej wojnie" na froncie oświadczeń i wzajemnych oskarżeń polsko-rosyjskich najciekawsze jest to, że wygranymi pozostają głównie zakulisowi winowajcy: cyniczni anglosascy politycy, syjonistyczni psychopaci i bandyci oraz pomniejsze francuskie i niemieckie kanalie.

  Rozczarowujące bardzo poziomem wystąpienie prezydenta W.Putina na pewno jednak miało ważny cel polityczny, zarówno wewnątrzrosyjski, jak i międzynarodowy. Odpowiedź na to jest dopiero ciekawa?!

  Przy okazji raz jeszcze dowiedziono, że tzw. "polska polityka zagraniczna", to kupa śmiechu i w skutkach wyjątkowo niebezpieczna dla nas Polaków chałtura.

  Problem najważniejszy: to szybkie odsuniecie od władzy politycznych dyletantów.
 • @Piotrx 13:26:43
  Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było), jest groźniejsza niż bajdurzenia zachodnich mediów o „polskich obozach zagłady”. Z takim przesłaniem Putin pojedzie w styczniu do Izraela na organizowane tam obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz”

  Piotrx 28.12.2019 13:26:
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  @Piotrx 13:26:43

  Piotr.... NIE wiesz jakie DOKUMENTY WW2 ma w posiadaniu Rosja...
  tak jak MADRZE napisal @SZS: ..Bo nie podejrzewam, żeby Putin czerpał informacje historyczne z książek IPN-u....''
  Prezydent Putin REPREZENTUJE DUUUUZA Rosje...ktorej wykladnia Historyczna na temat WW2 etc na pewno NIE jest IPN=Instytut Pamieci Politycznej zalozony w 1989...w trakcie SZABROWANIA Majatku Narodowego PL/PRL...i akcesji...Rzeczypospolitej nr 3..
  do Klubu Bandytow-NATO!
  Rosja-Moskwa & RZAD Rosyjski ma WLASNE document...ocalale w Polen...z WW2 etc z ktorych czerpie WIEDZE Historyczna na temat PRZESZLOSCI czyli tu: WW2 etc.

  Piszesz: ..'' Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było)...''

  SKAD WIESZ ..ze NIE bylo ZADNYCH PLANOW w latach 30-tych dotyczacych ..przyszlej WW2... i terenu do rozpoczecia dzialan wojennych WW2...od Polski...w 1/IX/1939... jezeli GLOWNE pra-przyczyny WW2 byly:
  --- NIEUREGULOWANE sprawy z WW1...BRAK KASY...marek niemieckich etc. na wyplacenie ZADOSCUCZYNIENIA za wojne WW1...
  ---kryzys bankowy/gieldowy - 1929..tzw. DUZA DEPRESJA w USA...OGROMNE BEZROBOCIE...BIEDA & NEDZA w USA...ktora dopiero pomalu przywracano do zycia... PRODUKUJAC MILITARIA ZBROJENIOWE...przed ROZPOCZECIEM WW2 w EUROPIE...
  ---DUUUUZA ILOSC BIEDOTY zydowskiej w EUROPIE....ktora hadko bylo polozyc na stosie RELIGIJNYM SHOAH podczas wojny nastepnej tj WW2 w EUROPIE(w Rzeczypospolitej nr 2 bylo NAJWIECEJ BIEDOTY ZYDOWSKIEJ!)
  --- politycy w partiach niemieckich politycznych & POTEM wokol Kanclerza Hitlera BYLI pochodzenia: ZYDOWSKIEGO ...
  tak samo jak wokol Polskich Ministrow...
  wiec manipulacje polityczne/WSPOLNY JEZYK/czy tez pchanie KU WW2... BYLO LATWE!

  Mieli zydzi niemieccy & polscy & amerykanscy ULATWIONE ZADANIE...aby WSPOLGRAC politycznie w jednym jezyku HEBRAJSKIM w LATACH 30-tych...latach BIEDY i w Europie i w USA...
  I ZAGRAC na religijnych STRUNACH SHOAH...oferujac hinduskiej BOGINI KALI.... OFIARY z przyszlej wojny...WW"..
  w zamian za MANNE/MAMONE od ichniego bozka Jahwe...ktorego sobie starotestamentowe jaskiniowce nazwali...SAMI..
  ktoremu skladali KAINOWE OFIARY satanistyczne....
  etc.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/marcin-przydacz-reaguje-na-slowa-ambasadora-rosji-publikuje-tez-wymowne-zdjecie/sc4s16v

  powyzej link: Niejaki Przydacz tlumaczy sie w IMIENIU III Rzeczypospolitej...ze gotowi sa razem z IPN=Instytutem Pamieci politycznej tlumaczyc Rosji...
  I ze podobno SWIAT nie zapomni...czegos tam etc.ble ble..ble !

  Glupek Przydacz NIE ROZUMIE...ze dla SWIATA licza sie TYLKO
  FAKTY & DOKUMENTY BEZCENNE> ktore sa JAWNE/UJAWNIONE PUBLICZNIE...
  A teraz...to wszyscy-CALY SWIAT JUZ wie...ze politycy Rzeczypospoliej nr 3 MAJA COS WAZNEGO do ukrycia wzgledem Historii WW2..
  No bo jak wytlumaczyc FAKT...ze polscy politykierzy WIEDZA o Tajnych BEZCENNYCH Historycznie dokumentach WW2..
  trzymaja TO w Polsce-Rzeczypospolitej nr 3...
  I...sie w MEDIACH metnie tlumacza...oszukuja...matacza jak.np. DUDA z KRAKOWA... na 1/IX/2019
  I ...ze NIE CHCA POKAZAC nawet POLAKOM-obywatelom Polski dowodow- Dokumentow WW2 ...PUBLICZNIE...

  Wychodzi teraz na to: ze teraz Rzeczypospolita nr 3 to BANDYTA WW2...I bandyta chroniacy innych bandytow WW2!

  Co bylo do udowodnienia.
  Amen!
  xxx ewa : )
 • @Drab61 13:53:00
  "Czymże jest więc drobne zdanie Lipskiego, napisane być może w chwili słabości ...."

  Być może błedem sanacji było zmarnowanie okazji do powstrzymania Trzeciej Rzeszy w 1938.

  Trzeba było zdecydowanie wesprzec Czechosłowację, która miała potężny przemysł ciężki i fortyfikacje, wyrzec się mikroskopijnego Zaolzia (może uzyskać dla niego w zamian autonomię), (przy okazji ułaskawić Witosa, Korfantego i innych uchodźców). Więcej, można było zaakceptować w ostrożnym stopniu pomoc radziecką (nie przepuszczać dużej armii, wziąć sprzęt i zaopatrzenie).

  Taką mam fantazję. Ale na to trzeby było znać przyszłość.
 • @Pedant 14:53:50
  Tak, tylko Beck nienawidził Czechosłowacji. A to on po śmierci Piłsudskiego w zasadzie rządził polityką zagraniczną drugiej RP.
 • Z ruskiej gęby Putina
  Leci sowiecka ślina
  Plwa na Polskę wzgardzony
  Gazem swoim duszony

  Kłamstwem prany od dziecka
  To taktyka sowiecka
  Zamieni się w cierpienia
  Gdy skończą się pragnienia
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Pedant 14:53:50
  @Pedant 14:53:50

  @Drab61 13:53:00
  "Czymże jest więc drobne zdanie Lipskiego, napisane być może w chwili słabości ...."
  Być może błedem sanacji było zmarnowanie okazji do powstrzymania Trzeciej Rzeszy w 1938.
  Trzeba było zdecydowanie wesprzec Czechosłowację, która miała potężny przemysł ciężki i fortyfikacje, wyrzec się mikroskopijnego Zaolzia (może uzyskać dla niego w zamian autonomię), (przy okazji ułaskawić Witosa, Korfantego i innych uchodźców). Więcej, można było zaakceptować w ostrożnym stopniu pomoc radziecką (nie przepuszczać dużej armii, wziąć sprzęt i zaopatrzenie).
  Taką mam fantazję. Ale na to trzeby było znać przyszłość.
  Pedant 28.12.2019 14:53:50
  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  @ PEDANT...mysli sobie : )
  Trzeba było... to..
  Trzeba było...TAMTO....

  GDYBY KTOS wiedzial...ze IDAC sie przewroci...za 5 minut...
  to USIADLBY...na godzine..
  aby uniknac...wypadku...: ) ; )

  NIE da sie UNIKNAC...tego co BYLO NIEUNIKNIONE..tak jak WW2/WW3
  ..I w Przyszlosci nawet...za 1 pokolenie...nastepnej wojny swiatowej-WW4(ktorej zalazek powstal juz podczas WW3!)

  Tak samo jak NIE da sie...DOKLADNIE/bardzo precyzyjnie odczytac przyszlosci...po to..
  aby UNIKNAC...PRZYSZLOSCI!
  Nawet jesli odczytamy w Swiecie Ducha jakis wypadek ..majacy sie wydarzyc w Przyszlosci...to odczytujemy zwykle COS... co jest NIUNIKNIONE/I sie WYDARZY na 100 %...
  Wiedzac o wypadku z...PZYSZLOSCI w czasie TERAZNIEJSZYM... NIE mozemy zapobiec...temu WYPADKOWI...
  wiedzac...mozemy ..tylko ZLAGODZIC wypadek z/w PRZYSZLOSCI...
  modlac sie np. do BOGA=Swiata Ducha...aby nam POMOGL!
  Bo SWIAT DUCHAma... POTEZNA MOC....lagodzenia wypadkow w Swiecie fizycznym ziemskiej materii! I przywracania umarlakow...do ZYCIA z powrotem...takich CUDOW-tak jak np. robil to Jezus (Chrystus)

  Dogadywanie sie z kimkolwiek...dogadywanie sie z Czechoslowacja w przededniu WOJNY WW2...????
  Toz to GLUPOTA...bo w kraju jest TYLE ZDRAJCOW I spiskowcow wewnetrznych...
  a ty chcesz zeby OBCY ...sasiedni kraj-CZECHOSLOWACJA wspomogl POLSKE w przededniu WW2...I ukladal sie POKOJOWO-sprzymierzajac sie z POLAKAMI..
  w czasie kiedy to juz w latach 30-tych USA...wlaczyla swoje FABRYKI
  w SZYBKA PRODUKCJE MILITARNA....
  MYSLISZ..ze USA po KRYZYSIE z 1929... produkowala MILITARNE stalowe...wojenne gadzety tak sobie...a Muzom... ????

  Przyszla WOJNA WW2 juz sie iskrzyla w hutach & walcowniach USA...
  produkujacych ...SPRZET WOJENNY na poczet przyszlych dzialan wojennych...

  xxx ewa
  PS. Jak Czechoslowacja odplaca za... DOBRO...to powyzej Piotrx wkleil link..o CZECHACH!
  https://kresy.pl/wydarzenia/zeman-mowi-o-absolutnej-bezczelnosci-rosji-i-rozwaza-czy-jechac-do-moskwy/

  Zapomniala CZECHOSLOWACJA...ze DZIEKI temu... ze wspolnie dzialala I w RWPG & Ukladzie Warszawskim...
  to DLUUUUUGO mogli sie CZECHO-slowacy CIESZYC...PRAWDZIWA WOLNOSCIA I DOBROBYTEM ...bo az do lat 80-tych...
  Potem podobnie jak w Polsce...SZABROWANIE wlasnego kraju...OTWARCIE granic...podzielenie CZECHOSLOWACJI na 2 wrogow: CZECHY & SLOWACJE!
  MILIONY SLOWAKOW i tysiace Czechow na emigracji...ekonomicznej za CHLEBEM..za GRANICA wlasnej OJCZYZNY! bo w kraju: korupcja/zlodziejstwo/kryminalisci na stolkach rzadowych...

  WARTO bylo ...burzyc CZECHOSLOWACJE w latach 90-tych...
  aby podzielic KRAJ/LUDZI i zapisac sie do Klubu Bandytow NATO...
  I do...eurobankruta UE... ????

  TERAZ juz w 2019 i CZESI & SLOWACY widza...ze NIE warto bylo....
 • @Pedant 14:53:50
  Problem w 1938 roku polegał na tym, że Hitler chciał tylko przyłączenia obszaru zamieszkałych przez Niemców Sudeckich, dokonywał w ten sposób zjednoczenia Rzeszy Niemieckiej. Polacy odzyskali tylko obszar zamieszkały przez większość polską wydarty przez Czechosłowację ciosem w plecy podczas wojny Polsko-Bolszewickiej.
  Nie miało to wszystko wpływu na rozpoczęcie II wojny światowej bo to wszystko były konflikty lokalne, żeby nie powiedzieć graniczne.

  A jaki, tak naprawdę Polska miała by interes w "powstrzymywaniu Trzeciej Rzeszy ? Wtedy to było jedno z najbardziej życzliwych i przyjaznych państw w stosunku do II RP. Kolejnym celem Hitlera miała być rewizja Traktatu Wersalskiego to znaczy ponowne skorzystanie z wagonu kolejowego pod Paryżem. To na tamten moment nie była sprawa Polski, mało tego, na ewentualnej rewizji tego traktatu Polska mogła tylko skorzystać. Dopiero przyjęcie przez Polskę kłamliwych i bez pokrycia "gwarancji" brytyjskich otworzyło drogę ku wojnie. Z jakiego powodu Beck to zrobił ? nie wiadomo, prawdopodobnie międzynarodowe żydostwo mu to nakazało.
 • @panna ewcia 15:22:56
  "dogadywanie sie z Czechoslowacja w przededniu WOJNY WW2...????
  Toz to GLUPOTA...bo w kraju jest TYLE ZDRAJCOW I spiskowcow wewnetrznych...
  a ty chcesz zeby OBCY ...sasiedni kraj-CZECHOSLOWACJA wspomogl POLSKE w przededniu WW2...I ukladal sie POKOJOWO-sprzymierzajac sie z POLAKAMI.."

  Nie, to Polska miała wspomóc Czechów. Lepszy był 1 wrzesienia 1939 i atak niemiecko-słowacki?
 • @Drab61 15:35:52
  "Problem w 1938 roku polegał na tym, że Hitler chciał tylko przyłączenia obszaru zamieszkałych przez Niemców Sudeckich, dokonywał w ten sposób zjednoczenia Rzeszy Niemieckiej. "

  To był pierwszy krok. Naziści otwarcie obiecywali atak na bolszewicką Rosję. Jak mogli to uczynić omijając Polskę?
 • @Pedant 15:36:15
  @panna ewcia 15:22:56
  "dogadywanie sie z Czechoslowacja w przededniu WOJNY WW2...????
  Toz to GLUPOTA...bo w kraju jest TYLE ZDRAJCOW I spiskowcow wewnetrznych...
  a ty chcesz zeby OBCY ...sasiedni kraj-CZECHOSLOWACJA wspomogl POLSKE w przededniu WW2...I ukladal sie POKOJOWO-sprzymierzajac sie z POLAKAMI.."
  Nie, to Polska miała wspomóc Czechów. Lepszy był 1 wrzesienia 1939 i atak niemiecko-słowacki?
  Pedant 28.12.2019 15:36:15 &
  To był pierwszy krok. Naziści otwarcie obiecywali atak na bolszewicką Rosję. Jak mogli to uczynić omijając Polskę?
  Pedant 28.12.2019 15:39:50
  xxxxxxxxxxxxxxxx
  @ Pedant... NIE MATACZ juz wiecej & NIE manipuluj!

  W Rzeczypospolitej nr 2 ZYLO NAJWIECEJ BIEDOTY ZYDOWSKIEJ...ktora LATWO polozono na RELIGIJNYM STOSIE WW2-SHOAH!
  CO bylo LEPSZE w przededniu NIEUNIKNIONEJ WW2...
  to NIE bede GDYbac.... bo to bylaby jalowa dyskusja!
  Jedno jest PEWNE i to POWTORZE: WW2 tak jak WW3 - to BYLY NIEUNIKNIONE wojny...jako ze zapisane byly w Przyszlosci...juz w latach 30-tych..w USA!
  To samo jest z WW4-- NIEUNIKNIONA !

  To co obiecywali nazisci...a czego NIE zrobili...
  to nie pisz teraz... to NIEWAZNE!
  Pedant...nie siedziales u nazistow w kieszeni...
  aby stawiac taka teze-OBIETNIC nazistow -
  na szali GLOWNYCH PRZYCZYN wybuchu
  NIEUNIKNIONEJ wojny...nieniknionej i tak wojny WW2
  w Bida-EUROPIE lat 30-tych..i Europie milionow Biedoty Zydowskiej... !

  xxx ewa
 • Historia na usługach dnia dzisiejszego.
  Historia ma to do siebie, że piszą ją ludzie w różnych okresach i różnicują akcenty w zależności od bieżących potrzeb politycznych. Tak samo zrobił Putin w stosunku do polskiej historii wybierając jakiś kompromitujący szczegół i go rozdmuchując.
  Dlaczego to zrobił? Zrobił to, bo polska polityka jaką się obecnie prowadzi zwyczajnie go wkurza. A to zaczęło się od rozpadu obozu demoludów.

  Czy ktoś pamięta jak Putin był potraktowany po przyjeździe do Polski 2009 roku?
  "Kaczyński o Putinie: Po co go zaproszono?" https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/94383,kaczynski-o-putinie-po-co-go-zaproszono.html
  Niszczenie pomników też się na to złożyło, oraz polityka względem Ukrainy i Gruzji. W Polsce ćwiczono jakieś banderowskie bojówki.
  Schetyna twierdził, że Ukraińcy wyzwolili Oświęcim, a nie Rosjanie i Putina nie należy zapraszać.
  A najwięcej wkurzyły Putina sankcje z powodu NS2 za którymi stoi głównie Polska. To wszystko było głośne i publiczne, więc do Putina na pewno doszło.

  Należy spodziewać się jeszcze wielu innych przykrości ze strony Putina; np. przy budowie Baltic Pipe. Jak plany rezygnacji z rosyjskiego gazu Polsce nie wyjdą, to też może być problem z ponowną umowa z Gazpromem.
  "Starszy brat " z Waszyngtonu, dla którego się Polska podkłada, nawet palcem w tej sprawie nie kiwnie.
  Trzeba pamiętać przysłowie: "kto sieje wiatr, to zbiera burzę"
 • @Pedant 15:39:50
  Naziści nigdy nie planowali ataku na Rosję (przeczytaj Mein Kampf), dopiero planowany sowiecki atak na Europę w 1941 roku zmusił Hitlera do ataku wyprzedzającego, wyprzedzili atak Stalina o 2 tygodnie ...
 • @Drab61 16:03:01
  "dopiero planowany sowiecki atak na Europę w 1941 roku zmusił Hitlera do ataku wyprzedzającego"

  To jest teza promowana przez marszaałka polowego Wilhelma Keitla (pochlebcy Hitlera, skazanego na śmierć za zbrodnie wojenne) który chciał sie wybielić po porażce Planu Barbarossa. Potem podjęta przez amatora historyka, niejakiego Suworowa (Rezuna), który jako były agent KGB, po przejściu na stronę Brytyjczyków, stał się niekwestionowanym autorytetem dla rewizjonistów historycznych.

  A ja powiem na to - "hogwash" po amerykańsku, lub "rubbish" po brytyjsku.
 • @Jozio z Londynu 12:29:15
  Ale zbratał się z żydami by opluwać Polskę i to jest niebezpieczne.
 • @Anna-PK 15:53:08
  Ostatnie popisy,, polskiej,, dyplomacji w relacjach z FR w końcu zaowocowały ripostą zimnego ruskiego czekisty Putina. Wiadomo, że,, nasze,, POPISowskie szabesgoje zrobią wszystko dla swoich zwierzchników zza wielkiej wody, ale konsekwencje za,, Polską,, dyplomację zapłacimy my.
  A jasne jest, że nad Polską wiszą bardzo czarne chmury i tych chmur jest 447, a Putin znakomicie zdaje sobie z tego sprawę. I postanowił to wykorzystać.
 • @Pedant 16:21:07
  Autor Planu Barbarossa niejaki von Paulus, też zresztą Marszałek, skończył jako uprzywilejowany (willla ze służbą) obywatel NRD, Keitla natomiast powiesili zwycięzcy, w mojej ocenie za mówienie prawdy. Podobnie zresztą jak Ribentroppa, podczas gdy Mołotow skończył jako powszechnie szanowany, uprzywilejowany obywatel ZSRR.
 • @zbig71 16:47:34 Polska zaangażowała się w " 2gą zimną wojnę"
  z Rosją nie biorąc po uwagę, że szereg państw europejskich jest po stronie Rosji. Nawet nie można liczyć na Ukrainę, Putin z Zełenskim dogadają się szybko, bo obaj mówią po rosyjsku.

  Rynek europejski gazu nie będzie przejęty przez amerykańskie LNG, nawet sami Amerykanie to piszą, bo LNG jest droższe. Tu jest świetny artykuł o nadziei imperialnej USA podboju rynku europejskiego.
  https://www.zerohedge.com/geopolitical/washingtons-unmasked-imperialism-towards-europe-and-russia
 • @zbig71 16:47:34
  447 zostało już zrealizowane, a właściwie zrealizowane w zakresie 60 mld $, poprzez taką zmianę prawa, że korporacje żydoskie (tylko głupcy wierzą że np Biedronka jest portugalska, Ikea szwedzka a Coca-Cola amerykańska) mogły bezkarnie wyprowadzić stosowny ekwiwalent w złotówkach. Przed PiS zostało postawione nowe, ambitniejsze zadanie - 300 mld $ ... dla uśpienia społeczeństwa dali 500+ i obiecali elektryczne samochody (w domyśle bezkosztowe, bo nie trzeba tankować) dla wszystkich ... wkrótce dowiemy się w jaki sposób PiS zamierza dać Izraelowi pięciokrotnie większą kwotę niż dało PO.
 • @Piotrx 12:15:25
  "Niestety ale tego statusu nie ma katolicyzm co jest bardzo wymowne"

  Krzyżowcy jak ostatni kretyni złupili Konstantynopol więc powstała przepaść nie do przebycia...
  To chyba była IV krucjata - ale mogę się mylić.

  Pozdro!
 • @Drab61 16:52:38
  "w końcu zaowocowały ripostą zimnego ruskiego czekisty Putina"

  Niestety, na ile stereotyp pasywności i opóźnionego reagowania ruskiego charakteru jest prawdziwy, to może być to tylko początek.

  https://media.gettyimages.com/illustrations/cartoon-characters-bullying-a-friend-illustration-id86146649
 • @Drab61 15:35:52
  Fartuszkowi Bracia mieli wiele do powiedzenia w tej kwestii. No i starsi bracia również. A przed Beckiem brytole rozpostarły czerwony dywan w trakcie jego wizyty w Londynie i chłopaka dostał orgazmu.
 • @Anna-PK 17:05:46
  Żyd, prezes o nazwisku Woźniak, twierdzi że kupuje LNG w cenie "korzystnej" a moherowe zastępy biją mu brawo :) czyli można tanio kupować ... i tylko dziwi czemu Niemcy nie bardzo to LNG w "korzystnej" cenie nie chcą kupować, albo z Danii norweskiego gazu (jak spojrzeć na mapę to mają bliżej) ... no ale Niemcy to przygłupy i nie umieją liczyć ... a może właśnie umieją (myśl ta jest wyjątkowo szkodliwa bo stanowi podważanie sojuszy, które nie tylko w PRL jest zbrodnią)
 • @Jasiek 17:14:05
  "To chyba była IV krucjata - ale mogę się mylić."

  Tak czwarta. Krzyżowcy nie znali dobrze geografii i pomylili Konstantynopol z Kairem.

  https://www.lookandlearn.com/history-images/preview/B/B001/B001446.jpg
 • @zbig71 17:17:08
  szczerze mówiąc Gowin mnie obchodzi od czego żyd dostaje orgazmu ...
 • @Pedant 17:20:53 Nic nie pomylili. Konstantynopol był
  chrześcijański, a nie muzułmański, przy tym krucjata była przyjęta gościnnie. To był polityczny zamysł podboju Bizancjum, zresztą udany. Po podboju rycerstwo podzieliło i przejęło terytoria, tworząc posiadłości, a nawet maleńkie państewka.
  Bizancjum nie podniosło się już po tym i stało się w końcu łupem muzułmanów.
 • @JAM.M 15:33:28
  Putin właśnie dlatego się wkurwił i wymyślił Lipskiego bo polactwo w osobie męża pani Kornhauser postanowiło udawać że nie ma różnicy miedzy słowem rosyjski a sowiecki ... widzę że i ty scyzorykiem chrzczony ...
 • @Drab61 17:31:13
  ?????
 • @Drab61 18:10:56
  Putin wie co robi. Przy jednym ogniu piecze dwie pieczenie. Dokłada Polaczkom(a jest za co) i puszczą oko do Żydów, co mu się z pewnością opłaci.
 • @zbig71 18:30:40
  którego słowa nie rozumiesz ? Gowin - nie chciałem używać słowa uznanego powszechnie za nieprzyzwoite, więc użyłem nieznacznie różniącego się synonimu. Beck to chyba nie jest polskie nazwisko, wychodzi na to, że też nie niemieckie.
 • Niby co - niby MSZ w II RP służył Polakom?
  czy dzisiaj MSZ służy sierotom po Polsce - pytam retorycznie. Tzw. bękart wersalski powstał na określonych warunkach - a jednym z nich był tamtejszy MSZ gdzie dowodził taki drugi - drogi Bronisław w osobie Becka.
  Druga prawda - przecież wtedy - kiedy to Lipski powiedział - prawdopodobnie czarci pomiot już miał gotowy plan wymordowania biedoty żydowskiej żyjącej w II RP w ramach tzw. eugeniki społecznej - więc o jakim przesiedleniu do Afryki była wtedy mowa.
  Wniosek?
  Jedno wielkie kłamstwo na którym tworzy się nowe kłamstwa - bo tak własnie wygląda szatański świat wszechobecnego kłamstwa.
 • @Anna-PK 17:37:31
  "Bizancjum nie podniosło się już po tym i stało się w końcu łupem muzułmanów."

  Prawosławni tego katolikom raczej nie zapomną.
  I w sumie się nie dziwię.
 • @Drab61 18:10:56
  "...bo polactwo w osobie męża pani Kornhauser postanowiło udawać że nie ma różnicy miedzy słowem rosyjski a sowiecki ... widzę że i ty scyzorykiem chrzczony ..."

  Zawsze myślałem, że nie wolno wk...ć Ruskich, a "nasze" "elity" myślały inaczej i są efekty.

  Pozdro!
 • @Drab61 18:10:56
  Albo nie znasz ruskiej mentalności?
  Może tylko próżność w Tobie gości?
  Ruski zawsze idzie na przód z wódką
  Do czasu gdy Polak zrobi krótką

  Obrzezany nie byłem, przyznaję
  Bo Wiarę Chrześcijańską wyznaję
  Tobie też taką chętnie polecam
  Boga spotkałem, Duszę ukwiecam
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Drab61 18:38:08
  Nie Polskie, nie niemieckie..... Czyli??..... żydowskie?! ?!? I co jeszcze?
  Rodzina Becka wywodziła się od flandryjskiego żeglarza, który w 16wieku zawitał do Polski i był na służbie u Stefana Batorego.
  Natomiast w czasie 2giej Wojny światowej Niemcy podejrzewali Becka o żydowskie pochodzenie, ale i to się nie sprawdziło.
 • @ demonkracja
  @demonkracja 19:01:58

  Niby co - niby MSZ w II RP służył Polakom?

  czy dzisiaj MSZ służy sierotom po Polsce - pytam retorycznie. Tzw. bękart wersalski powstał na określonych warunkach - a jednym z nich był tamtejszy MSZ gdzie dowodził taki drugi - drogi Bronisław w osobie Becka.
  Druga prawda - przecież wtedy - kiedy to Lipski powiedział - prawdopodobnie czarci pomiot już miał gotowy plan wymordowania biedoty żydowskiej żyjącej w II RP w ramach tzw. eugeniki społecznej - więc o jakim przesiedleniu do Afryki była wtedy mowa.
  Wniosek?
  Jedno wielkie kłamstwo na którym tworzy się nowe kłamstwa - bo tak własnie wygląda szatański świat wszechobecnego kłamstwa.

  demonkracja 28.12.2019 19:01:58
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hej demonkracja...

  Jaki ty jestes MADRY chlopiec...I myslec potrafisz ...LOGICZNIE : )

  ...przeciez to jasne ze plany ...wojenne tzw. czarciego pomiotu NIE powstaly...z dnia na dzien...tylko byly w TOKU..
  wraz z produkcja wojennych gadzetow w fabrykach zbrojeniowych USA! w latach 30-tych..
  no i te wiszace w prozni ROSZCZENIA wojenne wyrazone w MARKACH niemieckich etc...ALE nadal niesplacone przez stone przegrana za WW1...
  ciagle NIE dawaly spac... BANKIEROM NIEMIECKIM etc.

  UK o ile mi wiadomo...to ciagle jeszcze UK splaca KASE...pozyczona od Zydkow-Bakierow na ... : ) udzial w WW1..
  Nie chce mi sie szukac teraz tego linku...do Duzej KWOTY UK ££££ ciagle zaleglej Rotszyldom...
  ale wiadomo...ze CHODZILO...o KASE tez!
  ZA nierozliczona WW1 tez !

  demonkracja : dla CIEBIE : )
  https://www.youtube.com/watch?v=8Qve0964OzU
  Irena Jarocka - Śpiewam pod gołym niebem (TVP 1974)


  xxx ewa z UK


  panna ewcia 28.12.2019 20:25:02

  PS. Znalazlam troche linkow online z 2014/15 do sprawy ZADLUZENIA -tak spolegliwej UK w WW2-
  ponizej UK wisi/wisialo ZADLUZENIE-za wojne WW1 :

  https://www.forbes.com/sites/timworstall/2014/12/03/the-uk-government-is-not-about-to-pay-off-all-world-war-one-debt-dont-be-ridiculous/

  The UK Government Is Not About To Pay Off All World War One Debt; Don't Be Ridiculous

  https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/britain-to-repay-2bn-first-world-war-debt-9830086.html
  Britain to repay £2bn First World War debt
  The Treasury is set to repay a first £218m tranche of the money in February

  https://www.cnbc.com/2015/03/09/uk-finally-finishes-paying-for-world-war-i.html

  I ponizej: DLUGI UK
  https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_British_national_debt

  Nie wiem...ale...
  czy WARTO bylo UK sie zadluzac...aby KOPIE kruszyc...za parchow zydowskich INTERESY w EUROPIE i na Swiecie ?????

  xxx
 • @ele 11:21:12
  Koniecznie to niech pan to obejrzy
  https://www.youtube.com/watch?v=Ht2u9e22Ly4
 • @Pedant 13:33:39
  A powiedział tak: ....... Wyobraźcie sobie, wysłać Żydów do Afryki w 1938 roku! Byliby skazani na eksterminację!...........To szumowina [dosł. swołocz, tłumaczone też „drań”, „bydlak”; i antysemicka świnia, inaczej go nazwać nie można – powiedział Putin. – Podzielał antysemickie poglądy Hitlera i więcej, obiecał zbudować mu w Warszawie pomnik za prześladowanie Żydów.....

  Więc jak to rozumieć?
 • @panna ewcia 20:41:02
  Dzieki za Jarocką - lubię jej słuchać od zawsze.
  ----------
  "Nie wiem...ale...
  czy WARTO bylo UK sie zadluzac...aby KOPIE kruszyc...za parchow zydowskich INTERESY w EUROPIE i na Swiecie ?????"
  ----------
  Problem w tym, że czarci pomiot był już poza Rajem na tej Ziemi zanim na ów Raj - Ewa z Adamem - szlaban otrzymali. Inaczej ten szlaban nie miałby sensu.
  Wniosek?
  Czy wtedy tubylcom z UK dano jakikolwiek wybór?
 • @Piotrx 21:44:54
  Bardzo prosto. Pan Putin wyraził bardzo negatywną ocenę ambasadora RP w Berlinie - Józefa Lipskiego, że był swołoczą i antysemicką świnią.

  https://www.ipsb.nina.gov.pl/.thumbs/295x250_width/userfiles/image/articles/59df4bcf1185bJ%C3%B3zef_Lipski.PNG
 • @Jasiek 17:14:05
  a więc powodem była tylko krucjata , natomiast w żadnym razie nie wielowiekowa antykatolicka propaganda kleru ruskiego oraz imperialne zapędy Moskwy i związana z tym idea „trzeciego Rzymu", mającego istnieć i panować do końca świata.
 • @Pedant 21:54:12
  z drobną korektą bo ... w kontekście eksterminacji Żydów ...

  ponadto powiedział, że był „zdumiony” tym, jak w Polsce dyskutowano o „kwestii żydowskiej”. .... a więc uogólnił swoją opinię stwierdzeniem "jak w Polsce", mimo że chodziło o prywatną korespondencję ambasadora

  Mało tego dodał ,że takie uwagi ze strony polskiego dyplomaty z pewnością musiały brzmieć jak "zachęta do działania." więc za chwilę może okazać się że to ambasador Lipski był architektem "ostatecznego rozwiązania"


  A ambasador Lipski niczego "antysemickiego" nie zrobił ani nie powiedział
  więc inwektywy Putina pod jego adresem świadczą tylko o nim samym
 • Myślę, że optycy będą mieli trochę roboty,
  aby zmienić niektórym wzrok poprzez założenie normalnych soczewek w okularach.
  ussa to ussa, żydy to żydy a rooscy to rooscy, wszyscy do jednego wora !
  Nie ma zmiłuj się, albo oni nas albo my ich, wiem, że bycie osamotnioną wyspą jest złe i niedobre ale coś za coś, niech wspominają Polskę za niezłomność i prawdę nawet za naszą zagładę, bądźmy Polakami i środkowy palec im wszystkim !!!
 • @Piotrx 22:19:15
  Ambasador Lipski był częścią sanacji, formacji zgubnej dla Rzeczypospolitej. Dlatego nie należy go w żaden sposób bronić, podobnie jak innych Becków, Mościckich czy innych Rydzów Śmigłych. To była banda niedorozwojów której w żaden sposób nie należało dopuszczać do rządzenia państwem !
  Aczkolwiek przy obecnie rządzących jawią się jako wysoce moralna formacja.
 • @Jozio z Londynu 12:29:15
  Folklor to ewidentna marionetka prezio Żaleńskij. Wiem, odezwą się zaraz nasi "Dudofile" na opak.
  Niemniej ów rosyjski "folklor" trzyma wzorem Stalina swoich generałów za pysk i w razie czego może sprowokować jakiś incydent. Jaki?
  A że niby ćwiczebna rakieta z omyłkowo bojową jądrową głowicą zboczyła za naszą granicę.
  Potem notki podśmiechujki przy akompaniamencie wymownego milczenia i wymownego zamknięcia baz NATO dla wyjeżdżających i wjeżdżających.
  Niemożliwe?
  Jak najbardziej.
 • @Anna-PK 15:53:08
  A czemu mamy popierać to co jest budowane przeciwko nam ?
 • @Pedant 16:21:07
  To że kros tam coś pitoli to jedno ale fakty dają do myślenia . I tak popieram ich zdanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829